Προς το περιεχόμενο

Τζόγος στα κλειδιά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει τρόπος να διορθώσω τζόγο που έχει αναπτυχθεί σε κάτι Gotoh κλειδιά που έχω; Έχουν φτάσει να θέλουν ένα +/-30% της στροφής για να αρχίσουν να αλλάζουν κούρδισμα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό είναι να είναι απ'το γρανάζι, οπότε εκεί δεν υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί.

 

Υπάρχει όμως και μία περίπτωση να είναι από "φαγωμένη" τσιμούχα, αυτή που είναι στον κορμό του κλειδιού. Σ'αυτή την περίπτωση πρέπει να βρεις αντίστοιχες (σε μαγαζιά με εργαλεία, βιδάδικα κλπ) και να τις αλλάξεις.

 

Για να δεις αν φταίνε οι τσιμούχες σφίξε λίγο τη βίδα πάνω απ'το κλειδί και δες αν έχει διαφορά.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να διορθώσω τζόγο που έχει αναπτυχθεί σε κάτι Gotoh κλειδιά που έχω; Έχουν φτάσει να θέλουν ένα +/-30% της στροφής για να αρχίσουν να αλλάζουν κούρδισμα.

 

Ποιά είναι; Μου κινείς την περιέργεια μιας και την έχω πολύ ψηλά την Gotoh...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ William. Thanks. Θα το δοκιμάσω. Το δοκίμασα. Το βίδωμα δεν βοηθάει.

 

@ Earendil. Τα μαμίσια που έχει η Ibanez Prestige μου. Κι εμένα εντύπωση μου κάνει, γιατί το πρόβλημα είναι μεγάλο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ William. Thanks. Θα το δοκιμάσω. Το δοκίμασα. Το βίδωμα δεν βοηθάει.

 

Τότε πας για κλειδιά.

Είναι όμως πολύ περίεργο. Πρέπει να το αναφέρεις αυτό στην Ibanez ως απαράδεκτο γεγονός.

Έχω gotoh στην SG μου απ'το 1995 και δεν έχουν πάθει τίποτα και σ'αυτή έχω αλλάξει 100+ σετ.

Μήπως να διεκδικούσες εγγύηση? Νομίζω παίζει αν όλα είναι εργοστασιακά.

Πόσα χρόνια έχεις την κιθάρα?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό είναι να είναι απ'το γρανάζι, οπότε εκεί δεν υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί.

 

Μωρέ όλα γίνονται,αλλα σιγά μην σκοτιστούν να παρέχουν ανταλλακτικά γρανάζια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ όλα γίνονται,αλλα σιγά μην σκοτιστούν να παρέχουν ανταλλακτικά γρανάζια  ;D

Γρανάζια όχι, αλλά ένα σετ κλειδιά θα πρέπει και ειδικά όταν μιλάμε για όργανο ακριβής σειράς και όχι μαθητικό.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω gotoh στην SG μου απ'το 1995 και δεν έχουν πάθει τίποτα και σ'αυτή έχω αλλάξει 100+ σετ.

σε ποια ?

 

Γρανάζια όχι, αλλά ένα σετ κλειδιά θα πρέπει και ειδικά όταν μιλάμε για όργανο ακριβής σειράς και όχι μαθητικό.

αποκλειεται δλδ να εχει ελλατωματικα κλειδια ?

αγορασα πριν κανα 2 χρονια μπρατσο prestige απο 1 RG 2620 και μετα απο λιγο τα επαιξαν τα κλειδια της......τα αντικατεστησα με κατι κινεζικα φτηνα(δεν ειχα φραγκα εκεινη την περιοδο) και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.....μπορεις αυτο να το εξηγησεις ? πιστευω ειναι να πεσεις στην περιπτωση αγαπητε Sticky Fingers  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου