Προς το περιεχόμενο

Musitronics?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ξέρει κανείς αν/πού μπορώ να βρω προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρίας? Φαίνεται να είναι λίγο "αρχαία", αλλά για το pedal που ψάχνω από αυτήν (volume/wah) έχω ακούσει γενικά τα καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aaron Newman και Mike Beigel. Δύο φοβεροί τύποι που έφτιαξαν μερικά ωραία πραγματάκια συμπεριλαμβανομένων και των Mu-Tron III (ίσως το καλύτερο φίλτρο), Bi-Phase κλπ

 

Ο Mike Mathews, ιδιοκτήτης της Electro Harmonix, μαζί με τον Mike Beigel σχεδίασαν κάποια φίλτρα για κιθαρίστες που ακόμη παίζουν στις προτιμήσεις πολλών. Μαζί με τον Tom Oberheim, Robert Moog νομίζω αποτελούν τους ανθρώπους που κάτι "έφτιαξαν" πέρα απο τα τετριμμένα.

 

Σχετικά με το wah είναι πράγματι καλό αλλά ξέρεις ...μιας και είναι σπάνιο οι γνώμες έχουν πάρει και μια ανηφορική τάση προς; το τέλειο, η οποία δεν ισχύει. Κατα βάση είναι ενα απλό wah αλλά με το δικό του χαρακτήρα όπως και όλα τα παλιά πετάλια. Το πιο κοντινό θα μπορούσε να θεωρηθεί ενα Vox Clyde McKoy ή ενα Booda.

 

Γενικά μπασάτο wah χωρίς πολλά πρίμα και γεμάτο. Γνώμη μου είναι να μην δώσεις πολλά φράγκα για ενα παλιό wah το οποίο σίγουρα θα θέλει αλλάγή σε ποτενσιόμετρο και διακόπτη.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx toneless! Ψάχνοντας για το budda, άκουσα γενικά αρκετά καλά samples και διάβασα καλές κριτικές... υπάρχει κανά κατάστημα στο κέντρο που να φέρνει το πεταλάκι για να το δοκίμαζα; Παίζει κανά ευρωπαϊκό e-shop τύπου thomann που να το έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου