Προς το περιεχόμενο

Τι να κάνω με το wah μου (μη το σπάσω)


xyu7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι θέσεις τους μου αρέσουν... το boss κάνει πολύ καλή δουλειά εκεί που είναι, και το morley αν δούλευε >:( σωστά επίσης... δε μπορεί, θα βρω έναν τρόπο...

i know you are but what am i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πειράξεις το ns, απλά βάλτο στην λούπα από ένα true bypass box για να δοκιμάσεις αν φταίει αυτό. Είναι πάμφθηνο.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ όλους για τις ιδέες, για να ξέρετε δε λειτούργησε καμία, και σχετικά με το true bypass, δε ξέρω πόση σημασία έχει, θέλω να πω πως ολόκληρα μεγαθήρια πεταλιέρες φτιάχνει πχ ο pete cornish, και δεν έχει ούτε ένα πεταλάκι true bypass, κι εγώ κολλάω στο ns;;;

http://www.petecornish.co.uk/case_against_true_bypass.html

i know you are but what am i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ όλους για τις ιδέες, για να ξέρετε δε λειτούργησε καμία, και σχετικά με το true bypass, δε ξέρω πόση σημασία έχει, θέλω να πω πως ολόκληρα μεγαθήρια πεταλιέρες φτιάχνει πχ ο pete cornish, και δεν έχει ούτε ένα πεταλάκι true bypass, κι εγώ κολλάω στο ns;;;

http://www.petecornish.co.uk/case_against_true_bypass.html

 

Στην περίπτωση του ns όπως κι άλλων hum debug(EH) κλπ δεν είναι θέμα του true bypass αλλά του τρόπου λειτουργίας που πρακτικά είναι σαν αν έχει 2 κανάλια/modes και όχι bypass/on. Ακόμη και buffered bypass να ήταν θα είχε ευκολία στη σύνδεση αλλά περισσότερο θόρυβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφαιρεσε απο το pedalboard το wah και το ds2 και βαλε μονο αυτα (κιθαρα->morley->DS2-> amp). Αν λειτουργεί (οπως οφείλει) τότε ξεκίνα να προσθέτεις ένα προς ενα τα υπολοιπα πετάλια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου