Προς το περιεχόμενο

''Take me back''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας ήταν και τα δικά μου " υπερταχείας παραγωγής" κομμάτια έτσι!ΩΡΑΙΟΣ και τσαντισμένος(!!) για άλλη μια φορά .Keep on rocking hard !

 

(Ε ρε κάτι legata ;))

 

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος Σταυρε!

Ευχαριστω αδερφε!

Δε με λες...

Δεν πιστευω ν αφησες τη σαουθια και να μπηκες στα χωραφια του γειτονα... ;D

Ικανο σ εχω μερες που ναι... :D

 

Όπως πάντα σε υψηλά στάνταρτς  ;)

Nα σαι καλα Τζ..εεε..Πανο!

See you next door.. ;)

 

και τσαντισμένος(!!)

Aυτη τη φορα δεν πρωτοτυπω καθολου.. ;)

Σ ευχαριστω πολυ Vasmar!

Για να λεμε την αληθεια παντως,ο ηχος,οι ισορροπιες ειναι μετριοτατα. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι πολύ καλό τραγούδι με σαφη Skynyrd προσανατολισμό. Μεγαλειωδες σημείο η αλλαγή του A, G, Fmaj7. Πολύ καλό το σόλο τέλους (παλαιοροκάδικο), όπως και επίσης και το ριφ προ του κυρίως σόλο. Είναι όμως το 1ο κομμάτι σου που μασάς τις λέξεις μ' αποτέλεσμα να μην είναι διακριτός ο στίχος.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό τραγούδι με σαφη Skynyrd προσανατολισμό. Μεγαλειωδες σημείο η αλλαγή του A, G, Fmaj7 (εχει και τη B ελευθερη-Μ αρεσει αυτο το ακκορντο 8)).

 

Είναι όμως το 1ο κομμάτι σου που μασάς τις λέξεις μ' αποτέλεσμα να μην είναι διακριτός ο στίχος.

Thanks Mr gentle-wiseman!(Taken from Skynyrd's ''Searching'' lyrics)! ;)

 

Η φωνη ειναι κατω στη μιξη και δεν εχει καλη αρθρωση στο 80% των στιχων.

Για αλλη μια φορα εισαι χειρουργικα ακριβολογος. ;)

Τωρα το καταλαβαινω κι εγω.

Οταν το τραγουδουσα,εστιαζα σε αλλα και μπερδικλωνα τη γλωσσα παραπανω μου φαινεται.. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι πολύ καλό τραγούδι με σαφη Skynyrd προσανατολισμό. Μεγαλειωδες σημείο η αλλαγή του A, G, Fmaj7. Πολύ καλό το σόλο τέλους (παλαιοροκάδικο), όπως και επίσης και το ριφ προ του κυρίως σόλο. Είναι όμως το 1ο κομμάτι σου που μασάς τις λέξεις μ' αποτέλεσμα να μην είναι διακριτός ο στίχος.

Κλασσικο ροκ κομματι......εμανα μου θυμισε καπου και λιγο Humple pie ,η φωνη λιγο απο ac/dc

(ψιλομεθυσμενη ), αλλα το rythm section σκιζει με την στιβαροτητα του ροκ=βραχος .Οh yeahhhh.Εμπαινε ΣΤΑΥΡΟ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπαινε ΣΤΑΥΡΟ .

Προσπαθω...

Μπας και ξεχαστω απ την ''καταθλιψη'' που μας εχει κυκλωσει σαν χωρα... >:(

Τhanks ΠΕΡΙΚΛΗ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομμάτι με την υπογραφή σου once again. Μεγάλη δουλειά η ταυτότητα σε έναν μουσικό-δημιουργό.

Ωραίο "πιασάρικο" refrain, παλιομοδίτικος ήχος και ύφος αυτή τη φορά, "δυνατά" φωνητικά, και κιθάρες.... :-X

Πολύ ωραίο το riff πίσωθεν του ρεφραινός και της εισαγωγής, ζμπρώχνει μπροστά το κομμάτι.

Το σόλο ξεκινάει στο 2:24 και το background είναι στατικό, κοφτό ρυθμικά, και βασικά στηρίζεται σε ένα riff. Μπαίνει η κιθάρα που σολάρει και σκίζεται στα σηκώματα, τα βιμπράτα (όλα αυτά καταπληκτικά), κλπ. Κάποια στιγμή όμως, ο φουκαράς ο σολίστας που τα δίνει όλα, ζητάει την αλλαγή, στο φωνάζει.

Ρε Σταύρο, σου λέει στο 2:52, ρίξε μου το ρεφραίνι που τσουλάει πιο πολύ ρυθμικά (χωρίς φωνητικά εννοείται) να ξεσκιστώ κι εκεί στο σόλο να σκίσω πωπούς, εσύ τίποτα.

Πολύ θα ήθελα να τον είχες ακούσει φίλε! ;)

Επίσης μου άρεσαν πάρα πολύ οι διαφορετικοί ήχοι (βρώμικοι, ημιβρώμικοι και όλοι οι ενδιάμεσοι) και ο τρόπος που χρησιμοποίησες τον καθένα.

Όσο για το κλείσιμο, μάλλον δεν πλήρωσες τους μουσικούς και την κάνανε στο τέλος όλοι μαζί. ;D

ΠΟΛΙΟΜΟΡΦΟ ΚΟΜΜΑΤΙ!

 

Τωρα τελευταια παιζω φανκ... ;D

Εμείς μπορούμε να το ακούσουμε αυτό?  :)

Ανέβαζε τάχιστα και πάραυτα μπτιές λέμε!

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου