Προς το περιεχόμενο

Που μπορώ να βρω polepieces στην ελλάδα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.

Έκανα το λάθος και παρήγγειλα μη μαγνητιζόμενα polepieces από το stewmac (νόμιζα ότι είναι μαγνητιζόμενα). ψάχνω λοιπόν να βρω μαγνήτες μπάρες ή δισκάκια για τις μπομπίνες που έχω τυλίξει και polepieces μαγνητισμένα ή μαγνητιζόμενα. Υπάρχει κάτι τέτοιο εντός ελλάδας σε λογικές τιμές; εντός ευρώπης;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια εναλλακτική...

 

(Από 2:35 και μετά το κομμάτι που σε ενδιαφέρει, αν και το video αξίζει πολύ και συνολικά. ;))

 

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο βιντεακι!!!

 

+1. Όταν το πρωτοείδα ένιωσα πολύ περήφανος που είχα σκεφτεί από μόνος μου ότι μια ραπτομηχανή θα ήταν ότι πρέπει για DIY winding. ;D

Δυστυχώς αυτές οι εκλάμψεις σπανίζουν και, όταν εμφανιστούν, ξεφτίζουν ταχύτατα. ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια εναλλακτική...

 

(Από 2:35 και μετά το κομμάτι που σε ενδιαφέρει, αν και το video αξίζει πολύ και συνολικά. ;))

 

Το βίντεο το έχω δει.

Το τύλιγμα δεν είναι για μένα κ'άτι καινούργιο. Τυλίγω γενικά μπομπίνες με ραπτομηχανή, αλλά για μέτρημα στροφών έχω βάλει μια πλακέτα.

Στο βίντεο τα polepieces είναι alnico οπότε μαγνητίζονται επαγωγικά. Το ξέρω.

Απλά έκανα το λάθος να πάρω απλό μέταλλο και όχι alnico (νομίζοντας ότι είναι alnico) και όταν πήγα να τα μαγνητίσω δεν μαγνητίζονταν.

Και αυτό που ρωτάω είναι:

Που μπορώ να βρω alnico εντός ευρώπης, ή μπάρες μαγνήτες για να ενεργοποιήσω όσες μπομπίνες τύλιξα με μεταλλικά polepieces.

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βίντεο το έχω δει.

Το τύλιγμα δεν είναι για μένα κ'άτι καινούργιο. Τυλίγω γενικά μπομπίνες με ραπτομηχανή, αλλά για μέτρημα στροφών έχω βάλει μια πλακέτα.

Στο βίντεο τα polepieces είναι alnico οπότε μαγνητίζονται επαγωγικά. Το ξέρω.

Απλά έκανα το λάθος να πάρω απλό μέταλλο και όχι alnico (νομίζοντας ότι είναι alnico) και όταν πήγα να τα μαγνητίσω δεν μαγνητίζονταν.

Και αυτό που ρωτάω είναι:

Που μπορώ να βρω alnico εντός ευρώπης, ή μπάρες μαγνήτες για να ενεργοποιήσω όσες μπομπίνες τύλιξα με μεταλλικά polepieces.

 

OK, συγνώμες, αν και δεν το εξήγησες τόσο αναλυτικά στην αρχή. 8)

Αυτά είναι στο σωστό μέγεθος;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι με την ευκαιρία του thread.

Στην Ελλάδα παίζει να πωλούνται μαγνήτες όπως αυτοί που παρέθεσε ο Earendill από πάνω?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, συγνώμες, αν και δεν το εξήγησες τόσο αναλυτικά στην αρχή. 8)

Αυτά είναι στο σωστό μέγεθος;

Μια χαρά είναι ΑΛΛΑ:

 

Excludes: Africa, Albania, Bulgaria, Croatia, Republic of, Cyprus, Greece, Italy, Malta, Moldova, Netherlands, Romania, Colombia, Brunei Darussalam, Cambodia, Indonesia, Laos, Macau, Malaysia, Philippines, Taiwan, Thailand, Vietnam, Afghanistan, Armenia, Azerbaijan Republic, Bangladesh, Bhutan, Georgia, India, Kazakhstan, Korea, South, Kyrgyzstan, Maldives, Mongolia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Bahrain, Iraq, Israel, Lebanon, Turkey, Mexico

 

έψαξα στο e-bay, δε βγάζεις άκρη. (Και πως να βγάλεις όταν του γράφεις pickup και σου βγάζει εξαρτήματα αυτοκινήτου!)

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι με την ευκαιρία του thread.

Στην Ελλάδα παίζει να πωλούνται μαγνήτες όπως αυτοί που παρέθεσε ο Earendill από πάνω?

 

και εγώ αυτό ακριβώς ρώτησα στο thread!

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι ΑΛΛΑ:

 

Excludes: Africa, Albania, Bulgaria, Croatia, Republic of, Cyprus, Greece, Italy, Malta, Moldova, Netherlands, Romania, Colombia, Brunei Darussalam, Cambodia, Indonesia, Laos, Macau, Malaysia, Philippines, Taiwan, Thailand, Vietnam, Afghanistan, Armenia, Azerbaijan Republic, Bangladesh, Bhutan, Georgia, India, Kazakhstan, Korea, South, Kyrgyzstan, Maldives, Mongolia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Bahrain, Iraq, Israel, Lebanon, Turkey, Mexico

 

Σαν τη μούρη μου στο έκανα το thread... my bad.

Όντως, δεν κοίταξα το shipping. :-\

 

Το βουλώνω μπας κι έρθει κανένας από μηχανής (ας είναι κι αυτοκίνητο) θεός.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου