Προς το περιεχόμενο

Martin OMC


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω τι γνώμη σας για αυτήν την κιθάρα.. Δεν μπορώ να την βρω στην επαρχία για να την δοκιμάσω.. Παρόλα αυτά δοκίμασα κάποιες tacoma και έμεινα αρκετά ευχαριστημένος (εκτός από την τιμή βέβαια).

Δεν έχω παίξει ποτέ με Μαρτιν, μισώ τις Takamine και τις Yamaha. Επίσης οι Taylor (entry lvl) μου φάνηκαν κάπως σκληρές και λίγο σφιχτός ήχος. Μου άρεσε πολύ ο ήχος των Tacoma και Ayers.. Θα είμαι ευχαριστημένος με την συγκεκριμένη μαρτιν..

http://www.thomann.de/gr/martin_guitars_omcx1ke.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αυτο το μικρο σωμα κανει βασικα για live και ηλεκτρικο παιξιμο, οπως επισης για fingerstyle. θα σου βγαλει feedback καπως πιο δυσκολα απο μια μεγαλυτερη κιθαρα σε δυνατες εντασεις. κατα τα αλλα ομως, ενα μεγαλυτερο σωμα (dreadnaught ας πουμε) θα ακουγεται καλυτερα, πιο πολλα μπασα, λιγοτερο πνιγμενο midrange. οποτε να εισαι σιγουρος οτι χρειαζεσαι και προτιμας μικρη κιθαρα πριν πας προς τα εκει. τωρα οσον αφορα martin, εγω θα κοιταζα για μεταχειρισμενες μια που ως πετυχημενη και δημοφιλης μαρκα ειναι καπως τσιμπημενη σε τιμες (οι taylor ακομα παραπανω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν την..παιξεις την ακουστικη βραστα και αστα...

 

ΚΑΜΜΙΑ ακουστικη κιθαρα δεν ειναι....σκληρη στο παιξιμο (δηλ.δεν ειναι ευκολοπαικτη) αν ειναι ΣΩΣΤΑ ΣΕΤΑΡΙΣΜΕΝΗ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου