Προς το περιεχόμενο

ESP LTD EC-1000


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια απο τις καλυτερες επιλογες (η καλυτερη για μενα) για metal κιθαρα κατω των 1000 euro.

Πολυ καλη κατασκευη,πολυ βολικη στο χερι,πολυ καλοι μαγνητες για το ειδος και κουκλα...

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τις καλυτερες επιλογες (η καλυτερη για μενα) για metal κιθαρα κατω των 1000 euro.

Πολυ καλη κατασκευη,πολυ βολικη στο χερι,πολυ καλοι μαγνητες για το ειδος και κουκλα...

 

Μόνο για μέταλ?προσωπικά νομιζώ πως είναι από τα μοντέλα που σου επιτρέπουν να παίξεις σχεδόν όλα τα είδη,απλώς είναι για περισσοτέρα "γκάζια" εξαιτίας της θέσης των μαγνητών σε σχέση με άλλα φτηνότερα μοντέλα.Επίσης μου φαίνεται καλύτερη και απο το φτηνότερο μοντέλο gibson, τη studio...Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα τα γουστα του καθενος ειναι κυριως... Αυτη η ltd φαινεται πολυ καλη για metal αντε πες hard rock και πανω (για πολλα γκαζια)... Γενικα οι EMG μαγνητες μαζι με την κατασκευη της ltd ταιριαζουν παντα σε thrash μεταλ κιθαριστες. Αμα θες τωρα ομως να εχεις και ενα ωραιο ζεστο clean ή ενα λιγο πιο τζαζιαρικο / bluesαρικο ηχο οι emg αποκλειεται να στον προσφερουν... Ειναι πολυ "πλαστικοι" για τετοια πραγματα... Κατα την γνωμη μου ltd με emg 60 & 81  κοιτας αμα ψαχνεις ηχο μεταλλικα, firewind και γενικα thrash metal...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μου φαίνεται καλύτερη και απο το φτηνότερο μοντέλο gibson, τη studio...Τι λέτε?

Ναι ειναι καλυτερη πιστευω γιατι βασικα η studio της gibson ειναι ψιλο για το πεος...

 

Τωρα οτι ειναι για σχεδον ολα τα ειδη διαφωνω... Δεν ξερω αμα ειμαι ο μονος που το ακουει αλλα οι emg σε clean μου ακουγονται απαισια...

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω σε μαύρο με χρυσό,η κιθάρα είναι πολύ καλή,ωραίος σχεδιασμος πολύ ωραίο μπράτσο και γενικά μια καλή κιθάρα.αν παίζεις metal/death/thrash και παρεμφερή (εγώ την χρησιμοποιώ για death) είναι πολύ καλή επιλογή.για την gibson studio θα συμφωνήσω οτι δεν είναι και η καλύτερη επιλογή,είχα δοκιμάσει μια και δε μου άρεσε καθόλου,επίσης αν θες γκάζια θα πρέπει να αλλάξεις μαγνήτες ενώ η ltd είναι έτοιμη.με λίγα λόγια αν είσαι του metal τσίμπησε την και σίγουρα προτίμησε την απο την gibson studio,αν είσαι άλλου είδους μουσικής θα πρέπει να σου πουν την γνώμη τους και οι ανάλογοι μουσικοί.απλά για να πάρεις καλύτερες απαντήσεις πες μας για τι περίπου έιδος μουσικής την θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου