Προς το περιεχόμενο

SOS – Εκλάπηκαν 2 μπάσσα !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χθες το βράδυ μετά την συναυλία του Θανάση Παπακωνσταντίνου, ανοίξαν στο Ψυρρή το αμάξι του Μπασλάμ και του κλέψανε τα 2 μπάσα του :

 

1 Fender Precision Sunburst (δεκαετίας Ά70)

1 Hλεκτρικό stick κοντραμπάσο

 

Καταλαβαίνετε φαντάζομαι την φρίκη του ανθρώπου αυτού !

 

Αν γνωρίζει κανείς τίποτα ή αν πάρει τίποτα το μάτι σας, μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο 6946101010

 

Αλληλεγγυή μεταξύ μουσικών πάνω απΆόλα !

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ άκουσα πως έγινε το ίδιο πριν 15μέρες περίπου.. (σε άλλο πρόσωπο).. τι είναι αυτή η συμμορία των μπάσων; 8O

Είναι ακριβά τα μουσικά όργανα.. δεν είναι για πολλά πολλά.

¶ντε και να κλέψουνε κανένα πιτσιρικά που μάζευε χρήματα τα τελευταία 10χρόνια να πάρει όργανο.. λες και νοιάζει τους κλεφτες θα μου πείτε :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο καποια ιστορια γνωστου μου που του εφαγαν gibson les paul custom μεσα απο το σπιτι και του αφησαν την fender stratocaster original του 62 μαλλον καταλαβαμε οτι ηταν "πρεζονι" (και γνωστος του.....)Και αυτος μαλλον δεν μπορουσε να βαλει αγγελια 'η να την κρατησει γιατι ηθελε λεφτα και την πουλησε σε μαγαζι.Ο φιλος μου κανοντας βολτες στο ασχετο στα μαγαζια κατω στην ομονοια ειδε την κιθαρα του στην βιτρινα του γνωστου καταστηματος ΝΤΟ...........Μπηκε μεσα επιασε τον υπευθυνο του την ειπε και ο αλλος του την εδωσε οσο την αγορασε,300 ευρω!!!!!

Το καλυτερο που εχει να κανει ειναι η καταγγελια στην αστυνομια και αν εχει και τα serial numbers των οργανων να τα δωσει στην καταθεση του ωστε αν βρεθουν να τους στριμωξει κανονικα.(ο φιλος μου δεν ειχε το serial number της κιθαρας για αυτο πληρωσε τα 300 ευρω).Αν απο καποιες λεπτομερειες κρινετε οτι ηταν "πρεζονια" αυτοι (αν αφησαν κατι αλλο στο αμαξι χωρις να γνωριζουν την αξια του,δηλαδη δεν ηταν μουσικοι) ψαχτε και στα μαγαζια ρωτωντας για κανενα καλο μεταχειρισμενο μπασο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου ότι είναι πιθανότατο ότι κανείς εδώ δεν θα έχει να διαθέσει χρήσιμες πληροφορίες για την ανεύρεση των κλεμένων οργάνων, προτείνω να μην αναλωθούμε σε κουβέντες του στυλ "Πωπω, τι κρίμα" αλλά να προσπαθήσουμε να δώσουμε θετικό τόνο στη συζήτηση.

 

Συγκεκριμένα, εμένα θα με ενδιέφεραν πληροφορίες σχετικά με το τι ισχύει όταν θέλει κανείς να ασφαλίσει ένα μουσικό όργανο (είτε αυτό κάθεται σε κάποιο χώρο, είτε μεταφέρεται για την εξυπηρέτηση συναυλιών). Επίσης, αν υπάρχουν άλλα συστήματα προστασίας θα μας ενδιέφερε να το γνωρίζουμε. Ρωτήστε γνωστούς σας που ίσως εργάζονται στον τομέα των ασφαλίσεων ή συναφείς τομείς προκειμένου να αποκτήσουμε όλοι μία καλύτερη εικόνα.

 

Π.χ., μου φαίνεται παρανοϊκό ότι κάποιος άφησε δύο ακριβά όργανα σε ένα αυτοκίνητο (προφανώς έξω από γκαράζ), όταν εγώ δεν αφήνω ούτε πουλόβερ στο πίσω κάθισμα. Επίσης, έχει σημασία να διερευνηθούν άλλες παράμετροι, όπως : α) τι αυτοκίνητο (ελπίζω όχι απλό I.X.), β) αν οι κλέφτες και οι περαστικοί μπορούσαν να δουν τα όργανα περνόντας δίπλα από το όχημα, γ) πόση ώρα έμεινε μόνο του το όχημα, δ) πόσοι ξέρανε ότι εκει μέσα υπάρχουν όργανα (στην περίπτωση που δεν ήταν ορατά ) κλπ κλπ.

 

Οι κλεψιές θα αυξάνονται με το πέρασμα του χρόνου και δεν θα γλυτώσουμε την περιουσία μας με απλά ευχολόγια.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δ) πόσοι ξέρανε ότι εκει μέσα υπάρχουν όργανα

 

Φοβάμαι πως κάπου εκεί είναι το κλειδί σε τέτοιες περιπτώσεις :evil:

 

Κρίμα να αμαυρωθεί με τέτοιο τρόπο ένα live σαν το χτεσινό...

 

Μάτια και στον κώλο μας κύριοι...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

 

Nα σαπίσουν τα χέρια αυτού που τα άπλωσε!

 

Αυτά τα δύο μπάσα είναι φανταστικά και είναι μόνο για τα χέρια του καλύτερου μπασίστα της Ελλάδας :cry: :cry:

 

Κατάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα... :cry:

ως παθων και εγω & μαλιστα δυο φορες,εχω να πω οτι δυστυχως τα μουσικα οργανα ΔΕΝ ασφαλιζονται απο καμμια ασφαλιστικη για κλοπη εκτος του χωρου του μουσικου..

απαραδεκτο αλλα ισχυει.. :cry:

 

βεβαια με τετοιες ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΕΣ περιγραφες θα δυσκολευτει να τα βρει ο ανθρωπος :twisted:

 

http://www.avopolis.gr/news/default.asp?ID=8421

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το Fender Precision Sunburst το ειδα στο live καιβ πραγματικα το ζηλεψα και το θαυμασα οπτικα και ακουστικα.Πολυ φοβαμαι πως απο την ηλικια του μπασουκαι μονο θα εχει δημιουργηθει μεγαλη σχεση μςε τον μπασλαμ.φανταζομαι πως θα ενιωθα αν εχανα το μπασακι μου το χιλιομπαλωμενο.το καλο μου melody του 70 που κανει μονο για προσαναμα(οπως λενε μερικοι.Ο Μπασλαμ πιστευω πως ετα απο ψαξιμο θα το βρει

P>ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΛΑΝΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ

ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου