Προς το περιεχόμενο

Σκυλαδες και METAL


panosprog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλεποντας το παρακατω βιντεο σκεφτηκα την εικονα του σκυλα να περναει με το αυτοκινητο και τα παραθυρα ανοιχτα να ακουει στο τερμα αυτο το τραγουδι ;DΤωρα αν  θα εκανε και headbaging δεν μπορω να ειμαι σιγουρος ??? Ο Δουρειος Ιππος του METAL να προσελκυσει και σκυλαδες :P.Σημειωτεον οι τυποι ειναι Τυνησιοι και σε πολλα σαιτ ο δισκος τους ειναι  μεσα στα καλυτερα της χρονιας.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση... Αυτό το τραγούδι είναι metal. Το ότι χρησιμοποιεί κάποια παραδοσιακά όργανα της χώρας καθώς και ρυθμούς και δρόμους δεν αλλάζει κάτι μόνο και μόνο επειδή η χώρα είναι Ανατολή και όχι Σκανδιναβία ή Αμερική ή Βραζιλία... Το "Αχ Ελλάδα σ'αγαπώ" δεν είναι metal ή rock επειδή έχει ηλεκτρική κιθάρα και σόλο... Και φυσικά ούτε ο Κιάμος που έχει ΜΠΑΝΤΑΡΑ είναι metal... Το τραγούδι μου άρεσε πολύ πάντως...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι ειδικός, Αυτο που παρέθεσες μου φέρνει στο μυαλό Rai, ένα folklore πια είδος που παίζεται πολύ στην Αλγερία, και συνδυάζει τις παραδοσιακές αραβικές φόρμες (αλλα και Γαλλικές κατα τα λεγόμενά τους) με σύγχρονα ποπ και ροκ ακουσματα. Μάλιστα μερικές φορές είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον σαν άκουσμα, και μερικοί εκπρόσωποι του είναι μουσικοί που θα άξιζαν μεγαλύτερης προβολής. Στη χώρα μας επειδή τους μπερδεύουμε με κάποια προιόντα της ντοπιας σκηνής δεν τους δίνουμε σημασία. Τουλάχιστον αυτοι βασίζονται στην δική τους παράδοση.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έλα τώρα... υπερβολές. Απλά το λέμε «metal με εμφανείς ethnic επιρροές»  :D

 

Και τα δίκασα του τα είχε, και την μαύρη Ibanez του και ένα ωραιότατο σφυρήλατο ταμπούρο είδα, μαχαίρια είχε, τα πάντα όλα... :D

 

Το κομμάτι ήταν ως και αδιάφορο για τα αυτιά μου. Μην ξεχνάς όμως ότι οι τύποι είναι Τυνήσιοι, οπότε το «ethnic» το έχουν βιωματικά- εξάλλου νομίζω ότι αυτό πουλάνε.  

 

Ε, τώρα αν το ακούσουν και οι canes, ας το ακούσουν... Τι να κάνουμε; Να τους το απαγορεύσουμε;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα.

Frontman με ωραία φωνή, συμπαθητική προφορά, χαριτωμένος (συγκριτικά με τους άλλους τους Krabathor πίσω του  ;D ;D), παραγωγή ραδιογιουροβιζιονική...

 

Ωραία, έχουμε "βαριά βιομηχανία" ζωντανών εμφανίσεων που ταιριάζει πιο πολύ στον τραγουδιστή απ' ότι στο υπόλοιπο group. Ε και;

 

 

Δεν τους βλέπω να παίζουν ντουρουντουβντουβ στο φτιαγμένο Civic στη Μπουρναζάρα πάντως. 8) 8)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βγάλουμε την καγκουριά :P και προσθέσουμε παιχταράδες στα όργανα...στον συνδυασμό metal-ethnic έχουμε αυτό

 

 

Δεν είναι κακό να προσθέσεις λίγα εγχώρια στοιχεία στη μουσική σου έτσι για να σπάει η μεταλλίλα :D 

 

Αλλωστε το έχουν κάνει και η sepultura... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους βλέπω να παίζουν ντουρουντουβντουβ στο φτιαγμένο Civic στη Μπουρναζάρα πάντως. 8) 8)

Δεν είναι κακό να προσθέσεις λίγα εγχώρια στοιχεία στη μουσική σου έτσι για να σπάει η μεταλλίλα :D 

 

μηπως να το ξανασκεφτειτε και οι 2 σας μετα απο αυτο ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως να το ξανασκεφτειτε και οι 2 σας μετα απο αυτο ?

 

φίλος είπαμε να βγάλουμε καγκουριά όχι να φέρουμε και περίσσεμα απο την παρέα στον Κολωνό :D

Στο βίδεο απο πάνω μέχρι και μαλλί του ΛεΠα αντέγραψε το παλικάρι! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλος είπαμε να βγάλουμε καγκουριά όχι να φέρουμε και περίσσεμα απο την παρέα στον Κολωνό :D

Στο βίδεο απο πάνω μέχρι και μαλλί του ΛεΠα αντέγραψε το παλικάρι! ;)

με παραδεχεσαι ?  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρετε τους μάστορες του είδους...

 

JOE MIX 2

 

JOE MIX 3 - YouTube

 

Άσχετο λίγο αλλά κολλάει. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου