Προς το περιεχόμενο

Never go back


constantinos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτά μ'αρέσουν superfunk...  ;D

 

Λοιπόν, less is more! πρώτα απ'ολα home στουντιάκι!!

 

Οργανα: ακουστική (yamaha cpx-500, ωραίο οργανάκι, όχι τίποτα σπουδαίο), δανεικό μαντολινάκι fender, ένα guitarelee yahmaha gl-1 (το οποίο και λατρεύω  ;D), 1 μεταλόφωνο (δεν ακούγεται και πολύ στη μίξη) και πιανάκι απο kontakt!

 

ολές οι ηχογραφήσεις έγιναν απο πυκνωτικό rode nt-1 απλά, εύκολα και σπιτικά!

 

απο εκεί και πέρα, στη μίξη (nuendo) απλά πραγματάκια... λίγά κομπρεσορακια και reverb απο waves και τελειώσαμε! η αλήθεια είναι πως δεν το κατέχω πολύ το θέμα ηχοληψία και παραγωγή... στου κασίδι το κεφάλι που λέμε... βλέποντας και κάνοντας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η αλήθεια είναι πως δεν το κατέχω πολύ το θέμα ηχοληψία και παραγωγή... στου κασίδι το κεφάλι που λέμε...

 

Το αποτέλεσμα άλλα δείχνει όμως. Απλό και ουσιαστικό με γεμάτο ζεστό ήχο που δεν σε κάνει να νιώθεις ότι κάτι του λείπει. Πολλες φορές τα απλά πράγματα ακούγονται πολύ καλύτερα. Αποψη μου είναι οτι το έχεις και στη μουσική και στον ήχο.

 

Το κομάτι μου άρεσε πολύ. Πιο πολύ μου άρεσε το γεγονός οτι ενω περίμενα να ακούσω ελληνικό στίχο , ακουσα αγγλικό στίχο πολύ όμορφα τραγουδισμένο που για μενα έδινε το κάτι παραπάνω στο κομμάτι και το έκανε να ξεχωρίζει από το σωρό. Ευγε!!

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο φιλε μου!

Ευαισθησια και λυρισμος χωρις υπερβολες και ανουσιους πλουραλισμους.

Ο ηχος δε εξαιρετικος!

Εχεις βρει τα presets που οδηγουν σε υπεροχα αποτελεσματα αρα κατεχεις το ημισυ του παντος.. ;)

Δε μ αρεσει να κανω παραλληρισμους αλλα μου φερε σε Χατζηδακι.

Μονο αδυνατο σημειο για μενα τα ψιθυριζοντα φωνητικα αλλα αυτο ειναι εντελως υποκειμενικο.

 

η αλήθεια είναι πως δεν το κατέχω πολύ το θέμα ηχοληψία και παραγωγή... στου κασίδι το κεφάλι που λέμε... βλέποντας και κάνοντας!!

Φιλε μου η ηχοληψια και σπιτικη παραγωγη με τα μεσα που μας παρεχονται πλεον,θελει ΜΟΝΟ αισθητικη που να μπορει να γινει ηχος απο καλα αυτια.

Εχεις και τα δυο,δεν χρειαζεσαι τιποτα παραπανω προς το παρον.

Μπορεις ανετα να καθορισεις το μελλον... ;)

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου η ηχοληψια και σπιτικη παραγωγη με τα μεσα που μας παρεχονται πλεον,θελει ΜΟΝΟ αισθητικη που να μπορει να γινει ηχος απο καλα αυτια.

 

+1000000

Κατι τέτοιο ήθελα να γράψω  και εγώ αλλα δεν μου ερχοταν.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπεροχο!Και οπως ισως εχει ξαναλεχθει στο παρελθον ολα τα κομματια σου ακομη κι αν δεν αρεσουν σε καποιον εχουν πολυ "δικο" τους υφος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ακούσει άλλα κομμάτια σου ,αλλά θα ψάξω  ;)

Μήπως είσαι από Ιόνιο?

Φωνή εξαιρετική ,εγγραφή υπέροχη ,το είδος δεν μου είναι οικείο και φιλικό ,αλλά δεν παύει να είναι υπέροχο ,έστω κι αν εγώ δεν είμαι ο απόλυτος κριτής ,σε κατατάσω κάπου μεταξύ Ιονίου και Χατζιδάκι .....................μπούρδες ενός τυχαίου ακροατή  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ακομη μια φορα εμεινα μ@@@@@ς !!!! Δειτε τα cover που εχει κανει στο Youtube....απλα απιστευτος..Μ Π Ρ Α Β Ο.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι πολύ ωραίος φίλε μου.Παρακολουθώ όλα σου τα covers από τα οποία φαίνεται η αισθητική σου και ήμουν σίγουρος πως όταν ποστάρες δικό σου κομμάτι θα ήταν απίθανο!Ωραίο ύφος,τρομερή παραγωγή(ζηλεύω :)) και επίσης μου άρεσαν και οι στίχοι.Να πω επίσης και κάτι ιδιαίτερα σημαντικό.Μόλις μπήκε η φωνή ,την θυμήθηκα κατευθείαν(από τα covers σου),πολύ σημαντικό αυτό ;)

 

Keep it up!

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου