Προς το περιεχόμενο

Το δυσκολώτερο σόλο που "αντιμετωπίσατε";


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα δεν υπαρχουν δυσκολα και ευκολα "σολο",ειναι το τι σου βγαινει εκεινη την στιγμη και το ιδιο ισχυει και για ΟΛΟΥΣ τους μεγαλους - το να προσπαθεις να βγαλεις ΑΚΡΙΒΩΣ το σολο με την καθε νοτα που του ειχε καρφωθει να παιξει ο αλλος στον δισκο δεν αποσκοπει καπου παρα μονο στην κατα εαυτου ευχαριστηση (γνωμη μου παντα)

 

αλλα οταν πρωτο ακουσα το απο κατω μου εκατσε να το βγαλω μονο και μονο για να καταλαβω τι κανει αυτο το παιξιμο στα σολο του τοσο ιδιαιτερα  :D :D τα καταφερα (εν μερη :o :o)

 

επισης ενα πολυ αγαπημενο που "καθαρισα" προσφατα και πιστευω ειναι προκληση για καθε κιθαριστα

οχι για την ταχυτητα ουτε για την εκπληκτικη χρηση του delay αλλα γιατι ολα τα χτυπηματα της πενας ειναι upstroke  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Μεγαλο παιδεμα και αποθημενο , το προσπαθησα σε μια εποχη που δεν ειχα το τεχνικο υποβαθρο να το υποστηριξω και ακομα δεν το ακουμπαω. Η πλακα ειναι οτι τελικα το επαιξα λαιβ τοτε στα πλαισια ωδιακης συναυλιας και για να καταλαβεις το κοματι επρεπε να το διαβασεις απο το προγραμμα  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ο παπακ/νου έχει μπόλικα θέματα στα πλήκτρα και σε άλλα κομμάτια, αλλά αυτό νομίζω πως είναι το πιο δύσκολο σε αυτή την αρχική studio εκτέλεση όχι στην live κτλ

 

Έλα μωρέ, είχε αυτό τον πουθενά τον Γανωσέλη στα πλήκτρα και δεν ήξερε τι έπαιζε ο άνθρωπας. :)

Πλάκα-πλάκα, Γανωσέλης-Ζηκογιάννης τότε ήταν απίστευτο ντουέτο και χαρακτηριστικό ότι μέχρι να φύγουν η κιθάρα δεν έπαιζε και τόσο μεγάλο ρόλο στους δίσκους του ΒΠ.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Η αληθεια ειναι οτι το σολο του κουρσαρου ειναι τρομερα εμπνευσμενο...

 

  ΑΠΟΡΙΑ: ειναι τοσο δυσκολο ΤΕΧΝΙΚΑ? δεν το περιμενα....

 

Υ.Γ.  κιθαριστας ειμαι, απο πληκτρα ΔΕΝ κατεχω :P

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μεγαλο παιδεμα και αποθημενο , το προσπαθησα σε μια εποχη που δεν ειχα το τεχνικο υποβαθρο να το υποστηριξω και ακομα δεν το ακουμπαω. Η πλακα ειναι οτι τελικα το επαιξα λαιβ τοτε στα πλαισια ωδιακης συναυλιας και για να καταλαβεις το κοματι επρεπε να το διαβασεις απο το προγραμμα  ;D ;D

 

Κομπλε και με τις τρελές αρμονικές με το χτύπημα πάνω από τους μαγνήτες;  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κομπλε και με τις τρελές αρμονικές με το χτύπημα πάνω από τους μαγνήτες;  :o

 

Εννοειται πως οχι και εννοειται οτι αυτο που ακουστηκε δεν ειχε καμια σχεση με κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται πως οχι και εννοειται οτι αυτο που ακουστηκε δεν ειχε καμια σχεση με κομματι.

τστσττστσ με απογοητευεις  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τστσττστσ με απογοητευεις  ;D ;D ;D

 

Για να μην αφησω πικρη γευση στο κοινο μου δεσμευομαι να μοιρασω πενες ραντισμενες με αγιο gun stock λαδακι  :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον κουρσαρο.........

 

Εχω την χαρα και την τιμη να εχω συνεργαστει για αρκετα χρονια(και τωρα κατι σκαλιζουμε που και που)με εναν απιστευτο μουσικο,απο τους πιο αρτιους πληκτραδες στην χωρα μας κατα τη γνωμη μου.

Απο παλια προσπαθουσαμε να αναλυσουμε με το αυτι τα διαστηματα στο σολο του ''Κουρσαρου'' απο απορια και θαυμασμο.Φυσικα εγω παραιτηθηκα..

Αυτος οχι...Μου ειπε παντως οτι παιδευτηκε πολυ.Κατεβασε την ταχυτητα και σημειωσε νοτα-νοτα.Η μια φωνη ειναι ηδη γραμμενη στο sequencer,αυτος παιζει την δευτερη.Ετσι αλλωστε εγινε και στο δισκο.Μαλλον... :)

Παιχταρα μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου