Προς το περιεχόμενο

Loose Rag: At the Circus.....


audiokostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, δεν πάει. Ντροπή είναι. Όλοι ανέβασαν το κατιτίς τους, να μην ανεβάσουμε και μεις;

Τι θα πει ο κόσμος, η γειτονιά βρε παιδί μου........

 

Να σας τρατάρουμε λοιπόν κι εμείς ένα κομματάκι ("I'll never play the blues.....") από τη βραδιά. Δικό μας, ολοδικό μας.

 

Distortion(Παύλος) & Longshadow(Γιώργος) τα πρώτα βιολιά, Nerohytis(Φώτης) στα μετρικά κρουστικά στηρίγματα, χαμηλές συχνότητες και κραυγές εγώ.

 

3:33 λεπτά (το μισό του 6:66) με τα λαθάκια του (ειδικά μου) αλλά και με την ένταση ενός live.

 

Υ.Γ. Τα σχόλια σας ελεύθερα και αμερόληπτα με την σκέψη σας πάντα στο ότι διαχειρίζομαι κάρμα..... ;)

 

Υ.Γ2  Άσχετο (αλλά σχετικό με τον τίτλο) αλλά όποιος δεν έχει δει το At the Circus των Marx Brothers να το κάνει αμέσως.

Ill_never_play_the_blues.mp3

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί δεν ανεβάζεις τα videos?...Eίναι άλλη η αίσθηση του οπτικοακουστικού από το σκέτο ακουστικό....Το γενικό σύνολο κρύβει περισσότερο τα "λάθη"...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όπως πάντα «εντός θέματος» (its called the blues) και με συνέπεια  8)

 

Μπράβο σας παιδιά- μόνο που απαιτείται βίντεο για να σας θαυμάσει ο κόσμος, γιατί ήσασταν πολύ blues μούρες on stage και πολύ power. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ανεβάζεις τα videos?...Eίναι άλλη η αίσθηση του οπτικοακουστικού από το σκέτο ακουστικό....Το γενικό σύνολο κρύβει περισσότερο τα "λάθη"...

α) Διότι είμαι αγόρι εκπάγλου καλλονής και perfomer ολκής και επισκιάζω οπτικά τους (καλύτερους - και ενίοτε ψηλότερους- από μένα) μουσικούς που είναι μαζί μου.

β) Διότι διαχειριζόμαστε καλύτερα τις στάθμες στο ηχητικό (eqing)  ;)

γ) Διότι δεν έχουμε ακόμα τα βίντεο.... :(

δ) Διότι πρέπει να πληρώσετε για να μας δείτε.

ε) Διότι έτσι μας αρέσει.... 8)

 

Τίποτα δεν ανεβαίνει (και δεν θέλουμε να ανέβει) αν δεν το ελέγξουμε και εγκρίνουμε. Ούγκ !

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δεμένη μπάντα (λίιιγο περισσότερο από τις υπόλοιπες νομίζω), που κατά την γνώμη μου αδικείται χωρίς την εικόνα. Ίσως λόγω του ασυγκράτητου από ενέργεια frontman (ο οποίος διαχειρίζεται και τα karma μας ....  :P :P :P).

 

Κιθαρίστες που αλληλοσυμπληρώνονται και μοιράζουν τα μέρη τους ώριμα. Τα πιο γκρουβαριστά σας πάνε περισσότερο κατά την γνώμη μου.

 

Τα στάνταρντς ήταν πολύ ανεβασμένα εκείνο το βράδυ, το έχουμε ξαναπεί και οι Loose Rag ένα μεγάλο μέρος της... Μπράβο  ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Διότι είμαι αγόρι εκπάγλου καλλονής και perfomer ολκής και επισκιάζω οπτικά τους (καλύτερους - και ενίοτε ψηλότερους- από μένα) μουσικούς που είναι μαζί μου.

...

 

Τίποτα δεν ανεβαίνει (και δεν θέλουμε να ανέβει) αν δεν το ελέγξουμε και εγκρίνουμε. Ούγκ !

Ατυχώς για σένα...υπάρχουν κρυφά στοιχεία που αποδεικνύουν ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται....

noiz3.png

 

...καλά που ήταν ο Πετράν και σας (μας...) μάζεψε ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Τα σχόλια σας ελεύθερα και αμερόληπτα με την σκέψη σας πάντα στο ότι διαχειρίζομαι κάρμα..... ;)

Φίλε μου. :D

 

 

 

Υ.Γ. Τώρα τ' άκουσα, τι εκπληκτική ανάλυση ακκόρντων 00.19-00.23.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σας παιδιά

Μπράβο  ;D ;D

τι εκπληκτική ανάλυση ακκόρντων 00.19-00.23.

Ευχαριστούμε πολύ παιδιά....

 

..δεν ξέρεις τι σου γίνεται....

Ρε, α πάενε ...  μετράς δυνητικό -1

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, α πάενε ...  μετράς δυνητικό -1

Μόλις ανεβάσω τη φωτογραφία που έχω για το Νέστορα...θα πάω +10 ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκανε μπαμ οτι οι Rag ηταν η πιο προβαρισμενη και καλυτερα δεμενη μπαντα απ τις υπολοιπες.

Ωραιο ρεπερτοριο(φευγει απ αυτα που παιζουν συνηθως οι μπλουζ μπαντες).

Ο longshadow παικταρας και ο Παυλος πολυ ουσιωδης και με ωραια ρυθμικα.

Δεμενο ρυδμ σεξιον και δυνατος φροντμαν.Αλλα τι βλεμμα ειν αυτο στη φωτο

ρε φιλε?Θα σκιαζοταν κι ο Νικολσον.

Ευχαριστουμε και Rag και audiokostas για την προσκληση,για το οτι περασαμε καλα και για την καλη οργανωση.Thanks μαγκες.

Το ΖΖ θα το βαλετε να γουσταρουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου