Προς το περιεχόμενο

Loose Rag: At the Circus.....


audiokostas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρα πολυ καλο,και για μενα μετραει πολυ το οτι ειναι δικο σας!

Αν σκεφτουμε και το οτι μια ηχογραφηση αφαιρει το 30% τουλαχιστον της αληθινης ενεργειας,πιστευω οτι εκει θα ταν ακομα καλυτερο.

Αναμφιβολα υπαρχει πειθαρχεια στη μπαντα,πιστευω οτι ο ΑudolfKostas :D εχει βαλει το χερι του..

Ο Longshadow δινει ωραιο αερα στο ακουσμα!

Μονη μου ενσταση η μελωδικη γραμμη των φωνητικων η οποια παρα το blues rock υποβαθρο με πηγε σε Clash μερια.(πιο πανκο ποπ ελευθερη ερμηνεια-μη κατασταλλαγμενη 100%).

Ως κολλημενος,θα την ηθελα πιο πεντατονικια.. :D  :)

Well done!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παρα πολυ καλο,και για μενα μετραει πολυ το οτι ειναι δικο σας!

Αν σκεφτουμε και το οτι μια ηχογραφηση αφαιρει το 30% τουλαχιστον της αληθινης ενεργειας,πιστευω οτι εκει θα ταν ακομα καλυτερο.

Αναμφιβολα υπαρχει πειθαρχεια στη μπαντα,πιστευω οτι ο ΑudolfKostas :D εχει βαλει το χερι του..

Ο Longshadow δινει ωραιο αερα στο ακουσμα!

Μονη μου ενσταση η μελωδικη γραμμη των φωνητικων η οποια παρα το blues rock υποβαθρο με πηγε σε Clash μερια.(πιο πανκο ποπ ελευθερη ερμηνεια-μη κατασταλλαγμενη 100%).

Ως κολλημενος,θα την ηθελα πιο πεντατονικια.. :D  :)

Well done!

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον freerock1974! Εκεί ΄ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

Επιασε επίσης ακριβώς την αίσθηση που έχω για τον τρόπο που τραγουδάει ο Audiokostas. Ενα περίεργο άκουσμα που παραπέμπει σε πανκ. Η χροιά του είναι κάπως μουντή, που δεν είναι κακό (το ίδιο έχει και η Εβελινα σ' εμας) αλλά ο τρόπος είναι καθαρά Clash. :D Πιστεύω επίσης πως πρέπει να αρχίσει το ψάξιμο και να επενδύσει σε ένα μικρόφωνο που θα του τονίσει κάποιες συχνότητες κολακευτικά. Δεν είναι τα 58 πανάκεια.

 

Εμένα μου αρέσουν πολύ περισσότερο πλέον σαν μπάντα με τις αλλαγές που έγιναν και ελπίζω στη σθεναρή παρουσία της μελλοντικά. Ωραίο κομμάτι!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριτζιναλ σύνθεση? Οου, φακ γιες!  :D

Μπράβο σε όλους για το παίξιμο, συμφωνώ απόλυτα με τα σχόλια περί punk φωνής (μου άρεσε ιδιαίτερα προσωπικά, αλλά τρέφω μεγάλη αγάπη στο στυλ λόγω και του δικού μου παιξίματος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Γιατί δεν ανεβάζεις τα videos?...Eίναι άλλη η αίσθηση του οπτικοακουστικού από το σκέτο ακουστικό....Το γενικό σύνολο κρύβει περισσότερο τα "λάθη"...

 

Φυσικά , το μάτι δεν χορταίνει!!!  ;)

Ωραία φωνή έχεις ρε αλήτη (punk)!!!!  :P

Εγώ ποτέ δε μένω στα μουσικά (κυρίως διότι για κάποιους εδώ μέσα έχω κατασταλαγμένη άποψη ως προς τη μουσική τους δεινότητα και το θεωρώ εκ των ων ουκ άνευ). Το κομμάτι μου άρεσε πολύ, ειδικά και κάτω από τις ειδικές συνθήκες (live ηχογράφηση – και μάλιστα εκτός studio, ήτοι εξαιρετικά δύσκολο)  8).

Αυτό που μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση (και το ζηλεύω) είναι το εξής. Οι πιο πολλές καλές μπάντες εδώ μέσα αποτελούνται από ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας από τη δική μου, και ως γνωστόν δεν είμαι και κάνα Τζόβενο ;D ;D. Πείτε μου ρε μάγκες , και δεδομένου ότι όσο γερνάει ο άνθρωπας (με την καλλίτερη των εννοιών το λέω) γίνεται αρτηριοσκληρωτικός και με παραξενιές. Πώς καταφέρνετε και συνεννοείσθε μεταξύ σας (είστε και πολλά άτομα) και παράγετε αποτέλεσμα. Όσες φορές είχα ενταχθεί σε μπάντα, πάντα μας έτρωγαν οι ίντριγκες και οι ανοησίες. Πολύ κουτσομπολιό και πολύ θάψιμο μεταξύ μας, ο μπασίστας είναι κάπως, ο drummer έτσι , ο άλλος γιουβέτσι. Αυτός ήταν και ο λόγος που εγώ προσωπικά αποφάσισα να τα κάνω όλα μόνος μου και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Σας ζηλεύω μόνο και μόνο γι΄ αυτό!!! Μπράβο σας ρε, γιατί για εμένα πέρα από τη μουσική, κυρίως μετράει ο άνθρωπος. !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονη μου ενσταση η μελωδικη γραμμη των φωνητικων η οποια παρα το blues rock υποβαθρο με πηγε σε Clash μερια.(πιο πανκο ποπ ελευθερη ερμηνεια-μη κατασταλλαγμενη 100%).

Επ' αυτού έχω να πω τα εξής. Σε μια κουβέντα που είχαμε τις προάλλες με τον Τέρη, είχαμε πεί ότι ο ΚαρμαΚόστας ακούγεται σαν να έρχεται από τα '80'ς. Αυτό είναι λογικό, για τον καθένα μας που μέσα στο υποσυνείδητό του έχουν απότυπωθεί οι μουσικές που άκουγε όταν το μυαλό ακόμη ρούφαγε. Το πανκ και το new wave είχαν μια ιδιαίτερη αισθητική - που φαίνεται - όταν κάποιος που το έζησε, κάνει μουσική που μπορεί να μην έχει ''φαινομενικά'' καμμία σχέση. Όπως και στον Κώστα, έτσι και στον καθένα μας τ' ακούσματά του φαίνονται στο παίξιμό του. Επίσης δεν είναι ανάγκη όταν κάνεις Blues ή Blues-Rock, ν' ακούγεσαι σαν μαύρος για να σε προσέξει ο άλλος. Δηλ ο Gallagher, o Johnny Winter, o Jeff Healey, αλλά ακόμη και ο Clapton και ο SRV άκούγονται σαν μαύροι; Καριέρα όμως έκαναν. ;)

 

 

Επίσης, ο Longshadow ακούγεται σαν blues κιθαρίστας; Αυτό δεν του αφαιρεί το δικαίωμα να σταθεί επαρκώς σε σχήματα που ερωτοτροπούν με το blues.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν είναι ανάγκη όταν κάνεις Blues ή Blues-Rock, ν' ακούγεσαι σαν μαύρος για να σε προσέξει ο άλλος. Δηλ ο Gallagher, o Johnny Winter, o Jeff Healey, αλλά ακόμη και ο Clapton και ο SRV άκούγονται σαν μαύροι; Καριέρα όμως έκαναν. ;)

 

 

Επίσης, ο Longshadow ακούγεται σαν blues κιθαρίστας; Αυτό δεν του αφαιρεί το δικαίωμα να σταθεί επαρκώς σε σχήματα που ερωτοτροπούν* με το blues.

Παιδια,βαλτε του αυτο το ρημαδι το καρμα,πηρε φωτια το πληκτρολογιο τ'... ;D :-*

 

Προσωπικα δεν πιστευω,ουτε εννοουσα αυτο,οτι πρεπει να ακουγεσαι σα μαυρος που τραγουδαει μπλουζ.

Θα μπορουσε ομως να ακουγεται σαν λευκος που τραγουδαει μπλουζ. ;)

Οπως οι αναφερθεντες κολοσσοι.

Απ την αλλη ειναι θεμα γουστου νομιζω.Ηδη καποιοι εκφραστηκαν με ευμενεια γι αυτη την μιξη πανκ-μπλουζ στην ερμηνεια. ;)

 

*Κουτι ειναι ο longshadow λοιπον. ;)

 

Παντως ο Οντιοκαρμοκωστας εμενα μ αρεσε γιατι εχει θεατρικοτητα,νευρο και τραγουδαει ψυχωμενα κι ας εχει την ''ελαφροτητα'' του πανκ στην ερμηνεια που δε μου αρεσει. :).

Nα μην πω για το αγχος του να παιζεις μπασο και να τραγουδας... :o

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου