Προς το περιεχόμενο

Engl fireball 100 vs blackmore


gpergeris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.εψαχνα για καποιο παλιοτερο θεμα που να σχετιζεται με αυτο αλλα δεν βρηκα κατι.

 

οποτε θα ηθελα αν μπορειτε να μου πειτε τι ειναι προτιμοτερο.

σε ξενα site που διαβασα το 90% προτεινε fireball για μοντερνο ηχο και ειδους κοντα στο death metal/hardcore.εγω προσωπικα δεν τους εχω ακουει απο κοντα γιατι δεν εχω την δυνατοτητα χερω οτι ειναι μειον αυτο αλλα ας μην το συζητησουμε...οσο καιρο εχω ψαξει τον fireball απο ηχογραφισεις μου ακουγονταν μια χαρα και μου αρεσει κατα καποιο τροπο αυτος ο μουντος τονος που εχει...οσο ειχα ψαξει τον blackmore ολες οι ηχογραφισεις ηταν σε low gain (ακουγεται οτι εχει λιγοτερο gain απο τον  fireball επισεις)σημερα ακουσα μια που ακουγοταν να εχει αρκετα gain  και μου αρεσε εξισου και ειμαι σε διλημμα.μου αρεσει ο καθενας με το δικο του τροπο...βοηθηστε οσο μπορειτε!

 

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει και τους 2 απο κοντά και για τον ήχο που θες ο Fireball είναι ιδανικότερος. Όλως παραδόξως ο Blackmore έχει πολύ gain και μπορείς να παίξεις καφρίλες. Αλλά ο fireball έχει και τη χροιά και το feeling  :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισή βοήθεια στο ερώτημά σου μιας και έχω πείρα μόνο από τον Blackmore... έχει άφθονο gain. Δεν πιστεύω να σου λείψει. Σε καταστάσεις crunch είναι επίσης πολύ καλός.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν πάσει περιπτώσει, αν υποθέσουμε πως απλά ενδείκνυται να δοκιμάζεις ο ίδιος ό,τι αγοράζεις σε κατηγορίες χαμηλών τιμών, σε υψηλότερες υποχρεούσαι να το κάνεις.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν και αντιλαμβάνομαι τις δυσκολίες, αλλά όταν πρόκειται για μεγάλη αγορά πρέπει να προσπαθούμε να βρούμε κάποια λύση στο πρόβλημα... μπορείς πχ. να επικοινωνήσεις με τους αντιπροσώπους (μόλις κοίταξα στο σάιτ της Engl: Logothetis, Phone +30 210 6040291, Fax +30 210 6655314, [email protected]) και να τους ρωτήσεις πού είναι διαθέσιμα δίπλα-δίπλα αυτά τα μηχανήματα έτσι ώστε μετά από ραντεβού να τα συγκρίνεις. Αν είσαι στην επαρχία κι έχεις συγγενείς ή φίλους πχ. στην Αθήνα ή στη Θεσσαλονίκη, αγγάρεψέ τους να σε φιλοξενήσουν για λίγο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου