Προς το περιεχόμενο

Τι καρεκλάκι για drums;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έφτασε η ώρα να πάρουμε και ένα καρεκλάκι της προκοπής! Το πολύ μέχρι 100-120 ευρώ. Μάλλον από τον "γερμανό" θα το πάρουμε...

 

Θέλω τις γνώμες σας στα εξής φλέγοντα ζητήματα:

 

α) να έχει ή όχι στήριγμα για την πλάτη;

 

β) έχετε να προτείνετε κάποιο μοντέλο;

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έφτασε η ώρα να πάρουμε και ένα καρεκλάκι της προκοπής! Το πολύ μέχρι 100-120 ευρώ. Μάλλον από τον "γερμανό" θα το πάρουμε...

 

Θέλω τις γνώμες σας στα εξής φλέγοντα ζητήματα:

 

α) να έχει ή όχι στήριγμα για την πλάτη;

 

β) έχετε να προτείνετε κάποιο μοντέλο;

 

 

- Αν κάνεις live από δύο ώρες και πάνω, το backrest (στήριγμα για την πλάτη) είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ για τη σπονδυλική σου στήλη...

 

- Εγώ πρόσφατα πήρα ένα κάθισμα της Pearl (σειρά Roadster), χωρίς backrest, γύρω στα 120-130 ευρώουζ. Αν θες info πες μου να σου στείλω με πμ.

 

Την είχα πάθει πολλάκις με καρεκλάκι στα διάφορα Live*, ώσπου στο τέλος το αποφάσισα να πάρω ένα να το'χω πάντα μαζί μου. Αξίζει τα φράγκα. Τι χειρότερο από ένα ντράμερ που δεν κάθεται άνετα στο set του;

 

 

 

 

 

 

 

*μακράν το χειρότερο drum :?: seat ήταν αυτό του Lazy στο live του Noiz... Ευτυχώς ήμουν προετοιμασμένος... Ευτυχώς για μένα και το Φραγκίσκο, το drummer των X-Piral, που παίξανε μετά από μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρεκλα ειναι το νουμερο ενα εννοειται στα τυμπανα και ολοι πρεπει να εχουν μια καλη...τωρα οπως ειπε ο φιλος για 2 ωρες + χρειαζεται ενα backrest αλλα δεν νομιζω να κανεις τετοια Live...εγω γενικα δεν τα παω τα backrest καθολου...τωρα για καρεκλακι πολυ καλα ειναι της pearl που προτεινε ο φιλος εγω εχω το d-1000 και ειναι φοβερο και το ειχα παρει 120 απο ελλαδα οποτε δεν σε συμφερει απο γερμανια 110 νομιζω εχει...βασικα το 70% των πραγματων στα τυμπανα σε συμφερει απο ελλαδα αμα το ψαξεις καλα και κανεις και κανα παζαρι εγω παντα γερμανια ψωνιζα αλλα τον τελευταια καιρο τα παιρνω ολα απο ελλαδα σε χαμηλοτερες τιμες απο thomann...απλα ειναι ψιλοκλεφτες οι ελληνες αλλα μπορουν να πουλησουν φθηνα...αλλα καρεκλακια καλα ειναι της ταμα ειδικα αμα σαρεσουν και τα σκληρα...και της πεαρλ σκληρο ειναι αλλα οχι σαν της ταμα...αλλα για μενα το κορυφαιο ειναι της dw το οποιο νομιζω εχει γυρω στα 130-150...σου το προτεινω ανεπυφυλακτα ειναι σκληρο και αυτο και εχει τρελο balance...οχι οτι τα αλλα δεν εχουν βεβαια ολα αυτα που προτεινα ειναι φοβερα αλλα το dw εχει μου φενεται κατι παραπανω...ισως να ναι το ονομα που γουσταρω δεν ξερω :D ...καλες αγορες σε οτι παρεις ...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλες και φιλοι.. εχετε να προτεινετε τιποτα για ντράμερ με ευαισθητο ποπο( :lol: ) που υδρωνει ευκολα;;; ε;;;

 

ΥΓ: Σοβαρα μιλαω αλλα μην πει κανεις οτι κάνω κουβέντες του κ**ου :wink:

Ο ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ LARRY!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλες και φιλοι.. εχετε να προτεινετε τιποτα για ντράμερ με ευαισθητο ποπο( :lol: ) που υδρωνει ευκολα;;; ε;;;

 

ΥΓ: Σοβαρα μιλαω αλλα μην πει κανεις οτι κάνω κουβέντες του κ**ου :wink:

 

Τι ακριβώς ζητάς; Κάθισμα με ανεμιστηράκι ή με σύστημα ΠροΔερμ; :)

 

Σοβαρά, πες ακριβώς τι ψάχνεις και θα σου πω. Πιθανότατα το σκαμπό που έχω κι εγώ θα θέλεις. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα καθισμα μουφα που μου δωσανε δωρω με το σετ... Αλλα μολις καθομαι... let's say.. κάθομαι και συκονομαι απευθειας... και ναι... το καρεκλακι εινια υγρο... (τα παμπερσ παντως κανουν καλα τη δουλια τους παντως! 8) )

Ο ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ LARRY!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι καρεκλακι?

το καλυτερο που μπορειται

 

σε λιγες μερες παω για ενα backrest μιας και με οξεια οσφυοοσχυαλγια που επαθα πριν ενα μηνα παιζοντας για ενα 4ωρο δεν γινεται.(με 60ενεσεις στο κωλαρακι σε διαστημα ενος μηνα θα πα να παρω πολυθρονα οχι σκαμπο και μπουρδες :(

 

το ειχα σε δευτερη μοιρα σαν εξοπλισμο αλλα αν δεν εισαι καλα στην υγεια σου και τα καλυτερα τυμπανα να εχεις δεν κανεις τιποτα.

 

πρεπει βεβαια να μαθουμε να καθομαστε και σωστα οπως και ζεσταμα πριν το παιξιμο.

 

ΚΑΝΟΝΑΣ-ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ.

 

:wink:

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τις αναποδογυρισμένες κάσες μπήρας δεν έχει! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Εγώ προσωπικά βολεύομαι και με καρέκλα γραφείου, με φρένο στα ροδάκια όμως! :wink: :D Ούτε ιδρώνεις ούτε γλυστράς! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επειδη ειμαι μάγκας και τα σπάω ολα(ουδεν σχολιο :lol: ) ουτε και η καρέκλα του γραφείου μου εχει πλάτη... :roll: Τεσπα θα βολευτώ... :wink:

 

ΥΓ: Κύριε fleamail, drummer ειμαστε οχι αλκοολικοι! :P

Ο ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ LARRY!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου