Προς το περιεχόμενο

Wishbone Ash new album 2011


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Elegant Stealth ο τίτλος και πολύ καλός δίσκος-στο original πνεύμα του γκρούπ  ;)...

Παραθέτω το επίσημο κλιπ απο το opening track Reason To Believe το οποίο βρήκα εξαιρετικό απο πάσης απόψεως-και δη οπτικής! Ευχάριστη έκπληξη για μένα.

Wishbone Ash : Reason To Believe

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super μπάντα Ηλία. ΠΟΛΎ ευχάριστη έκπληξη. Τους είχα δει και.... "τότε" στο Λυκαβηττό σε μια αξέχαστη συναυλία

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Δεν την έχω πολυ-ψάξει αυτή την μπάντα, αν και φυσικά την έχω ακουστά, κυρίως από από αναφορές από τους Maiden και άλλους για το πως χρησιμοποίησαν πρώτοι την διπλή κιθαριστική ''επίθεση''.... Ό,τι έχω ακούσει είναι εξαιρετικό και θέλω να τους ψάξω πιο πολύ, προτεινόμενη δισκογραφία??  :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  Ό,τι έχω ακούσει είναι εξαιρετικό και θέλω να τους ψάξω πιο πολύ, προτεινόμενη δισκογραφία??  :) :)

 

Ξεκίνα απο το ομότιτλο ντεμπούτο άλμπουμ, το Argus οπωσδήποτε και μετά συνεχίζεις. Μετά τις αλλαγές στη σύνθεση τους, άκου τα No smoke without fire, Live in Chicago αλλά και το σχετικά πρόσφατο Bare bones(semi acoustic) που είναι πολύ καλό.

Έχουν βγάλει και μιά δυό πατάτες με ηλεκτρονικούς πειραματισμούς αλλά δεν τους έκατσε (ευτυχώς  ;D)...ο Andy Powell είναι κορυφαίος στυλίστας και αξίζει την προσοχή και τον σεβασμό κάθε κιθαρίστα.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα απο το ομότιτλο ντεμπούτο άλμπουμ, το Argus οπωσδήποτε και μετά συνεχίζεις. Μετά τις αλλαγές στη σύνθεση τους, άκου τα No smoke without fire, Live in Chicago αλλά και το σχετικά πρόσφατο Bare bones(semi acoustic) που είναι πολύ καλό.

Έχουν βγάλει και μιά δυό πατάτες με ηλεκτρονικούς πειραματισμούς αλλά δεν τους έκατσε (ευτυχώς  ;D)...ο Andy Powell είναι κορυφαίος στυλίστας και αξίζει την προσοχή και τον σεβασμό κάθε κιθαρίστα.

 

Άκουσα μερικά....καλή φάση! ωραία πράματα!  :)

Ευχαριστώ και θα τους ψάξω περισσότερο με τον καιρό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη του Andy Βγαλανε τον δισκο ε? γιατι υπαρχουν και Martin Turner τους οποιυς ειδα Live Και τα σπανε! κλασσικη βρετανιλα!  ;D

 

@Lord_Goumis

1970 Wishbone Ash

1971 Piligrime

1972 Argus

1973 Wishbone Four

1973 Live Dates

 

5 δισκοι που καθε δισκοθηκη θα επρεπε να εχει  :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1970 Wishbone Ash

1971 Piligrimage

1972 Argus

1973 Live Dates

4 δισκοι που καθε δισκοθηκη θα επρεπε να εχει  :)

 

Εγώ θα προσθέsω και το There's the rub για 3 λόγους πέραν των προφανών (δηλ πολύ καλό άλμπουμ). 1) Το καταπληκτικό οργανικό F.U.B.B. 2) Ο κορυφαίος βραχύσωμος κιθαρίστας των Home, Laurie Wisefield. 3) To Persephone. ;)

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

To Persephone. ;)

 

Φαίνονται οι προτιμήσεις σου απο το νέο(μεγειά) αβαταρ  ;D...

 

off topic: σου έχω κάποιες έξτρα πληροφορίες εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=190007.0

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου