Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για το yamaha rbx 170


BlackForest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σε αυτή την τιμή, αν είναι σε καλή κατάσταση, μια χαρά ακούγεται.

Δεν το έχω παίξει το συγκεκριμένο, αλλά το τελευταίο yamaha που έπαιξα πριν χρόνια ήταν το bb 200, το οποίο επίσης για αυτά τα λεφτά μια χαρά είναι , πόσο μάλλον το rbx που είμαι σίγουρος ότι θα είναι καλλίτερο.

Άλλωστε μιλάμε για τη μισή τιμή από ό,τι μπορείς να το αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το σκέφτεσαι καν... Αν είναι ειδικά για πρώτο μπάσο και για project είναι υπέροχο! (Πάντα σε σχέση με τα 80e που θα δώσεις)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αμα ηταν να παρω ή ενα squier των 250Ε ή αυτο μαλλον θα πηγαινα στο yamaha? Αμα μπορουσα π.χ να δωσω 250Ε για ενα καλο μπασσο (κυριως για ηχογραφησεις - project) μαλλον στο yamaha θα κατελειγα? 

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μπορεί να κατέληγες αλλού... Ο warwickplayer έχει καταλήξει στο yamaha... Γνώμες υπάρχουν όχι αντικειμενική άποψη... Εγώ θα κατέληγα σε Ibanez...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μπορεί να κατέληγες αλλού... Ο warwickplayer έχει καταλήξει στο yamaha... Γνώμες υπάρχουν όχι αντικειμενική άποψη... Εγώ θα κατέληγα σε Ibanez...

Συμφωνω εν μερη...το καθε οργανο εχει τον χαρακτηρα του...δηλαδη το squier εχει καποια καλα το yamaha καποια αλλα...

Δεν νομιζω οτι υπαρχει ενα οργανο που παιζει τα παντα σε οποιαδηποτε κατηγορια τιμης.

Στη συγκεκριμενη κατηγορια ειναι το τι σου καθεται στο χερι και τι σου κανει κλικ εμφανισιακα και ακουστικα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω εν μερη...το καθε οργανο εχει τον χαρακτηρα του...δηλαδη το squier εχει καποια καλα το yamaha καποια αλλα...

Δεν νομιζω οτι υπαρχει ενα οργανο που παιζει τα παντα σε οποιαδηποτε κατηγορια τιμης.

Στη συγκεκριμενη κατηγορια ειναι το τι σου καθεται στο χερι και τι σου κανει κλικ εμφανισιακα και ακουστικα...

Πάντως το rbx ρε παιδί μου είναι πολύ πρίμο...  :-\ Τι να πω...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχαχα...πλακα πλακα...ειναι...αλλα ενταξει...βγαζεις και αλλους ηχους...το ειχα  παλια σε αταστο με φλατ και ειχα βγαλει ενα πολυ ωραιο ηχο κοντρα απο αυτο...γενικα ειναι αρκετα ξυλινος ο ηχος του...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τωρα αφου το θυμηθηκα να πω οτι εχει απιστευτους μαγνητες...αρκετα δυνατοι και καθολου κομπρεσαρισμενοι...το θυμηθηκα γιατι μετα απο αυτο το μπασακι,που τελικα το πηρε ενα παιδακι απο το forum,απιστευτος με τα ηλεκτρονικα,ειχε φτιαξει μια κιθαρα θυμαμαι με εκατονταδες συνδιασμους που την ειχε ποσταρει και εδω, επαιζα ενα αταστο 4πλασιας αξιας του yamaha με emg και ειχα ξενερωσει την ζωη μου...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου