Προς το περιεχόμενο

Piezo Test


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα τις γιορτές, έκανα ένα ξεκαθάρσιμα στα projects μου και έπεσα επάνω σε τούτο το προσχέδιο. Ήταν όταν είχα πρωτοπάρει τον Fishmann Blend Earth για τη φτωχική μου Applause.

Το back είναι με το μικρόφωνό του ενώ το σόλο περισσότερο με το μαγνήτη και όλα καρφί στη κάρτα ήχου.

Το συγκεκριμένο προσχέδιο, δεν εξελίχθηκε σε κανονικό project γιατί ενώ το είχα στο μυαλό μου...δεν το είχα στα χέρια μου :'( Δεν μπόρεσα ούτε τα drums ούτε τα πλήκτα που είχα στο μυαλό μου να φτιάξω...και το παράτησα.

piezo.mp3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο προσχέδιο, δεν εξελίχθηκε σε κανονικό project γιατί ενώ το είχα στο μυαλό μου...δεν το είχα στα χέρια μου :'( Δεν μπόρεσα ούτε τα drums ούτε τα πλήκτα που είχα στο μυαλό μου να φτιάξω...και το παράτησα.

Δυστυχως αυτο συμβαινει μερικες φορες.Παντως ακουγεται ωραιο και ισως αξιζει να το

ξαναπιασεις.Αν-λεμε-τωρα δεν εβαζες τυμπανα αλλα μονο πληκτρα και αυτες τις

εξωτικες φωνες που ενιοτε χρησιμοποιεις?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άσε το έτσι, μην το πειράζεις καθόλου!!!

Σαν Stanley Jordan είναι!!!!!

(απλά εσύ το έπαιξες σε δύο takes  :P ;D)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε το έτσι, μην το πειράζεις καθόλου!!!

Έτσι θα το αφήσω...γιατί ξέχασα να πώ ότι από την απογοήτευσή μου...έχω πετάξει και το project 8) 8) και έχω μόνο το Mp3...Έτσι και προσπαθήσω να το ξαναπαίξω...σίγουρα θα βγεί αλλιώς! :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι αφου εγραψες με μαγνητη με μικροφωνο, γιατι το λες piezo???

...από κεκτημένη ταχύτητα...έτσι είχα ονομάσει τότε το κλιπ... :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρέσουν πολυ αυτές οι αλαγές στα ακόρντα με χαλάει λιγο ο ήχος όχι του πιέζο αλλα του pitch bend.

  Αν το ξανάγραφες με λιγο βάθος σε στυλ light jazz και χωρις προσθήκη αλλου οργάνου θα ήταν super.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με χαλάει λιγο ο ήχος όχι του πιέζο αλλα του pitch bend.

Για το σόλο λές?...Μεταξύ μας όλο το θέμα ήταν 2 τρακς και έξω. Γιατί ήθελα μία βάση για να αρχίσω να το ξαναδουλεύω... Από τη στιγμή που δεν μου βγήκε, το άφησα. Απλά το ανέβασα σήμερα για την ιδέα και μόνο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν το είπα καλά, εννοούσα το εφέ κατι σαν modulation, super chorus που αλοιώνει τον τόνο  στιγμιαία στις νότες που παίζεις.

Πάντως σαν ιδέα μ αρέσει.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το σόλο λές?...Μεταξύ μας όλο το θέμα ήταν 2 τρακς και έξω. Γιατί ήθελα μία βάση για να αρχίσω να το ξαναδουλεύω... Από τη στιγμή που δεν μου βγήκε, το άφησα. Απλά το ανέβασα σήμερα για την ιδέα και μόνο.

 

Καμιά φορά μάστορα αυτά τα πράγματα βγαίνουν μια κι έξω χωρίς φρου φρου κι αρρώματα .Εμένα μου άρεσε ,μου έβγαλε κάτι όμορφο ,μακάρι να υπήρχε ακόμα σε τρακς ,μπας και έβαζαν τπτ καλά παιδάκια συμπληρώματα οργάνων ,μια κι εσύ λόγω ηλικίας  δεν μπορείς να το ξαναπαίξεις όμως .....  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου