Προς το περιεχόμενο

Αγορά εφτάχορδης απο ελλάδα,


Ηλίας_Ν

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OLP εννοουσα :P

δεν εχω παιξει με τις συγκεκριμενες αλλα οσοι εχουν παιξει μου εχουν πει τα καλητερα,

απο γρεβενα ειμαι αλλα σπουδαζω κεφαλονια,οποτε ειναι λιγο δυσκολο να  "πεταχτω" μεχρι αθηνα  :P

μαλλον οσοι εχουν παιξει και σου εχουν πει τα καλυτερα μαλλον δεν εχουν παιξει με τις κανονικες - anyway αυτα ειναι περι ορεξεως

αφου σπουδαζεις κεφαλονια πας με καραβι απο Κυλληνη σωστα ? πέρνα να στο φτιαξω εγω  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πατρα-σαμη πηγαινω,αλλα αν παρω την συγκεκριμενη κιθαρα και τους active θα αλλαξω δρομολογιο μια φορα για να την φτιαξω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο πατρα-σαμη πηγαινω,αλλα αν παρω την συγκεκριμενη κιθαρα και τους active θα αλλαξω δρομολογιο μια φορα για να την φτιαξω ;)

 

εχεις p.m.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε Ηλια.Να σου πω κι εγω την προσωπικη μου εμπειρια,χωρις να ξερω αν η κιθαρα που θα αναφερω ειναι στο μπατζετ σου.Λοιπον,ημουν κατοχος της ibanez 1527 prestige. Ο ορος 'prestige' ειναι αντιπροσωπευτικος.Εννοω,πως η ποιοτητα κατασκευης της ειναι αριστη.Το μανικι της εξαιρετικα βολικο για 7χορδη και οι στοκ μαγνητες της παραπανω απο αξιοπρεπεις.Εν ολιγοις,πολυ αξιολογο οργανο.Θα ηταν ακομα καλυτερη ομως αν δεν ειχε floyd rose!Στο υπογραφω οτι ειναι ΜΕΓΑΛΟ βασανο το floyd σε 7χορδη.Αν το σεταρισμα 6χορδης με flοyd σε παιδευει 1 φορα,τοτε στην 7χορδη θα σε παιδεψει 10!Κατα τη γνωμη μου λοιπον το 7χορδη και fixed bridge πανε μαζι ; ) Αυτα!

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδα αρκετες φορες και μπορω να πω οτι αρχισε να μου αρεσει επικινδυνα,εχω ακομα μερικες αποριες ομως,

οι μαγνιτες της ειναι passive,γινετε να της βαλω active emg 707 ή SD Blackouts? η θα χρειαστει να "φαγοθει" ξυλο για να μπει η μπαταρια; αν ναι θα κοστισει πολυ; τι αλλες επιλογες μαγνητων εχω προκιμενου να μην βαλω active αλλα να εχω παρομοιο output και ηχο?

 

και κατι αλλο,ξερετε τις lop? ξερω οτι σταματισε να τις βγαζει η εταιρια αλλα αναρωτιεμαι αν μπορω να βρω πουθενα καμια εκδοση της sig του petrucci,με μια αλαγη μαγνητων δεν υστερουν σε καθολου σε σχεση με μια musicman...

 

 

Φιλικα

Ηλιας

Ηλία και Χρήστο, μπαταρία(/ες ;) ) και active μαγνήτες μπορείς να βάλεις άνετα, έχει χώρο και για όλα.

 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλία και Χρήστο, μπαταρία(/ες ;) ) και active μαγνήτες μπορείς να βάλεις άνετα, έχει χώρο και για όλα.

και για τα τσιγαρα μου ? :P :P  ;D ;D ;D

 

στο cavity πισω εννοεις ετσι ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

μετα απο αρκετες συζητισεις με ατομα και αρκετη σκεψη κατελιξα πως ειναι καλητερα να παρω την Hellraiser C-7 BK Gloss Black ή BC Black Cherry  ,το μονο αρνητικο ειναι οτι θα πρεπει να κανω λιγη υπομονη παραπανω(για να μαζεψω τα χρηματα) αλλα αξιζει...

εχει ολα τα χαρακτηριστικα που ψαχνω,πιστευω πως δεν αξιζει να παρω καποια φθηνοτερη κανοντας ομως συμβιβασμο στα χαρακτηριστικα που θελω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου