Προς το περιεχόμενο

Axe Fx 2 Smooth Jazz Tone - Stel Andre


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νεο βιντεακι! Δοκιμαζα ενα νεο patch στο Axe. Και μου φανηκε να ταιριαζει τελεια σε smooth jazz κατασταση. Αυτοσχεδιασα στα γρηγορα ενα σολακι πανω σε ενα κομματι του Paul Hardcastle. Ελπιζω να σας αρεσει. Προσωπικα εχω παθει σοκ με το Axe. Δε γινεται να χει τοσο καλο ηχο. Μακαρι να ακουγεται και στο βιντεο ποσο απιστευτες δυναμικες υποστηριζει το μηχανημα. Κ ποσα δε ξερω ακομα...

 

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος,

πολυ καλα ακουγεται στα καθαρα.Καρτα ηχου χρησιμοποιείς;;η το συνδεεις direct;

Αφου μπαινεις στον κοπο ανεβασε και κανενα γκαζι..σε high gain καταστασεις πως νιωθεις το δεξι χερι;;δηλαδη θελω να πω σε γρηγορα ρυθμικα και σολος;ειναι σαν να παιζεις με real amp η χανεις το feel της πενας;;

πολλα ρωταω ;D ;D ;D ;D ;D

και παλι ωραιος παιχτης..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειές φίλε μου - πολύ ωραίο πάιξιμο επίσης

 

Έχω το Axe II από την εποχή του firmware 6...και φτάσαμε αισίως στο 14

Συμφωνώ μαζί σου στο οτι απλά δεν υπάρχει...

ΚΑΙ ειδικά τωρα με τις ultra res cabs, ψάχνεις να δεις που έχουν κρυμμένες τις λάμπες

 

Σου εύχομαι να το χαρείς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος,

πολυ καλα ακουγεται στα καθαρα.Καρτα ηχου χρησιμοποιείς;;η το συνδεεις direct;

Αφου μπαινεις στον κοπο ανεβασε και κανενα γκαζι..σε high gain καταστασεις πως νιωθεις το δεξι χερι;;δηλαδη θελω να πω σε γρηγορα ρυθμικα και σολος;ειναι σαν να παιζεις με real amp η χανεις το feel της πενας;;

πολλα ρωταω ;D ;D ;D ;D ;D

και παλι ωραιος παιχτης..

 

 

Εμένα η απορία μου είναι η εξής: έστω θέλω να αλλάξω channel από καθαρό σε high gain ή να χρησιμοποιήσω κάποια πετάλια.Γίνεται και αν ναι πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εμένα η απορία μου είναι η εξής: έστω θέλω να αλλάξω channel από καθαρό σε high gain ή να χρησιμοποιήσω κάποια πετάλια.Γίνεται και αν ναι πως?

 

Εννοειται φιλε μου γινεται. Εχει απο πισω υποδοχες για τα παντα το Axe. Συνδεεις midi controller η οτι αλλο πεταλακι θελεις. Με το midi controller μπορεις να χειριστεις οτι θελεις μεσα στο μηχανημα. Οπως θα λειτουργουσε μια τυπικη πεταλιερα περιπου. Μονο που εδω μιλαμε για ποιοτητα!  ;)

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου