Προς το περιεχόμενο

Cubase 6 - ProjectMix I/O


lock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

1920 χ 1080... Πολύ?

 

Ρίξε τη στα 1280 x δεν ξέρω πόσο πάει 1024 ή 768 (τι monitor έχεις – 4:3 ή 16: 9) και δες αν στο ξανα- κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μάλλον δεν είναι αυτό επειδή το κάνει πάλι. Άσε που φαίνεται ψιλοχάλια τώρα. Στο device setup κάτι πρέπει να έχει γίνει. Να πειράξω λίγο (με προσοχή πάντα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φιλε μάλλον δεν είναι αυτό επειδή το κάνει πάλι. Άσε που φαίνεται ψιλοχάλια τώρα. Στο device setup κάτι πρέπει να έχει γίνει. Να πειράξω λίγο (με προσοχή πάντα)...

Ναι πειραματίσου, δεν μπορεί να γίνει καμιά ζημία από εκεί (απλά να θυμάσαι τις ρυθμίσεις, να τις επαναφέρεις αν χρειαστεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για βγάλε ένα snapshot της καρτέλας devices/device setup/Generic Remote (δεν ξέρω αν το path είναι το ίδιο, γιατί έχουμε διαφορετική έκδοση cubase), αλλά θέλω να δω την καρτέλα Generic Remote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι άλλες επιλογές έχεις στο “MIDI Input” και στο “MIDI Output” , εκτός από το “ProjectMIX Control Surface MIDI”;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισυνάπτω φωτο σχετικά...

 

Το θέμα είναι ότι τα motorized faders της projectmix είναι assigned κανονικά αλλά δε βρίσκει τα 6 από τα 8 inputs. Έχω μόνο τα πρώτα 2.

midiinput.thumb.jpg.bf96ac7ed019c460f1b9406fdec84ac6.jpg

midioutput.thumb.jpg.35a8e8795f679321743cae1d3acfb303.jpg

Mono_Ins.jpg.249098bf084b67463109271ffbaaf46a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Παιδιά χαιρετώ. Επαναφέρω το θέμα.

 

Σε κάθε project που ανοίγω χρειάζεται πάλι ρύθμιση. Πως μπορώ να κάνω assign την projectmix I/O και να μείνει assigned? Επισυνάπτω φωτο.

 

Prob_1.thumb.jpg.5d15fcb1e5f3360f761bafa1c63bd343.jpg

Prob_2.thumb.jpg.967243099c6f6f499712d415056913e0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου