Προς το περιεχόμενο

Rockin Foo.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γκρουπάρα είν' αυτή. :o

 

oh yes...oh yes...

 

 

δες το dvd αν εχεις την δυνατοτητα..πραγματικα απολαυση να βλεπεις πως μουσικοι που μπορει να μην ειναι μουσικαρες..με cojones...αλλα ειναι μια μεγαλη μπαντα που ξερει να γραφει μουσικη απ το πουθενα...και ειναι μια οικογενια...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απολαυση να βλεπεις πως μουσικοι που μπορει να μην ειναι μουσικαρες..με cojones...αλλα ειναι μια μεγαλη μπαντα που ξερει να γραφει μουσικη απ το πουθενα..

 

και απο ποτε χρειαζονται μουσικοι με...cojones για να φτιαξουν μια πραγματικα ΜΕΓΑΛΗ μπαντα?

 

βεβαια δειξε μου ΜΙΑ εγχωρια μπαντα με μουσικους με....cojones που να παιζει ετσι και θα φαω το καπελο μου... ;D

 

σα δαιμονες παιζουν οι φουστηδες....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο ποτε χρειαζονται μουσικοι με...cojones για να φτιαξουν μια πραγματικα ΜΕΓΑΛΗ μπαντα?

 

βεβαια δειξε μου ΜΙΑ εγχωρια μπαντα με μουσικους με....cojones που να παιζει ετσι και θα φαω το καπελο μου... ;D

 

σα δαιμονες παιζουν οι φουστηδες....

 

τωρα παιζουν σαν φουστηδες...(που και παλι ο Smear...πανω απο power chords 5ης και 6ης χορδης δεν φαινεται οτι ξερει να παιζει..)

 

αν δεις το dvd οταν γραφαν το πρωτο αλμπουμ...ο μπασσιστας και ο ντραμερ (οχι ο taylor βεβαια!!) δεν ξεραν να κρατουν ρυθμο...sex pistols ενα πραμα...

 

η μπαντα αυτη κρατιεται σε αυτο που κρατιοντουσαν και οι zep μιας και ειναι η μεγαλυτερη επιροη του Grohl...ειναι ολοι τους ενα..παιζουν δυνατα, εχουν groove..και δεν ειναι prog..απλα πραγματα!!! ;D

 

 

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαντα αυτη κρατιεται σε αυτο που κρατιοντουσαν και οι zep μιας και ειναι η μεγαλυτερη επιροη του Grohl...ειναι ολοι τους ενα..παιζουν δυνατα, εχουν groove..και δεν ειναι prog..απλα πραγματα!!! ;D

 

Και το όνειρό του έγινε πραγματικότητα πριν μερικά χρόνια...

 

Foo Fighters & Led Zeppelin - Rock N' Roll (Live @ Wembley Stadium 2008)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον δίσκο τους του 2011 Wasting light τον άκουσα πρόσφατα, μάλιστα στο 1ο άκουσμα μπορώ να πω ότι ξεχώρισα 2-3 κομμάτια, άλλά μετά το 2ο & 3ο απανωτό ''κατέβασα τα παντελόνια''. Τι ριφάρες, ενέργεια. Αυτό είναι το Rock'n'roll.

 

 

 

 

Τελικά δεν είμαι παρωχημένος. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(που και παλι ο Smear...πανω απο power chords 5ης και 6ης χορδης δεν φαινεται οτι ξερει να παιζει..)

 

Ναι, γιατί όταν ήταν πιτσιρικάς αντί να πάει στο ΩΔΕΙΟ έκανε άλλα πράγματα... ;D

 

Germs - Manimal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Τι γκρουπάρα είν' αυτή. :o

 

Και τι ηχάρα  :o

 

 

ΥΓ: Και βέβαια ακούς το... «κλον- κλον» του P bass από χιλιόμετρα (έτσι για να μην ξεχνιόμαστε, γιατί εδώ παρά δίπλα λέγαμε για μπάσα)  ;) ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου