Προς το περιεχόμενο

Syd Barrett R.I.P.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

mechmg93 έγραψε:

σχετικα με το αν o Barrett ηταν καλα η οχι, σχετικα με το θεμα της εμφανισης θα συμφωνησω. αλλα ακουγοταν,απο διαφορες πηγες, οτι ειχε ξεχασει ποιος ειναι και τι εχει κανει στην ζωη του, και αυτο ειναι περα για περα ανατριχιαστικο.

 

 

Ελπίζω να είναι μόνο φήμες.

 

Δυστυχώς...

 

Για χρόνια κι εγώ άκουγα διάφορες άσχημες ιστορίες για τον Barrett (περί ψυχιατρείου κλπ) κι όπως φαίνεται δεν ήταν όλες ψέματα... :cry:

 

Σε ένα άρθρο της Ελευθεροτυπίας διάβασα ότι τα τελευταία 30 χρόνια ζούσε στο υπόγειο του πατρικού του σπιτιού, ενώ από τις αρχές της δεκαετίας του '80 είχε πει ότι δεν μπορούσε να γράψει πλέον ούτε μουσική, ούτε στίχους (όλα αυτά, λέει, τον αποσπούσαν από το να κάνει ακόμα και απλές σκέψεις -όπως το "να προλάβει το τρένο").

Το 2001 δεν αναγνώριζε ούτε το όνομά του, αλλά ούτε και τα τραγούδια του ("Δεν τους ξέρω αυτούς τους ράπερ", έλεγε...)

 

Τα διάβαζα κι εγώ αυτά την ίδια μέρα που (συμπτωματικά) έβλεπα το Pulse DVD και μου'φτιαξε η διάθεση. :cry: :( :?: :cry: :cry: :(

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας αναπαυθεί εν ειρήνη κι ας ελπίσουμε ότι οι ενισχυτές του ουρανού είναι κιόλας ανοιχτοί για πάρτη του...θα έχει καλή παρέα...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους -και κυριως στον EARENDIL που ειναι και ο κιθαριστας μου(!!).

Αν σκεφτει κανεις πως για τον Syd Barret γραφτηκε ενας απο τους θρυλικοτερους (χωρις υπερβολη) ROCK και οχι μονο δισκους ολων των εποχων,πως επηρεασε με την απουσια(!) του παμπολλες μπαντες και εδειξε τον δρομο προς την -ουσιαστικη- ψυχεδελεια,τοτε ενα μεγαλο ευχαριστω του αξιζει

μεσα απο την καρδια μας...

"Come in here dear boy, have a cigar.You're gonna go far...You're gonna fly

high, you're NEVER gonna die..."

 

Καλως σας βρηκα> pastelius -o κουλος :roll:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους -και κυριως στον EARENDIL που ειναι και ο κιθαριστας μου(!!).

Αν σκεφτει κανεις πως για τον Syd Barret γραφτηκε ενας απο τους θρυλικοτερους (χωρις υπερβολη) ROCK και οχι μονο δισκους ολων των εποχων' date='πως επηρεασε με την απουσια(!) του παμπολλες μπαντες και εδειξε τον δρομο προς την -ουσιαστικη- ψυχεδελεια,τοτε ενα μεγαλο ευχαριστω του αξιζει

μεσα απο την καρδια μας...

"Come in here dear boy, have a cigar.You're gonna go far...You're gonna fly

high, you're NEVER gonna die..."

 

Καλως σας βρηκα> pastelius -o κουλος :roll:[/quote']

 

Καλωσόρισες κάγκουρα

 

Green%20Cape%20Kangaroo%20sm%2018.jpg

 

:lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου