Προς το περιεχόμενο

ESP ec-50


korman709

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενισχυτη εαν δε βρω στις αγγελιες θα παρω εναν Kustom στα 88 ευρω... ;D

 

πολύ καλή επιλογή, 20 βατ αλλά 12άρι μεγάφωνο και δύο κανάλια

 

με 1-2 πεταλάκια ή μια μικρή πεταλιέρα θα είσαι μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

παντως αμα θες φιλε μου για πρωτο ενισχυτη, εχω βαλει και στις αγγελιες εναν randall RX15 (15 watt) στα 60 ευρω. για πρωτος ειναι αρκετα καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαποιος που να χει την ιδια κιθαρα με μενα? ηθελα να τον ρωτησω μερικα πραγματα...θα περιμενω μηνυμα,ευχρστω.

 

Κοίτα, έχω μια ltd ex-50, αλλά τι θέλεις να ρωτήσεις ακριβώς? Πολλά τεχνικά, ηχητικά κλπ θέματα της κιθάρας είναι universal και ίσως μπορούμε να σε βοηθήσουμε. Ψάχνεις απλά άλλους ιδιοκτήτες της ec-50?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα καποιος που ακουσε την κιθαρα ειπε οτι βγαζει "2 φωνες", δλδ κακοι μαγνητες...τι να κανω? αξιζει να τους αλλαξω?τοσο χαλια ειναι η κιθαρα ρε παιδια?σαν πρωτη την πηρα...και να την πουλησω ποσο να τη δωσω?100 ευρω?δε λεει τπτ...προιον ανταλλαγης βεβαια με ενα m1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα καποιος που ακουσε την κιθαρα ειπε οτι βγαζει "2 φωνες", δλδ κακοι μαγνητες...τι να κανω? αξιζει να τους αλλαξω?τοσο χαλια ειναι η κιθαρα ρε παιδια?σαν πρωτη την πηρα...και να την πουλησω ποσο να τη δωσω?100 ευρω?δε λεει τπτ...προιον ανταλλαγης βεβαια με ενα m1...

 

"Κάποιος"? "2 φωνές"? "Τόσο χάλια" ??? Τι είναι αυτά?

Γιατί να μην εμπιστευτείς καλύτερα τα δικά σου χέρια και αυτιά ως προς την κιθάρα? Το σωστό ερώτημα είναι: "σου αρέσει η κιθάρα σου"? 

Aν παίζεις μια χαρά μαζί της, σου αρέσει ο ήχος της, την ευχαριστιέσαι, τότε ΜΗΝ ακούς κανέναν (ακόμη κι αν σου πει ότι έπαιζαν στην ίδια μπάντα με τον Gary Moore για ένα φεγγάρι...  ;D). Η κριτική των άλλων είναι ό,τι πιο εύκολο. Κι εγώ μπορώ να βγω και να πω για μια κιθάρα: "μαμάει" ή "είναι σκ@τ@" κι ας μην την έχω δει ποτέ... Το θέμα είναι ΕΣΥ τι εμπειρία έχεις απ το όργανο.

Οι αναβαθμίσεις κλπ είναι καλές αλλά μόνο όταν έχεις φτάσει στο επίπεδο να γνωρίζεις τι πρέπει να αλλάξεις πάνω στην κιθάρα σου κι αν αυτό θα είναι καλή κίνηση/επένδυση.

Πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει κάποιος για την κιθάρα του είναι μια καλή ρύθμιση(σετάπ). Η συντήρηση αυτή είναι βασική και αν γίνει σωστά δίνει νέα πνοή στο όργανο χωρίς να χρειαστούν αναβαθμίσεις και τέτοια. Παίξε αρκετά με την κιθάρα, δοκίμασε κι ένα σετάπ και άσε τους "κριτές" να λένε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου