Προς το περιεχόμενο

Ibanez Edge tremolos .vs. Floyd Rose tremolos


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω σου αρέσει το κόκκινο αλλά σε αυτά τα λεφτά πολύ καλύτερα θα κάνεις να πάρεις μια χωρίς τρέμολο.

τρελενοαι για το κοκκινο...τι κιθαρα εχετε να μου προτεινετε σε αυτα τα λεφτα?

(ibanez με κατι κοκκινο μεσα xD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλα κανεις και φλυαρεις αλλιως πως θα μαθουμε και εμεις οι νεοι? ;D ;D

οπως λες και εσυ ομως για αυτα τα χρηματα το edge 3 tremolo για εναν νεο παιχτη (κοντα 1 χρονο) χωρις τρελη χρηση τρεμολο (σε στυλ steve vai) δεν ειναι καλα?και γενικα σαν κιθαρα για αυτ ατα λεφτα ειναι υπερκαλα νομιζω.οσο για τα χρηματα αυτη η τιμη ειναι στοκ

απο κατω το real price ειναι σχεδον διπλασιο οποτε...

ισως κανω λαθος δεν ξερω..δεν παει ετσι?

 

 

Οι ibanez ειναι value for money! Καλη θα είναι, εμενα οι δικια μου βασταει ακομα και ειναι 10 χρονών. Ομως μην περιμένεις και παπάδες.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα οταν θες να ρυθμισεις το action στο τρεμολο δν πρεπει να το κανεις με χορδες πανω στην κιθαρα γιατι οπως γυρνας τις βιδες τρωγονται τα μαχαιρια κ μετα εμφανιζουν αυτο που εκανα με bold

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία, δεν το γνώριζα αν και έγω δεν ασχολουμε με το set up στο floating τρεμολο γιατι ειναι πολυ μπιζιλο. Την πάω για setup σε μάστορα γιατι αλλιως θα την πεταξω απο το παράθυρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρωτο Edge,αυτο που βρισκουμε στις παλιες 550 κτλ(περιπου '88-'91) ηταν καλυτερο απο οποιαδηποτε αλλη παραλλαγη του Floyd Rose.

 

Τωρα αυτα τα καινουρια σαν πλαστικα μου φαινονται,δεν ξερω.

 

Τα παλια παροτι εξαιρετικα,με ενοχλουσε αυτη η λαλακια με τα εξτρα βιδακια μεσα στις 2 κεντρικες βιδες της γεφυρας στο σωμα,ηταν πολυ μικρο το αλενακι κ ετσι κ κλωτσαγε..μαμα τα..

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρωτο Edge,αυτο που βρισκουμε στις παλιες 550 κτλ(περιπου '88-'91) ηταν καλυτερο απο οποιαδηποτε αλλη παραλλαγη του Floyd Rose.

+1000 και είχε και πολύ καλύτερο ήχο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ειδη μια στρατ ibanez...σαν πρωτη μου κιθαρα...μην φανταστεις κατι τρελοαλλα επειδη εχω παιξει με παααρα πολλες κιθαρες..οι ibanez με βολευουν και μου φενονται πολυ μπροστα..βεβαια αυτη ειναι η αποψη μου...!

 

Εγω εννοουσα να παρεις μια fender stratocaster.......εκει θα καταληξεις εξαλλου μετα απο χρονια.! ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εννοουσα να παρεις μια fender stratocaster.......εκει θα καταληξεις εξαλλου μετα απο χρονια.! ;)

 

Η αληθεια να λεγεται... Με τις φεντερ ξεκινας... και τελειωνεις την καριερα σου... Οταν μαθεις δλδ να τις εκτιμας...

 

 

Οσο για τα τρεμολα... Τα edge2-3 εχουν πολλα προβληματα και δεν αξιζει καν πιστευω...

 

 

Πουλα λοιπον αυτην που εχεις τωρα... και βαλε αλλα 150-200 ευρω και παρε μια rg1550-1570 οπου εχουν βαρβατο τρεμολο πανω και θα εισαι μαγκας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με βρησετε..αλλα δεν μαρεσουν οι φεντερ..παιζω εντελως ντεθ μεταλ κτλ.Δεν κολαει ουτε να ηχος ουτε σαν..image  ;D

δες και τις dean τοτε...!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου