Προς το περιεχόμενο

Πεθαίνετε απο πλήξη ??? Ψωνίστε στο κέντρο....


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρτε μερικούς διαλόγους απο μουσικά καταστήματα των αθηνών με θύμα εμένα,την προηγούμενη εβδομάδα για να γελάσουμε και λιγάκι...

 

 

- Εχετε μήπως truss rod nuts ?

- Ε ?

- ...εννοώ το παξιμάδι της βέργας του μπράτσου για ηλεκτρική.

- Μπααααα...

- Αυτά τι είναι ? (στο ράφι με τα περιφερειακά πήρε το μάτι μου αρκετά)

- Ρε Κώστα τί είναι αυτά ??? (δείχνει ένα στον άλλο)

- ...Μπίλιες μάτια μου....

_ (εγώ).....Μπίλιες ?????? εμένα μου φαίνονται για παξιμάδια βέργας μπλα μπλα...

- Ε μπίλιες τα λέμε εμείς....

_ (εγώ μέσα μου)...μπίλιες....τι μ@λ@κιες λές κι εσύ...οι ψαγμένοι μουσικαράδες έτσι θα τα λένε....

 

 

............στο ίδιο κατάστημα,ερώτηση νο 2.

 

 

- Midi interface έχετε ? ένα φθηνό απλό με λίγες εισοδοεξόδους μου κάνει

- Εννοείτε καλώδιο

- Εννοώ interface

- Και το καλώδιο τι είναι ?

- Κοιτάξτε,υπάρχει ενσωματωμένο ενα πολύ απλό και σε καλώδιο,άν εννοείτε αυτό,ας το δούμε...

- Μα δεν έχουμε καλώδια

- ....Γκασπ....

 

 

............επόμενο κατάστημα

 

- Εχουμε κόκκαλο καβαλλάρη για ακουστική ?

- Κόκκαλο ? εννοείτε καβαλλάρη ....

- Μπά,εννοώ μόνο αυτό που μπαίνει στη σχισμή που πατάνε οι χορδές,ξέρετε θέλω να ανεβάσω λίγο το action.

- ......βλέμμα κουκουρούκου,ενω πάει στο βάθος κι επιστρέφει με ένα ....καβαλλάρη ...gibson tunomatic...

- Αυτό είναι για...ακουστική ???

- Οχι,για ηλεκτρική δε μου είπατε ?

_ αχμ...πφ...γκουχου γκουχου...όχι...

- Αν μου πείτε γιατί τον θέλετε...

- Μας σας είπα ήδη!

- Τι,αυτά που λέγατε πριν ???

- Ε ναι....

- Α....αν είναι έτσι να τη φέρετε να τη δει...τεχνικός

- Ζντόοοοοοοοοινγκκκκκ!!!!! (πάω σε μια γωνία και καταπίνω τα...χάπια μου).....ακόμη αντέχω όμως....στα

ενδιάμεσα με έχει παρατήσει κάμποσες φορές για να πιάνει μια ακουστική και να....παίζει...πλησιάζω εκεί..

- Θα μου δώσετε χορδές ? ....την αφήνει αηδιασμένος απο την έλλειψη σεβασμού μου κι έρχεται...

- Τι χορδές.

- 11ρες τάδε για ηλεκτρική,9ρες τάδε για 12χορδη και τάδε για κλασσική.Απο τρία sets παρακαλω...

- 11ρες δέν έχουμε.Απο δευτέρα.

....έφυγα με χίλια....υπάρχουν δύο καταστήματα κοντινά μου στη Ν.Ιωνία,αλλά προτίμησα να κατέβω κέντρο

για να μη βρώ τα μισά απ όσα ζητούσα....όταν φέρει 11ρες θα ξαναπάω να ..τον πνίξω με τα καντίνια σκέφτηκα..

 

Δεν αντέχω άλλο για σήμερα να σας πώ τα υπόλοιπα για το midi interface και τις...θεωρίες που έμαθα στα άλλα

καταστήματα...και οποσδήποτε καταννοώ το τι βλακείες ακούνε καθημερινά και αυτοί οι άνθρωποι...σας ορκίζομαι

όμως ότι εγώ είμαι πάντα υπομονετικός και λιγόλογος,και σχεδόν πάντα τέτοια μου τυχαίνουν....με βλέπω για

web αγορές ακόμη και για χορδές....κατάντια δεν είναι ???

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όχι φίλε μου, δεν είναι κατάντια το να αγοράζεις όπου βρεις φτηνότερα και καλύτερα. Εμένα προσωπικά μου έχει λύσει τα χέρια το e-shopping! Και φυσικά δεν μου έχει αδειάσει την τσέπη, όπως μου έκανε παλιότερα το ... greek-shopping... :roll:

 

Και ναι, ακόμα και χορδές από ... έξω... Προτιμώ να περιμένω 2 μήνες να τις παραλάβω παρά:

 

α) να μου πρήζουνε τα ούμπαλα με τις σοφίες τους, και

β) να με θεωρούν μαλάκα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΛΕΟΣ

Οι τύποι είναι άθλιοι.Εσείς τουλάχιστον ξέρετε τι θέλετε.Αν πάει ένα παιδάκι όμως,αυτοί είναι ικανοί να του αλλάξουν τα φώτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου' date=' δεν είναι κατάντια το να αγοράζεις όπου βρεις φτηνότερα και καλύτερα. Εμένα προσωπικά μου έχει λύσει τα χέρια το e-shopping! Και φυσικά δεν μου έχει αδειάσει την τσέπη, όπως μου έκανε παλιότερα το ... greek-shopping... :roll:

 

Και ναι, ακόμα και χορδές από ... έξω... Προτιμώ να περιμένω 2 μήνες να τις παραλάβω παρά:

 

α) να μου πρήζουνε τα ούμπαλα με τις σοφίες τους, και

β) να με θεωρούν μαλάκα.[/quote']

Εμείς οι μπασίστες άλλωστε δεν βιαζόμαστε για αλλαγή χορδών. :wink: Και εγώ από thomann ΠΑΝΤΑ. Γιαυτό ρε παρατήστε τις κιθάρες και πιάστε τα μπάσα... :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου' date=' δεν είναι κατάντια το να αγοράζεις όπου βρεις φτηνότερα και καλύτερα. Εμένα προσωπικά μου έχει λύσει τα χέρια το e-shopping! Και φυσικά δεν μου έχει αδειάσει την τσέπη, όπως μου έκανε παλιότερα το ... greek-shopping... :roll:

 

Και ναι, ακόμα και χορδές από ... έξω... Προτιμώ να περιμένω 2 μήνες να τις παραλάβω παρά:

 

α) να μου πρήζουνε τα ούμπαλα με τις σοφίες τους, και

β) να με θεωρούν μαλάκα.[/quote']

Εμείς οι μπασίστες άλλωστε δεν βιαζόμαστε για αλλαγή χορδών. :wink: Και εγώ από thomann ΠΑΝΤΑ. Γιαυτό ρε παρατήστε τις κιθάρες και πιάστε τα μπάσα... :lol: :lol:

 

Ναι.....ήδη άρχισα να ονειρεύομαι μπάντα αποτελούμενη απο ......πέντε μπασσίστες και να παίζουμε λεέι το......stairway to heaven.. 8O 8O ...εσύ άσε να ....σαπίσουνε οι χορδές για να τις αλλάξεις.....άκου δικαιολογία παιδιά... "παίζω μπάσσο,δεν αλλάζω χορδές....είναι...χοντρές".... :lol: :lol:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά συμφωνώ, είχα κι εγώ απίστευτες εμπειρίες με πωλητές σε μαγαζιά.Στην τελευταία μου παραγγελία απ του Θωμά το μαγαζι έβαλα μέχρι και πένες.

Πάντως, προσπαθώ να στηρίζω και τα μαγαζιά....καλό είναι να υπάρχουν, για πολλούς λόγους. Απλά έχω μία εικόνα του ποιά είναι λογική τιμή και ποιά είναι απατεωνιά και κρίνω κατά περίπτωση (όχι ότι δεν έχω κάνει και το μ@λ@κα....μερικές φορές...). Απλά, οι άνθρωποι μερικές φορές κάνουν το παν για να σε διώξουν....λες και πας να τους ζητήσεις δανεικά.

 

Θα μπορούσαμε όμως να κάνουμε ένα e-λεύκωμα με τις κοτσάνες που έχουμε ακούσει από πωλητές.

 

Παραδείγματα:

"Να βάλεις stereo καλώδιο (σε mono jack 1/4") για πιό παχύ ήχο".

"Αυτό που ζητάς όχι μόνο δεν το έχω, αλλά ούτε και υπάρχει τέτοιο πράμα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου' date=' δεν είναι κατάντια το να αγοράζεις όπου βρεις φτηνότερα και καλύτερα. Εμένα προσωπικά μου έχει λύσει τα χέρια το e-shopping! Και φυσικά δεν μου έχει αδειάσει την τσέπη, όπως μου έκανε παλιότερα το ... greek-shopping... :roll:

 

Και ναι, ακόμα και χορδές από ... έξω... Προτιμώ να περιμένω 2 μήνες να τις παραλάβω παρά:

 

α) να μου πρήζουνε τα ούμπαλα με τις σοφίες τους, και

β) να με θεωρούν μαλάκα.[/quote']

Εμείς οι μπασίστες άλλωστε δεν βιαζόμαστε για αλλαγή χορδών. :wink: Και εγώ από thomann ΠΑΝΤΑ. Γιαυτό ρε παρατήστε τις κιθάρες και πιάστε τα μπάσα... :lol: :lol:

 

Ναι.....ήδη άρχισα να ονειρεύομαι μπάντα αποτελούμενη απο ......πέντε μπασσίστες και να παίζουμε λεέι το......stairway to heaven.. 8O 8O ...εσύ άσε να ....σαπίσουνε οι χορδές για να τις αλλάξεις.....άκου δικαιολογία παιδιά... "παίζω μπάσσο,δεν αλλάζω χορδές....είναι...χοντρές".... :lol: :lol:

Mα φυσικά και δεν είναι αυτός ο λόγος που δεν αλλάζουμε όσο συχνά αλλάζουν οι κιθαρίστς χορδές....αμετανόητε κιθαρίστα :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Και μην ανυσηχείς τις αλλάζω κάθε 2 μήνες........(αφού σαπίσουν δηλαδή... :lol: :lol: :lol: :lol: )

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συμφωνώ' date=' είχα κι εγώ απίστευτες εμπειρίες με πωλητές σε μαγαζιά.Στην τελευταία μου παραγγελία απ του Θωμά το μαγαζι έβαλα μέχρι και πένες.

Πάντως, προσπαθώ να στηρίζω και τα μαγαζιά....καλό είναι να υπάρχουν, για πολλούς λόγους. Απλά έχω μία εικόνα του ποιά είναι λογική τιμή και ποιά είναι απατεωνιά και κρίνω κατά περίπτωση (όχι ότι δεν έχω κάνει και το μ@λ@κα....μερικές φορές...). Απλά, οι άνθρωποι μερικές φορές κάνουν το παν για να σε διώξουν....λες και πας να τους ζητήσεις δανεικά.

 

Θα μπορούσαμε όμως να κάνουμε ένα e-λεύκωμα με τις κοτσάνες που έχουμε ακούσει από πωλητές.

 

Παραδείγματα:

"Να βάλεις stereo καλώδιο (σε mono jack 1/4") για πιό παχύ ήχο".

"Αυτό που ζητάς όχι μόνο δεν το έχω, αλλά ούτε και υπάρχει τέτοιο πράμα"[/quote']

 

Βάλε σε παρακαλώ πρώτο ένα δικό μου (δικαιωματικά νομίζω),όταν πήγα να αγοράσω τη 12χορδη που μου είπανε.... "12χορδη ?? τι τη θέλετε ??" :roll: :roll: :roll:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είχε τρελό γέλιο όταν έστειλα την κοπέλα μου σε γνωστό μαγαζί (από το οποίο ουδέποτε είχα πρόβλημα) να μου πάρει ένα καλώδιο για one-spot! Οι πωλητές πρέπει να έμειναν λίγο μαλάκες γιατί της είχα πεί τι ακριβώς θέλω και της είχα πει και τον κωδικό! Βέβαια είχε το σκονάκι της μαζι............

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα, χωρίς παρεξήγηση αλλά αν η κοπέλα σου είναι η κοπελιά στο άβαταρ, ούτε εγώ θα πρόσεχα τι μου λέει αν είχε έρθει να αγοράσει κάτι. :D :D :D :D :D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου