Προς το περιεχόμενο

Πεθαίνετε απο πλήξη ??? Ψωνίστε στο κέντρο....


dimicupo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά συμφωνώ' date=' είχα κι εγώ απίστευτες εμπειρίες με πωλητές σε μαγαζιά.Στην τελευταία μου παραγγελία απ του Θωμά το μαγαζι έβαλα μέχρι και πένες.

Πάντως, προσπαθώ να στηρίζω και τα μαγαζιά....καλό είναι να υπάρχουν, για πολλούς λόγους. Απλά έχω μία εικόνα του ποιά είναι λογική τιμή και ποιά είναι απατεωνιά και κρίνω κατά περίπτωση (όχι ότι δεν έχω κάνει και το μ@λ@κα....μερικές φορές...). Απλά, οι άνθρωποι μερικές φορές κάνουν το παν για να σε διώξουν....λες και πας να τους ζητήσεις δανεικά.

 

Θα μπορούσαμε όμως να κάνουμε ένα e-λεύκωμα με τις κοτσάνες που έχουμε ακούσει από πωλητές.

 

Παραδείγματα:

"Να βάλεις stereo καλώδιο (σε mono jack 1/4") για πιό παχύ ήχο".

"Αυτό που ζητάς όχι μόνο δεν το έχω, αλλά ούτε και υπάρχει τέτοιο πράμα"[/quote']

 

Βάλε σε παρακαλώ πρώτο ένα δικό μου (δικαιωματικά νομίζω),όταν πήγα να αγοράσω τη 12χορδη που μου είπανε.... "12χορδη ?? τι τη θέλετε ??" :roll: :roll: :roll:

Καλά αυτό και αν είναι σπαστικό... Μόλις ζητήσεις κάτι που ξεφεύγει από τα συνήθισμένα, αρχίζουν οι μαμακίες... Και τι το θές? Και είσαι σίγουρος?... Πω πω ρε φίλε άσε με να το κάνω στιφάδο τι σε νοιάζει...

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....και σιγά το ασυνήθιστο τελικά.....μια 12χορδη.....ήταν και η γυναίκα μου μαζί και μόλις βγήκαμε μου είπε... "εγω αρχικά στενοχωρήθηκα γιατί νόμισα ότι αυτό που ζητάς .......έχει καταργηθεί." .... ζντόοοοοοινγκ...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
Στην τελευταία μου παραγγελία απ του Θωμά το μαγαζι έβαλα μέχρι και πένες.

 

Εννοείται! Και πένες και χορδές και ό,τι άλλο μας πουλάνε χρυσάφι στο ελλάντα...

 

Δεν βλέπω τον λόγο που θα πρέπει να μας χρεώνουν ¤1 δυο πένες που τους κοστίζουν με όλα τα έξοδα 10 λεπτά και 'μεις να τις αγοράζουμε και να χαιρόμαστε κιόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μου φενεται οτι ειναι λιγο υπερβολικα αυτα που λετε... μπορει να μην εχω ζητησει πιο συγκεκριμενα πραγματα απο τα βασικα... αλλα σε κανα δυο μαγαζια που πηγενω εγω οτι ζηταω μου το δινουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μου φενεται οτι ειναι λιγο υπερβολικα αυτα που λετε... μπορει να μην εχω ζητησει πιο συγκεκριμενα πραγματα απο τα βασικα... αλλα σε κανα δυο μαγαζια που πηγενω εγω οτι ζηταω μου το δινουν...

 

α...να σας συστηθώ....αναστάσης νάκας.... :lol: :lol: :lol:

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μου φενεται οτι ειναι λιγο υπερβολικα αυτα που λετε... μπορει να μην εχω ζητησει πιο συγκεκριμενα πραγματα απο τα βασικα... αλλα σε κανα δυο μαγαζια που πηγενω εγω οτι ζηταω μου το δινουν...

 

α...να σας συστηθώ....αναστάσης νάκας.... :lol: :lol: :lol:

Ο τύπος που είναι στην αντιπροσωπία του νάκα στην καλαμάτα είναι τελείως παπάρας....

 

Εδώ τον λέμε και "φαρμακοποιό" μεταξύ άλλων λόγω των τιμών που έχει γενικά ο νάκας...

 

Αλλά ακούστε περιστατικό...

 

Πέμπτη πριν τη Μεγαλοβδομάδα. Πέρνω τηλ αυτόν τύπο για χορδές ακουστικής (9άρες d addario). Μου λέει "το εν λόγω σετ δεν το έχουμε, πάρε τηλ Αθήνα". ΟΚ λέω... Παίρνω Αθήνα και μου λέει "θα το στείλω Καλαμάτα και από εκεί ο κύριος .... θα στο στείλει Κυπαρισσία" (ακόμη προσπαθώ να καταλάβω γιατί δε το έστελνε καταευθείαν Κυπαρισσία αλλά έπρεπε να "περάσει" πρώτα από Καλαμάτα!). Του λέω εντάξει. Πέρνω και στη Καλαμάτα για να τον πληροφορήσω πως θα γίνει το πράγμα και του δίνω τα στοιχεία μου.

 

Εν τω μεταξύ την Μ. Τρίτη πέρνω τηλ Αθήνα να παραγγείλω κάτι χρώματα από το πλαίσιο. Μ. Πέμπτη βλέπω σπίτι μου ειδοποιητήριο από το ταχυδρομείο. Λέω "ωραία θα είναι οι χορδές"... Αμ δε...η παραγγελεία από το πλαίσιο ήταν. Οι χορδές ακόμη (μιλάμε για 25 μέρες περίπου) ΔΕΝ έχουν φτάσει....Αλλά σιγά μην μπω στον κόπο να τους πάρω τηλ και λοιπές παπαριές. Ορκίστηκα ότι δε θα ξαναπεράσω ούτε απ 'έξω...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικώς όλοι στον νάκα είναι βλάκες... κατ αρχάς ο νάκας έχει απίστευτα λεφτά και πάει και πουλάει ότι πιο αισχρό υπάρχει ενω θα μπορούσε να έχει τα πάντα...

learn to swim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέμπτη πριν τη Μεγαλοβδομάδα. Πέρνω τηλ αυτόν τύπο για χορδές ακουστικής (9άρες d addario). Μου λέει "το εν λόγω σετ δεν το έχουμε' date=' πάρε τηλ Αθήνα". ΟΚ λέω... Παίρνω Αθήνα και μου λέει "θα το στείλω Καλαμάτα και από εκεί ο κύριος .... θα στο στείλει Κυπαρισσία" (ακόμη προσπαθώ να καταλάβω γιατί δε το έστελνε καταευθείαν Κυπαρισσία αλλά έπρεπε να "περάσει" πρώτα από Καλαμάτα!). Του λέω εντάξει. Πέρνω και στη Καλαμάτα για να τον πληροφορήσω πως θα γίνει το πράγμα και του δίνω τα στοιχεία μου.

 

Εν τω μεταξύ την Μ. Τρίτη πέρνω τηλ Αθήνα να παραγγείλω κάτι χρώματα από το πλαίσιο. Μ. Πέμπτη βλέπω σπίτι μου ειδοποιητήριο από το ταχυδρομείο. Λέω "ωραία θα είναι οι χορδές"... Αμ δε...η παραγγελεία από το πλαίσιο ήταν. Οι χορδές ακόμη (μιλάμε για 25 μέρες περίπου) ΔΕΝ έχουν φτάσει....Αλλά σιγά μην μπω στον κόπο να τους πάρω τηλ και λοιπές παπαριές. Ορκίστηκα ότι δε θα ξαναπεράσω ούτε απ 'έξω...[/quote']

 

Για αυτό (όπως κάνω κι εγώ) παράγγειλε καμια 10-αριά set με λιγότερο από 2.5¤ το καθένα από www.webstrings.com και καθάρισες ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου