Προς το περιεχόμενο

Αυτοσχεδιασμός by ManosX


manosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν χτες έφαγα κάμποσο χρόνο για αυτό το κομματάκι!

 

Στην ουσία τα πάντα ξεκίνησαν από ένα αυτοσχεδιασμό μπαμ- και- κάτω στα πλήκτρα  ;D. Το πακέτο του να αυτοσχεδιάζεις με μετρονόμο με αντάμειψε, αφού μπόρεσα στη συνέχεια να διορθώσω τις νότες που είχαν φύγει χρονικά. 

 

Στη συνέχεια μοίρασα το παίξιμο των πλήκτρων σε διάφορους ήχους, harpsichord, strings, organ, flutes, ώστα να μην είναι μονότονο ηχητικά.

 

Έ, τσίμπησα και λίγο το τεμπο, για να γίνει πιο ζωντανό, και να το αποτέλεσμα! Είμαι ευχαριστημένος, κυρίως γιατί έχει φτιαχτεί μέσα σε ένα session και έτσι έχει καλό λόγο χρόνου προς απόδοση  ;D ;D ;D Enjoy!

 

Υ.Γ. Το αρχείο είναι μεγάλο, για αυτό το ανέβασα αλλού.

 

 

http://www.box.com/s/bd37e987889cd9df9397

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραίος και ατμοσφαιρικότατος!

Μπράβο ρε! Πολύ καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θυμίζει Bach αλλά κάπου εξαντλείται και καταντά μονότονο παρά τις γενναίες προσπάθειες.

Νομίζω ότι περισσότερο ταιριάζει σαν συνοδεία βουβής ταινίας.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου άρεσε που πέρασες μεσα σε 8 λεπτά τις αρμονιες από το μπαρόκ μέχρι το ρομαντισμο και καταλήγεις σε πτώση σε μείζονα, για να επιστρέψεις μετά στον Μπαχ ξανά στον Μπετόβεν, ξανά μετά στον Μπαχ...:D

 

Οργασμός :D

 

Νομίζω πως θα αξιζε τον κόπο να απομονώσεις κάποια θεματάκια και να τα αναπτύξεις αυτόνομα.

 

Πάντως έχεις πολυ καλή αντίληψη της αντιφωνικής αρμονίας και χαίρομαι που ακούω πρωτη φορά κατι δικο σου, ώστε να ανεβει κι αλλο η εκτίμηση μου :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NICE!!!!!!

μου θυμησε λιγακι το soundtrack απο την σειρα παιχνιδιων castlevania !!!

δυστυχως δεν μπορω να εκτιμησω την συνολικη προσπαθεια σου γιατι δεν εχω παρακολουθησει εκτενως το συγκεκριμενο ειδος μουσικης (μου αρεσει να το ακουω) αλλα απο συνθετικης αποψης το βρηκα "γευστικοτατο" και το ακους ευχαριστα χωρις να σε ξενερωνει !!!

Μπραβο!!!!!

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νόστιμο είναι!

 

Σε ελάχιστα σημεία με μπέρδεψε αρμονικά (και είχε κάποια ελαχιστο-χρονικά θεματάκια), αλλά τίποτα που να χαλάει το σύνολο!

 

Για αυτοσχεδιασμός είναι πολύ μαμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου