Προς το περιεχόμενο

παραγγελία απο Stewart Mc donald..... Tελωνειο ????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδες

θελω να παραγειλω πραγματα απο  Stewart Mc donald

αξιας 300ευρω περίπου + 50ε μεταφορικα courier

 

ξερετε πόσο περιπου και αν θα επιβαρυνθω απο τελωνείο ????

 

 

Ευχαριστω

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο το ποσο ειχα πληρωσει περιπου 100 ευρω.

Και γω το ίδιο περίπου 30-35 τοις εκατο πάνω.

Γεια  σου Ηλία!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάνει παραγγελείες αυτής της τάξης 2 φορές (Αθήνα) και δεν πλήρωσα ποτέ τίποτα ??? ??? ???...ότι κάτσει...

....αλλά η τελευταία φορά ήταν πριν 3 χρόνια....

Τώρα δεν ξέρω τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάνει παραγγελείες αυτής της τάξης 2 φορές (Αθήνα) και δεν πλήρωσα ποτέ τίποτα ??? ??? ???...ότι κάτσει...

....αλλά η τελευταία φορά ήταν πριν 3 χρόνια....

Τώρα δεν ξέρω τι παίζει

 

 

 

Αν θυμάμαι καλά δεν πληρώνεις συχνά (ίσως μόνο 3ευρώ τέλη) όταν διαλέξεις ΑΠΛΟ usps ταχυδρομείο και να αποφύγεις κατά τη γνώμη μου dsl και άλλα express καθότι θα φας 30% φόρο για πλάκα... με το απλό τη γλιτώνεις πολύ πιο εύκολα.... βέβαια αν τα θέλεις γρήγορα και με insurance τοτε το τελωνείο είναι το τίμημα...

 

Δε μας είπες όμως>>> τι ετοιμάζεις??? κατασκευή ή παρτκάστερ???

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ξερετε πόσο περιπου και αν θα επιβαρυνθω απο τελωνείο ????

 

25% ειναι ο φορος στο τελικο ποσο. Τελικο σημαινει αξια προιοντων + ταχυδρομικα.

3 ευρω ειναι η αμοιβη εκτελωνιστη αν γινει απο τα ΕΛΤΑ. Για να γινει απο τα ΕΛΤΑ πρεπει να ταχυδρομηθουν με USPS. Aν ταχυδρομηθουν με ιδιωτικη εταιρεια ο φορος ειναι ο ιδιος, η αμοιβη εκτελωνιστη ειναι 90+ ευρω.

 

Αναλογως το μεγεθος του πακετου, την ορεξη ή το φορτο εργασιας που εχουν στο τελωνειο μπορει να μη πληρωσεις φορο, παντα στη περιπτωση που ερθουν με USPS. Με ιδιωτικη εταιρεια δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν θυμάμαι καλά δεν πληρώνεις συχνά (ίσως μόνο 3ευρώ τέλη) όταν διαλέξεις ΑΠΛΟ usps ταχυδρομείο και να αποφύγεις κατά τη γνώμη μου dsl και άλλα express καθότι θα φας 30% φόρο για πλάκα... με το απλό τη γλιτώνεις πολύ πιο εύκολα.... βέβαια αν τα θέλεις γρήγορα και με insurance τοτε το τελωνείο είναι το τίμημα...

 

Δε μας είπες όμως>>> τι ετοιμάζεις??? κατασκευή ή παρτκάστερ???

 

καλημερα σε όλους

 

τελευταια φορα περίμενα μικρο δεματακι με ταχυδρομειο απο mc stewart ... δεν το πηρα  ποτέ.  Το αφησε ο ταχυδρόμος στην πολυκατοικια και ...καποις το πήρε, :(

 

οποτε θα παρω αυτη τη φορα....DHL Express Air shipping . 40e μεταφορικα ζηταει

 

καποια εργαλεια που χρειαζομαι για κατασκευη κιθαρας θα παρω, και κατι ηλεκτρικα για αναβαθμισω λιιιγο την strat μου,

 

εχει δυο επιλογες αποστολης ,,,,

α) Postal Air shipping  , αυτο ειναι το κλασσικο ταχυδρομειο λογικα

 

β) DHL Express Air shipping

 

INTERNATIONAL EXPRESS MAIL SERVICE  των αμερικανικων ταχυδρομειων (USPS)

δεν ανήκει σε καποια απο τις δυο κατηγοριες, σωστα ?

 

25% ειναι ο φορος στο τελικο ποσο. Τελικο σημαινει αξια προιοντων + ταχυδρομικα.

3 ευρω ειναι η αμοιβη εκτελωνιστη αν γινει απο τα ΕΛΤΑ. Για να γινει απο τα ΕΛΤΑ πρεπει να ταχυδρομηθουν με USPS. Aν ταχυδρομηθουν με ιδιωτικη εταιρεια ο φορος ειναι ο ιδιος, η αμοιβη εκτελωνιστη ειναι 90+ ευρω.

 

Αναλογως το μεγεθος του πακετου, την ορεξη ή το φορτο εργασιας που εχουν στο τελωνειο μπορει να μη πληρωσεις φορο, παντα στη περιπτωση που ερθουν με USPS. Με ιδιωτικη εταιρεια δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.

 

η αμοιβη εκτελωνιστη ειναι 90+ ευρω....συγνωμη αλλα ο εκτελωνιστης απο εμενα πρεπει να πληρωθει ???? μισθο δεν πέρνει ?

 

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε όλους

 

τελευταια φορα περίμενα μικρο δεματακι με ταχυδρομειο απο mc stewart ... δεν το πηρα  ποτέ.  Το αφησε ο ταχυδρόμος στην πολυκατοικια και ...καποις το πήρε, :(

 

Εισαι σιγουρος οτι εγινε όπως το περιγράφεις?

Την έχω πατήσει και γω γιατι χάθηκε η ειδοποίηση απο τα ΕΛΤΑ δύο φορές και απο τοτε οταν περιμενω κατι παντα πηγαίνω χωρις ειδοποίηση ή τηλεφωνώ πρώτα.

Να ξέρεις οτι τα USPS συνεργάζεται με τα ΕΛΤΑ.

 

Ακολουθησε τα λινκ που δοθηκαν παραπάνω  ;D

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος οτι εγινε όπως το περιγράφεις?

Την έχω πατήσει και γω γιατι χάθηκε η ειδοποίηση απο τα ΕΛΤΑ δύο φορές και απο τοτε οταν περιμενω κατι παντα πηγαίνω χωρις ειδοποίηση ή τηλεφωνώ πρώτα.

Να ξέρεις οτι τα USPS συνεργάζεται με τα ΕΛΤΑ.

 

Ακολουθησε τα λινκ που δοθηκαν παραπάνω  ;D

 

σιγουρα ετσι εγινε,,,γιατι βρηκα το δεμα σκισμενο χωρις το περιεχομενο του  :o

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου