Προς το περιεχόμενο

Alexandros Makridis and The Memphis band


el-voice

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το βρήκα τόσο κακό όσο κάποιοι από τους από πάνω. Και η φωνή έχει το γρέζι της, και η προφορά ψιλοπερνάει, και το δέσιμο - αν και θέλει δουλειά - δεν είναι τόσο προβληματικό. Γενικά το άκουσα ευχάριστα.

 

Κατά τα άλλα, επειδή τυχαίνει να γνωρίζω (και ιντερνετικά και προσωπικά) μερικούς από τους πιο "αυστηρούς", μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι δεν είναι ούτε εγωιστές ούτε μισαλλόδοξοι. Θα σου έλεγα να μάθεις να ζεις με την κριτική γιατί θα την εισπράττεις συχνά και μπορεί να σου είναι πολύ πιο χρήσιμη από το χάϊδεμα.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όποιος έχει πρόβλημα με τη μπάντα απλά δεν χρειάζεται να μπει στη διαδικασία να την ακούσει.

 

Εγώ δεν είχα πρόβλημα με την μπάντα.

Δεν την είχα ακούσει ποτέ.

Και τώρα που την άκουσα, ούτε τώρα έχω πρόβλημα.

 

Έθεσα υπ'όψιν της (σας) μια καλοπροαίρετη κριτική η οποία ήταν αρνητική επειδή δεν μου άρεσε αυτό που άκουγα έτσι όπως το άκουγα.

 

Αν μας ακούσετε (εμάς τους αρνητικούς), ίσως κάτι να κερδίσετε. Αν όχι, ε δεν θα κλάψουμε κιόλας.

 

Έχεις δίκιο ότι η χώρα έχει ένα πρόβλημα. και αυτό είναι ότι όλοι είμαστε οι γιοί του "μαμάω" και σιγά που θα μας πει ο άλλος (ο άσχετος) ότι κάτι δεν κάνουμε καλά...

 

Καλή συνέχεια.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσοι κιθαριστες χρειαζονται για να αλλαξουν 1 λαμπα ?

 

εχει βαση η ερωτηση και ειναι και ον τοπικ  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      12 κιθαριστες χρειαζονται

 

ο ενας για να αλλαξει τη λαμπα και οι υπολοιποι 11 για να λενε οτι μπορουν να το κανουν καλυτερα απο αυτον !!!

 

οποιος καταλαβε καταλαβε

 

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος καταλαβε καταλαβε

Ε, είναι και δύσκολο....

Έχεις κανα βοήθημα;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κανα βοήθημα;

 

Η αλήθεια είναι πως αυτή η χώρα έχει ένα πολύ μα πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα.Είμαστε Εγωιστές και δεν γουστάρουμε να βλέπουμε τον διπλανό μας να πηγαίνει μπροστά

 

Η φάρα των μουσικών στην Ελλάδα..Αμάν και πάλι Αμάν

 

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

1.Το τραγούδι είναι από live.2.Ειναι  διασκευή και οχι αντιγραφή.Χαίρομαι που ασχοληθήκατε με το Τραγούδι και το ακούσατε.Η αλήθεια είναι πως αυτή η χώρα έχει ένα πολύ μα πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα.Είμαστε Εγωιστές και δεν γουστάρουμε να βλέπουμε τον διπλανό μας να πηγαίνει μπροστά.Όποιος έχει πρόβλημα με τη μπάντα απλά δεν χρειάζεται να μπει στη διαδικασία να την ακούσει.Οσο για τα καθαριστικά μέρη του κομματιού δεν υπάρχουν γιατί έδωσα βάρος στο σύνολο και όχι σε ένα όργανο.Η φωνή στη προφορά χρειάζεται και άλλη προσπάθεια αλλά έχω ακούσει και πολύ χειρότερα.Η φάρα των μουσικών στην Ελλάδα..Αμάν και πάλι Αμάν

 

Αγαπητε φιλε

 

Μου δινεις την εντυπωση οτι ανεβασες το κομματι για να ακουσεις το κλασσικο "πωπω ειστε πολυ καλοι ! ! !" που λενε οι συγγενεις κ φιλοι αμα βρεθουν σε καποιο live (οι οποιοι κατα 95% δεν εχουν καμια σχεση με τη μουσικη που παιζει η μπαντα).

 

Αν δε θες να ακουσεις και καποια αρνητικα τοτε γιατι ανεβαζεις το τραγουδι?

 

Καποιοι μπηκαμε στον κοπο να ακουσουμε το τραγουδι σας και να κανουμε καποια σχολια. Αν δε σας αρεσει να ακουτε κριτικη τοτε ρωτηστε τη μαμα σας και τη γκομενα σας για να σας χαιδεψει τα αυτια. Αν ομως λαβετε υπ οψιν αυτα που ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ακουσατε απο αυτο το φορουμ, ενδεχομενως να κανετε ενα βημα προς τα μπρος...

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Το τραγούδι είναι από live.2.Ειναι  διασκευή και οχι αντιγραφή.Χαίρομαι που ασχοληθήκατε με το Τραγούδι και το ακούσατε.Η αλήθεια είναι πως αυτή η χώρα έχει ένα πολύ μα πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα.Είμαστε Εγωιστές και δεν γουστάρουμε να βλέπουμε τον διπλανό μας να πηγαίνει μπροστά.Όποιος έχει πρόβλημα με τη μπάντα απλά δεν χρειάζεται να μπει στη διαδικασία να την ακούσει.Οσο για τα καθαριστικά μέρη του κομματιού δεν υπάρχουν γιατί έδωσα βάρος στο σύνολο και όχι σε ένα όργανο.Η φωνή στη προφορά χρειάζεται και άλλη προσπάθεια αλλά έχω ακούσει και πολύ χειρότερα.Η φάρα των μουσικών στην Ελλάδα..Αμάν και πάλι Αμάν

 

Εγωιστικό θα ήταν να λέγεστε The Memphis band...

Το Alexandros Makridis μπροστά από το όνομα της μπάντας, δεν είναι δείγμα(για να μην πω δήγμα) έπαρσης, ή μήπως είναι;

Δεν ξέρω, μπερδεύτηκα... :P ::) ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγωιστικό θα ήταν να λέγεστε The Memphis band...

Το Alexandros Makridis μπροστά από το όνομα της μπάντας, δεν είναι δείγμα(για να μην πω δήγμα) έπαρσης, ή μήπως είναι;

Δεν ξέρω, μπερδεύτηκα... :P ::) ;D 8)

Δικαίως μπερδεύτηκες...αλλά θα σε βοηθήσω!!! Δεν είναι θέμα έπαρσης  αλλά γεωγραφικό. Δηλ εάν το Μεμφις δεν τραβήξει... εύκολα γίνεται jazz και Alexandros Makridis & New York Swing Band... τόπιασες τώρα?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαίως μπερδεύτηκες...αλλά θα σε βοηθήσω!!! Δεν είναι θέμα έπαρσης  αλλά γεωγραφικό. Δηλ εάν το Μεμφις δεν τραβήξει... εύκολα γίνεται jazz και Alexandros Makridis & New York Swing Band... τόπιασες τώρα?

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου