Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω αριστερή Ibanez?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλώς τον συν-αριστερόχειρα..και να πω προκαταβολικά καλά ξεμπερδέματα..

 

λοιπόν..μπαίνεις στο site ibanez.. βρίσκεις τη σειρά που θες..και αν την έχει αριστερή σημαίνει ότι βγαίνει σε αριστερή (το point μου είναι αν δεν υπάρχει στο site απλά δε βγαίνει και δε θα βγεί τουλάχιστον μέσα στο έτος και κατά 99,99999% ποτέ), πας σε οποιοδήποτε μαγαζί..παίρνει αντιπροσωπεία και στην παραγγέλνουν..

 

με μια πρόχειρη ματιά που έριξα..δε βγαίνει κανένα από αυτά τα 2 σε left.. δες κ εσύ να σιγουρευτείς..από rg μόνο 3 μοντέλα έχει αριστερόχειρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dont worry ομως. Υπαρχουν και αλλες μαρκες με καλυτερες (κατ εμε) αριστεροχειρες κιθαρες. Ψαξιμο θελει!

 

μεγάλο θέμα..και θα ήταν και ένα ωραίο νήμα.. αλλά πάω στοίχημα ο φίλος εδώ για να ψάχνει αυτά τα μοντέλα θα έχει διαφορετική γνώμη από τη δική σου για καλύτερες αριστερόχειρες.. διαίσθηση απλή έτσι..μην παρεξηγηθώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω προτάσεις παιδιά!!

 

εγώ έχω μία dk2l, αλλά δεν παράγεται πια..μόνο για μεταχειρισμένο πλέον..τι ψάχνεις? κοντά σ' αυτά τα ibanez που είπες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ibanez απο την φετινη παραγωγη καλες κριτικες δειχνει να κερδιζει η rg870qmzl απο την premium σειρα της.Για αριστεροχειρες βγαινει η black ice η οποια στον thomann κοστιζει 833€

μαζι με ημι-σκληρη θηκη.

Απο κει και περα μονο αν βρεις μεταχειρισμενη prestige ή πιο σπανια jem απο ξενα site αλλα και παλι ειτε θα ειναι απο Αμερικη οποτε θα χει δασμους,ειτε θα ειναι παλιο μοντελο.

Θα μπορω να σου πω σε 20 μερες τις εντυπωσεις μου,που θα την εχω στα χερια μου :)

Οι αριστεροχειρες ειμαστε μια πονεμενη ιστορία δυστυχως και οι επιλογες περιορισμένες,αλλα οι ibanez ειναι αξιοπιστες λυσεις και φημιζονται και για τα wizard μπρατσα.Ακομα και η rg505 (αξιας 400-450€) ειχε καλυτερο feeling σε συγκριση με την ltd ec-1000 ή την dean razorback explosion...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστερή Ibanez... Στον περισσό κοίταξες? Θες να πουλάει και ριζοσπάστη ή και κάτι πιο light δεν σε πειράζει?  :P :P

Πέραν της πλάκας...

Ο αντιπρόσωπος της Ibanez στην Ελλάδα είναι ο Τρίμης στην Χαριλάου Τρικούπη. Πήγαινε και κοίτα εκεί τι παίζει... Τιμές είναι τιμές thomann (μετρητοίς) συν του ότι δοκιμάζεις και παίρνεις κάτι από εδώ άρα ξέρεις τι παίρνεις (ε και για να είμαστε και λίγο σοβαροί οι τύποι κλέφτες να γίνουν?)...  Αριστερόχειρες θυμάμαι πως έβγαζα λίγα στα RG και 1-2 στα S... Γενικά νομίζω πως έβγαινε και η RG 370 (η παλιά 320) και η RG 440 γύρω στο 500άρικο πριν 7-8 χρόνια. Τώρα έχουν πέσει οι τιμές (που πήγε Ινδονησία το εργοστάσιο ενώ τότε ήταν Κορέα) οπότε παίζει να βρεις να τσιμπήσεις καμιά μεταχειρισμένη στα 250 ευρώ... Άντε να γινόμαστε πολλοί οι Ibanezάκηδες...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην τρομαξουν οι ibanezomaniacs κανενα εργοστασιο απο Κορεα δεν πηγε Ινδονησια.Στην Ινδονησια φτιαχνονται οι premium και αλλα φθηνα μοντελα ενω Κορεα (Fujigen,J craft team) οι prestige,jem κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/ibanez_rg870qmzl_bi.htm

αυτή η κιθάρα εχει αντικαταστήσει την rg1570? (τι λέει σαν μοντέλο prestige einai?)

Γενικοτερα απ'τι έχω ακούσει οι rg570 απο παλιές αξίζουν σαν μεταχειρισμένες απο ebay ktl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου