Προς το περιεχόμενο

Τhiseas Video Project 2/6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bασανα μου καλημερα

 

Eπειδη με ενδιαφερει η αποψη σας...

Αποφασισα να ανεβασω ενα μερος απο το project το οποιο προσφατα εφτιαξα για το Κεντρο Απεξαρτησης του Δημου Καλλιθεας Θησεας.Το βιντεο προβληθηκε την παγκοσμια ημερα κατα των ναρκωτικων στα πλαισια ενος γενικοτερου δρωμενου οπου συμετειχαν και αλλα κεντρα.

Το μερος 2 οπου ανεβαζω ειναι ενα κομματι απο την συνολικο βιντεο διαρκειας 17 λεπτων χωρισμενη σε 6 ενοτητες.

Με αναλαφρο υφος(το τονιζω) σας παραθετω τις σκεψεις μου:

Στο συγκεκριμενο κομματι προσπαθησα να αποδωσω την πεπαλαιωμενη αντιληψη της Ελληνικης κοινωνιας για το θεμα ναρκωτικα...μεσα απο το φλας μπακ μιας ανημπορης γριουλας..Παγωσα τον χρονο και μπηκα στο μυαλο της δινωντας μεσα απο σκληρες εικονες αυτο που πραγματικα σκεφτεται εκεινη αλλα και νεοτερες γενιες... Σουρεαλιστικη αποψη και τοποθετηση βεβαια..αλλα η εικονα εχριζε και χρηζει παντα υπερβολων και ακρων..

Προσπαθησα να δωσω επισης και ενα ευθυμο χαρακτηρα μαζι με τα παιδια βαζωντας τους ιδιους να παιξουν τους μικρους ρολακους ακομα και της γριας..αποφορτιζωντας ετσι την ολη σκληραδα του βιντεο..διοτι τα πλανα τα περισσοτερα(οχι ολα) τα τραβηξαμε εμεις με αρκετο κινδυνο σας πληροφορω...

 

Φιλια

Σας Αγαπω

 

http://www.uploading.com/?get=VOL0IZMK

 

ΥΓ.Το συμπιεσα οσο δεν πηγαινε..δυστυχως εχει χασει πολυ σε ποιοτητα...μιας και επρεπε να convertαρω .VOB σε wmv9. :cry: :cry:

Kai εχω βαλει και λογω βιασυνης στην συμπιεση ενα καδρο 16:9 μεσα σε 4:3..σορρυ!! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ καλο....

Ακομη και η ...γριουλα.... ειναι ΟΚ.

Σοβαρη δουλεια, ευγε συνονοματε.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα επίμαχα πλάνα είναι δικά σου;

 

Eνα μεγαλο μερος ναι...με ιδιατερο κινδυνο βεβαια.....τα υπολοιπα ειναι ¨ευγενικη παραχωρηση¨ ενος φιλου σκηνοθετη απο γνωστο καναλι...τον οποιο ευχαριστω πολυ... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου