Προς το περιεχόμενο

Joyo pedals και Int'l Shipping από Hong Kong


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφτα ανακάλυψα την ύπαρξη των Joyo πεταλιών. Φαίνεται να είναι αντιγραφές γνωστών και ακριβών πεταλιών σε πολύ χαμηλότερες τιμές. Αντίθετα με τα Behringer και τα παλιά Danelectro, τα Joyo φαίνονται πιο καλοφτιαγμένα με μεταλικά κουτιά και βύσματα. Τα έχει παίξει/ακούσει κανείς?

 

Βλέπω ότι στο ebay τα στέλνουν από Hong Kong (παρόλο που το όνομα του seller περιλαμβάνει τη λέξη usa...), με free shiping, με την εταιρία Int'l Shipping. Μέχρι στιγμής έχω πάρει μόνο με USPS από USA και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ξέρει κανείς τι παίζει με την Int'l shipping και τα ελληνικά τελωνεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τι παίζει με την Int'l shipping και τα ελληνικά τελωνεία?

Ότι παίζει για όλες τις χώρες εκτός ΕΕ.

Βέβαια από Κίνα και με economy shipping, ενίοτε χρειάζεται υπομονή.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα εξ αυτών (τρία-τέσσερα) είναι αντιγραφές ή με πολύ ελαφρό modding εκδόσεις γνωστών πεταλιών. Επίσης, δεν είναι ανάγκη να τα παραγγείλεις από Χονγκ Κονγκ αλλά από το... βρετανικό Amazon όπου αγόρασα κι εγώ το Joyo Ultimate Drive πριν από κανένα μήνα. Άψογη εξυπηρέτηση και καμία ανησυχία για τελωνεία.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι τα harley benton του θωμά είναι στην ουσία το ίδιο κύκλωμα με τα joyo. Με τόσο χαμηλές τιμές που έχουν, ίσως αξίζει να κάνεις μια δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου διάβασα ότι τα harley benton του θωμά είναι στην ουσία το ίδιο κύκλωμα με τα joyo. Με τόσο χαμηλές τιμές που έχουν, ίσως αξίζει να κάνεις μια δοκιμή.

 

Κι εγω αυτο ξερω, εχοντας μαλιστα ανοιξει ενα ΗΒ τρεμολο, που αν θυμαμαι καλα εγραφε πανω στην πλακετα Joyo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που έδωσα το phase 90 ήταν ότι μου έτρωγε το σήμα όταν ήταν off (δηλαδή το 99% του setlist). Βλέπω ότι το αντίστοιχο Joyo το έβγαλε true bypass!

 

Ότι παίζει για όλες τις χώρες εκτός ΕΕ.

 

Δηλαδή? Η USPS από Αμέρικα δεν με έχει ενοχλήσει με τελωνεία.  Έχει παραλάβει κανείς από Int'l από τρίτη χώρα?

 

 

Λίγα εξ αυτών (τρία-τέσσερα) είναι αντιγραφές ή με πολύ ελαφρό modding εκδόσεις γνωστών πεταλιών. Επίσης, δεν είναι ανάγκη να τα παραγγείλεις από Χονγκ Κονγκ αλλά από το... βρετανικό Amazon όπου αγόρασα κι εγώ το Joyo Ultimate Drive πριν από κανένα μήνα. Άψογη εξυπηρέτηση και καμία ανησυχία για τελωνεία.

 

Το amazon χρεώνει μεταφορικά? Οι τιμές από ebay είναι ακρως δελεαστικές και χωρίς μεταφορικά. Πώς τις είδες τις τειλικές τιμές Amazon vs ebay?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tις τιμές του Ebay δεν τις κοίταξα μιας και ήδη είναι πάμφθηνα (και καινούργια). Τα μεταφορικά από τον UKET που τα πουλάει, όπως λέει και η σελίδα του στο Amazon, είναι 3 λίρες ανά πετάλι (ανά shipment).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να βρεις και φθηνα και σχετικα ευκολα το alpha drive απο freekish blues pedals

το οποιο ειναι το ιδιο με το ultimate drive της joyo ,αντιγραφη δηλαδη με καποια ψιλομοντιφα που εκανε η freekish (εγινε λιγο χαμος στο net με το συγκεκριμενο ,πεσαν και κατι μηνυσεις αν θυμαμε καλα).παραταυτα αρκετα καλο ηχο !

κυκλοφορουν καμια φορα και στις αγγελιες εδω στο noiz(απο εκει το πηρα ,και απο εκει το εδωσα)

τωρα η freekish εβγαλε και αλλη εκδοση και για να διωξη τη ρετσινια του "αντιγραφεα"

παρουσιαζη στο site της και τα δυο κυκλωματαhttp://www.freekishblues.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παράγγειλα προ τριμήνου το california sound από ebay και ήρθε από Χονγκ Κονγκ στο κλασικό 20-ήμερο. Λόγω της χαμηλής τιμής του, φυσικά και δεν πλήρωσα τίποτα στο τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου