Προς το περιεχόμενο

GCX switcher με κεφαλή κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω βοήθεια! Υπάρχει τρόπος να συνδέσω κεφαλή κιθάρας σε ενα απο τα loops του gcx switcher ωστε να την χρισιμοποιήσω σαν "εφε" ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σελίδα αυτή είναι αρκετά κατατοπιστική, οι αριθμήσεις 1-13 είναι μερικοί από τους τρόπους που μπορείς να χρησιμοποιήσεις το gcx.  Νομίζω θα λύσουν  τις όποιες απορίες.

 

http://www.voodoolab.com/gcx.htm

ttp://www.myspace.com/trioaynan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρήκα ακριβως αυτο που ψαχνω :/ Στην ουσία θέλω να αλλάζω μεταξυ 2 κεφαλών αλλα δεν θελω να μου χαλάσει τη συνδεσμολογία γιατί έχω και εναν τελικό στο τέλος μετά το gcx...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέεις σε κάποια απ'τις λούπες του GSX :

amp send----GSX loop return

amp input----GSX loop send

 

(εάν το κεφάλι είναι λαμπάτο, θέλει φορτίο στην έξοδο του, οπότε το συνδέεις ή με καμπίνα,ή κάποιο dummy load.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο το νοημα να συνδέσω καμπίνα αφου ετσι κι αλλιως μετα το gcx υπάρχει τελικός και μετά καμπίνα? ετσι κι αλλιως οταν θα χρησημοποιω την κεφαλή ολα τα αλλα loops θα ειναι bypass!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ο τελικός του ενισχυτή σου, πρέπει να "βλέπει" φορτίο συνεχώς(άν είναι λαμπάτος)

Στο GCX έχεις συνδέσει μόνο τη προενίσχυση του κεφαλιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για ριξε μια ματια σε αυτο το set up στη φωτογραφία! Η εξοδος για την καμπίνα απο την κεφαλή δεν ειναι συνδεμενη σε καμπίνα αλλα σε attenuator, αν δεν κανω λαθος, και μετά απ την κεφαλή παει στον τελικο. Δεν εχω καταλάβει ακριβώς τη χρηση του attenuator, αλλα μήπως αρκει αυτο και δεν χριαζεται να ζυνδεθει με καμπίνα και η κεφαλή?

khrig.thumb.jpg.0d5ba97268ab414db2c80ca3fe77397a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακριβώς αυτό που σου περιέγραψα πρίν

Συνδέεις σε κάποια απ'τις λούπες του GSX :

amp send----GSX loop return  (Edit: sorry GCX  ;D)

amp input----GSX loop send

 

(εάν το κεφάλι είναι λαμπάτο, θέλει φορτίο στην έξοδο του, οπότε το συνδέεις ή με καμπίνα,ή κάποιο dummy load.)

 

Το attenuator σε maximum attenuation γίνεται dummy load

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου