Προς το περιεχόμενο

Αφιέρωμα στους Aphrodite's Child


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Kαι το babylon ΕΠΙΣΗΣ κομματαρα απο το 666.

Παρεπιπτωντος αν δε καποιος τα σχολια που εχουν οι aphrodites για τα κομματια τους ειναι εγκωμιαστικα αλλα κυριως απο ξενους .Εδω ξερουμε σκυλους ,νεοσκυλους-ες και διαφορους διαμαρτυρομενους -επαναστατες (μπουχαχα !!) καλλιτεΓΝΕΣ (ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΟΥΧΑΧΑ !!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινη την εποχη τους καλουσαν συχνα πυκνα στην Ιταλια οπου εχαιραν ιδιαιτερης εκτιμησης

Στο συγκεκριμενο video ερμηνευουν ενα κομματι που ειχα παει στο San Remo Festival Και ειχε γινει επιτυχια .Οι δε Ιταλοι σαν κατ'εξοχην μουσικος Λαος τους θυμουνται ακομα και σημερα στα σχολια τους στο tube .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο κέντρο πάντως...έχω βρει βινύλιό τους με 70Ε!!!

Τα βινυλια τους απ'οτι ξερω ειναι λιγο σπανια. Τωρα απο ποια χρονολογια ειναι, παιζει.

Για τα 2 πρωτα αλμπουμς υπαρχουν αρκετες επανεκδοσεις, αλλα με αγνωστη ημερομηνια κυκλοφοριας. Γνωστες ειναι παντως επανεκδοσεις απο 1968 ως 1970. Για το "666" υπαρχουν επανεκδοσεις απο 1974/1976/1983. Και μερικες αλλες με αγνωστη ημερομηνια κυκλοφοριας.

Για CDs τωρα τα πραγματα ειναι πιο ευκολα, οσοι δεν εχουν τα 2 πρωτα αλμπουμς να προτιμησουν τις remastered επανεκδοσεις της Esoteric Recordings του 2010.

Για το "666" υπαρχουν πολλες επανεκδοσεις, με πιο προσφατη μια Γιαπωνεζικη εκδοση του 2004 αν θυμαμαι καλα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θέλω να καταγγείλω τον Περικλή που μου έφαγε την ιδέα  ;D ;D ;D ;D για το αφιέρωμα στους Aphrodite's Child  ;D ;D ;D

 

Λοιπόν στην επόμενη Noizο-μπαντο μάζωξη- το δηλώνω από τώρα- θα παίξω με όποιους βαρέσουμε το Four Horsemen, το οποίο το έχω καημό  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εκεί που... πρασίνισα ήταν όταν διάβασα ότι το 666 πούλησε πάνω από 20.000.000 δίσκους. Μιλάμε ότι το νούμερο είναι ασύλληπτο  :o

 

Βέβαια με το που έβγαλαν τον δίσκο το διαλύσαν το μαγαζί και άρχισαν τις σόλο καριέρες- κρίμα φυσικά γιατί νομίζω ότι είχαν να πουν πολλά ακόμα.

 

Τουλάχιστον στην πορεία ο τεράστιος Παπαθανασίου μας καταπληκτικές μουσικές  :) 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου