Προς το περιεχόμενο

Less is more drumming


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στούντιο λες;  ;)

 

Δεν είναι το Live αλλά το άλμπουμ (πολύ ωραίο).

 

Άκου λιτή ντραμς (αλλά και μπάσο - που δεν φτάνει αυτή του Palladino στο άλμπουμ αλλά nonetheless... ) σε μία υπέροχη και εκτέλεση και γκρουβα του χιλιοπαιγμένου...

 

Άκου πως κάνει το hi hat σε ρόλο ride στο σόλο....

 

Τι ΘΗΡΙΩΔΗ ρυθμική παίζει ο άνθρωπος. (και λιντ νταξ, ψιλοκαλή)

 

Ξέρω είμαι οφ αλλά δεν άντεξα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βλέπω τα Mounted toms πάνε για πλήρη κατάργηση στην ευρύτερη  Rock!  

That’s the spirit!!!  :D :D

Πάρε από τον ίδιο μια επίδειξη οικονομίας από το τρίο.

Εδώ ένας κορυφαίος επαγγελματίας δείχνει πως κοιτάμε ΠΑΝΤΑ τον lead ακόμα και με γυρισμένη την πλάτη.....  ;)

 

 

Τι ΘΗΡΙΩΔΗ ρυθμική παίζει ο άνθρωπος. (και λιντ νταξ, ψιλοκαλή)

Μαζί σου Σπύρο.

Και δες πως ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κάτω τα κρατάς….τα πάνω…..Δεν είναι καθόλου κακή ιδέα!  ;D ;D ;D ;D

ΟΚ, έχεις να προτείνεις κάτι να φυτέψω; (Αν είναι παράνομο, στείλε το με ΠΜ... ;D).

 

Τι ΘΗΡΙΩΔΗ ρυθμική παίζει ο άνθρωπος. (και λιντ νταξ, ψιλοκαλή)

 

Ξέρω είμαι οφ αλλά δεν άντεξα.

Φίλος, άλλη φορά να αντέχεις! ;D Για ντραμς μιλάμε. Ούτε εδώ δεν μπορείτε να μας αφήσετε ήσυχους οι κιθαρίστες; ;D  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος, άλλη φορά να αντέχεις! ;D Για ντραμς μιλάμε. Ούτε εδώ δεν μπορείτε να μας αφήσετε ήσυχους οι κιθαρίστες; ;D 

 

Φίλος, άμα βάλω εγώ βίδεο του Μάγιερ για να σχολιάσουμε τα κιθαριστικά και δεις τον Τζόρνταν να παίζει τα καλσόν του, δε θα πεις τίποτα;  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος, άμα βάλω εγώ βίδεο του Μάγιερ για να σχολιάσουμε τα κιθαριστικά και δεις τον Τζόρνταν να παίζει τα καλσόν του, δε θα πεις τίποτα;  ;D

Φυσικά και θα πω, αλλά τώρα μιλάμε για σένα. Μην αλλάζεις θέμα! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάρε από τον ίδιο μια επίδειξη οικονομίας από το τρίο.

Εδώ ένας κορυφαίος επαγγελματίας δείχνει πως κοιτάμε ΠΑΝΤΑ τον lead ακόμα και με γυρισμένη την πλάτη.....  ;)

 

 

 

Όπα... Τι φοβερή και τρομερή... μποτούλα είναι αυτή που έχει ο Jordan; Τι κόλπο είναι αυτό αγαπητοί τομαροκρούστες;  :D  

drums.thumb.jpg.9b2dfcc2d35bc7aafb15c6f1fbbb7214.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Απορια!

  Γιατί 'οταν έβαζε ο Vagelis τα εκπαιδευτικής σκοπιμότητος ( όπως αυτό) βίντεο, οι μοντεράδες τα ρίχνατε στο καφέ, με το σκεπτικό και καλά οι ντράμμερ να μπαίνουν κι να συμμετέχουν και αλλού πλήν του "σπιτιού" τους και του μπαρμπαφάνκ το αφήνετε! Καταλάβατε το λάθος σας ή έχουμε δυο μέτρα? Λέω ...

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα... Τι φοβερή και τρομερή... μποτούλα είναι αυτή που έχει ο Jordan; Τι κόλπο είναι αυτό αγαπητοί τομαροκρούστες;  :D  

 

Τωρα που το λες.. θυμηθηκα ενα live των Neubauten που ο drummer επαιζε με θερμοσιφωνα (μαλλον) διπλα απο το σετ του..  ;D  λογικα για τον Jordan ειναι ευκολο να το βρει, το παραγγελνει και του το φτιαχνουν.. σαν coctail drums ειναι αλλα με το ποδι..  ;D

Ελλαδιστανός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα... Τι φοβερή και τρομερή... μποτούλα είναι αυτή που έχει ο Jordan; Τι κόλπο είναι αυτό αγαπητοί τομαροκρούστες;  :D  

Είναι όντως cocktail drum (16'' διάμετρος x ...πολύ βάθος) που το έχει κάνει κάσα, και του πετάει και ένα subkick μπροστά για να του δώσει όγκο...

 

4549255057_e107083a97_z.jpg

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα... Τι φοβερή και τρομερή... μποτούλα είναι αυτή που έχει ο Jordan; Τι κόλπο είναι αυτό αγαπητοί τομαροκρούστες;  :D  

 

Είναι απο το crossroads festival του 2010, προφανώς ήθελε έναν διαφορετικό, πιο ιδιαίτερο ήχο για το συγκεκριμένο κομμάτι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου