Προς το περιεχόμενο

Less is more drumming


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Είναι όντως cocktail drum (16'' διάμετρος x ...πολύ βάθος) που το έχει κάνει κάσα, και του πετάει και ένα subkick μπροστά για να του δώσει όγκο...

 

4549255057_e107083a97_z.jpg

 

Μάλιστα... μάλιστα...

 

Καταπληκτικό και πολύ ελεγχόμενο από άποψης volume. Θα το συστήσω σε κάποιους γνωστούς μου τομαροκρούστες, που κατεδαφίζουν με τις μπότες τους  ;D ;D

 

Εντύπωση μου έκανε και ο ήχος του ταμπούρου του.

 

Αρχικά νόμιζα ότι ήταν πίκολο (καθώς άκουγα το «ταφ»), αλλά όταν το είδα (ολόκληρο... νταμάρι  ;D) εξεπλάγην. Μιλάμε ότι ο Jordan έχει απόλυτο κοντρόλ στις δυναμικές του, για να βγάζει αυτόν τον ήχο από αυτό το ταμπούρο. Εύγε του. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  Απορια!

  Γιατί 'οταν έβαζε ο Vagelis τα εκπαιδευτικής σκοπιμότητος ( όπως αυτό) βίντεο, οι μοντεράδες τα ρίχνατε στο καφέ, με το σκεπτικό και καλά οι ντράμμερ να μπαίνουν κι να συμμετέχουν και αλλού πλήν του "σπιτιού" τους και του μπαρμπαφάνκ το αφήνετε! Καταλάβατε το λάθος σας ή έχουμε δυο μέτρα? Λέω ...

 

Επειδή melodic μου, ο Vagelis έκανε πολλά ανήθικα πράγματα και προσπαθούσε με έμμεσους τρόπους να μας βλάψει όλους και να κερδίσει μόνο για την πάρτη του!!! Αυτός ήταν ο απώτερος σκοτεινός σκοπός του, που θα τον έβγαζε με αυτή τη μέθοδο κερδισμένο σε 152 χρόνια από τώρα...

Ειρωνία full; ΝΑΙ!

 

Σοβαρή απάντηση: Δέν δίνω αν και την έχω έτοιμη...

Give me the freedom to destroy,

Give me radioactive toy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντύπωση μου έκανε και ο ήχος του ταμπούρου του.

 

Αρχικά νόμιζα ότι ήταν πίκολο (καθώς άκουγα το «ταφ»), αλλά όταν το είδα (ολόκληρο... νταμάρι  ) εξεπλάγην. Μιλάμε ότι ο Jordan έχει απόλυτο κοντρόλ στις δυναμικές του, για να βγάζει αυτόν τον ήχο από αυτό το ταμπούρο. Εύγε του. 

 

o JORDAN χρησιμοποιει ΠΟΛΛΑ ταμπουρα ,τοσο live οσο και studio (τα αλλαζει συνεχεια αναλογα με το κομματι)

 

το SIGNATURE snare του ειναι ενα Maple 6x13 ,παντα χρησιμοποιει wood hoops και κουρδιζει συνηθως ΠΟΛΥ ψηλα (εκτος απο τα επιτηδες "πεθαμενα" ταμπουρα που χρησιμοποιει οπως στο βιντεο που εβαλα)   

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Απορια!

  Γιατί 'οταν έβαζε ο Vagelis τα εκπαιδευτικής σκοπιμότητος ( όπως αυτό) βίντεο, οι μοντεράδες τα ρίχνατε στο καφέ, με το σκεπτικό και καλά οι ντράμμερ να μπαίνουν κι να συμμετέχουν και αλλού πλήν του "σπιτιού" τους και του μπαρμπαφάνκ το αφήνετε! Καταλάβατε το λάθος σας ή έχουμε δυο μέτρα? Λέω ...

 

Καλα σε ειχα καταλαβει οτι εισαι κουμμουνιστης εσυ. Βλεπεις παντου φαντασματα ε? Ακου 2 μετρα κ 2 σταθμα. Να μη λες.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή melodic μου, ο Vagelis έκανε πολλά ανήθικα πράγματα και προσπαθούσε με έμμεσους τρόπους να μας βλάψει όλους και να κερδίσει μόνο για την πάρτη του!!! Αυτός ήταν ο απώτερος σκοτεινός σκοπός του, που θα τον έβγαζε με αυτή τη μέθοδο κερδισμένο σε 152 χρόνια από τώρα...

Ειρωνία full; ΝΑΙ!

 

Σοβαρή απάντηση: Δέν δίνω αν και την έχω έτοιμη...

ΕΠΙΣΗΣ +10000000.Απαντηση σοβαρη δεν γινεται να δωσω γιατι θα γινει της πουτ@ν@ς !

;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έτσι είναι, όταν αποποιούμαστε τους αληθινούς ντράμμερ και αφήνουμε τους κιθαρίστες ( δεν σε βρίζω, ντάξει?) να διαμορφώνουν ντραμιστική συνείδηση, σε λίγο θα καταλήξουμε όλοι ...  κλώνοι ...  του ... Jordan!  ;D ;D ;D ;D

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου