Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για κάρτα ήχου


siopiloss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά,

 

Καθώς το μοναδικό μηχάνημα που έχω είναι ένα mac book, χωρίς firewire, η m audio firewire audiophile κάρτα ήχου μου είναι άχρηστη (Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι). Θέλω λοιπόν να βρω μια usb κάρτα ήχου και ίσως να πουλήσω αυτή που έχω.. Χρειάζομαι λίγα input & output κανάλια. Από 2 νομίζω θα ναι εντάξει αφού θα το συνδέσω σε μια YAMAHA 16G ψηφιακή. Έχετε κάποια αξιοπρεπή πρόταση? Budget γύρω στα 150 ευρώ(50 πάνω 50 κάτω)...

 

Έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα λόγω της usb στις κάρτες ήχου?

 

Τι άποψη έχετε για αυτή: http://www.m-audio.com/products/en_us/FastTrackPro.html ?? Έχει και τις balanced εξόδους που μπορεί να φανούν χρήσιμες...

 

 

 

α) Θα συνδέσεις την κονσόλα με κάποια spdif σύνδεση στην κάρτα?

β) Πόσα όργανα γράφουν/παίζουν ταυτόχρονα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό καταλαβαίνω.. Έτσι κι αλλιώς ο αντάπτορας λειτουργεί μόνο για μεταφορά data..

Οπότε.... Για το θέμα της κάρτα ήχου κανείς;;  :-*

 

Την βάζεις στις αγγελίες και παίρνεις μια USB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Θα συνδέσεις την κονσόλα με κάποια spdif σύνδεση στην κάρτα?

β) Πόσα όργανα γράφουν/παίζουν ταυτόχρονα?

 

α)Νομίζω θα το συνδέσω απλά με jack to jack από το output της κονσόλας στο input της κάρτας..

 

β) Δεν είναι στάνταρ ακόμα..Αλλά νομίζω ότι δεν θα ηχογραφήσω πάνω από 2-3 μαζί. Βέβαια, θα μου άρεσε να έχω τη δυνατότητα να αξιοποιήσω όλα τα κανάλια της κονσόλας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου