Προς το περιεχόμενο

Iced Earth - Question of Heaven cover by Aris Koskinas


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λυπάμαι που θα το γράψω, αλλά αυτό που μόλις άκουσα είναι από τα χειρότερα που έχω ακούσει ποτέ εδώ μέσα. Και φωνητικά αλλά και κιθαριστικά (υποθέτω είσαι κιθαρίστας) είναι πολύ κάτω του αποδεκτού.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που θα το γράψω, αλλά αυτό που μόλις άκουσα είναι από τα χειρότερα που έχω ακούσει ποτέ εδώ μέσα. Και φωνητικά αλλά και κιθαριστικά (υποθέτω είσαι κιθαρίστας) είναι πολύ κάτω του αποδεκτού.

 

Nεστορα το ακουσες ολοκληρο το κομματι ? Αν θες ανελυσε μου λιγο τι δεν σου αρεσε... Θα ηθελα λιγο συγκεκριμενη αναλυση...Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λυπάμαι που θα το γράψω, αλλά αυτό που μόλις άκουσα είναι από τα χειρότερα που έχω ακούσει ποτέ εδώ μέσα. Και φωνητικά αλλά και κιθαριστικά (υποθέτω είσαι κιθαρίστας) είναι πολύ κάτω του αποδεκτού.

 

Α παπα πα πα... καταπέλτης, Αρμαγεδδών, οδοστρωτήρας...  :D

Παρόλα αυτά, ακριβοδίκαιος καθώς υπήρχαν πολλές «ατέλειες» και στην φωνή και στις κιθάρες - και στα ρυθμικά και στα σολιστικά. Αλλά θα μου επιτρέψεις μια διαφωνία. Δεν είναι από τα χειρότερα που έχουμε ακούσει. Στο παρελθόν έχουν ακουστεί πραγματικά «εγκλήματα, που η προσπάθεια του Άρη είναι έτη φωτός καλύτερη από αυτά.

 

ΥΓ: Πως τον έλεγαν εκείνων τον ελληνοαμερικάνο που ήθελε να μας πείσει ότι ήταν ο κορυφαίος τραγουδιστής; Ένας Διονύσης κάτι;  ;) ;D ;D ;D    

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Διονυσος (νομίζω ελληνοκαναδος) Λαζανης

(θα επανέλθω με σχόλια για το κομμάτι, μικρός το άκουγα αρκετά)

;D ;D ;D

 

Νικόλα you rule  8) Αφτός Ίνε  ;D ;D ;D

 

Τώρα αναφορικά με το κομμάτι του Άρη: Οι ενστάσεις μου είναι αναφορικά με τον ήχο στα ρυθμικά -που έχουν από την μία μια πριμαδούρα- και παράλληλα «αδειάζουν» (δεν ξέρω πως μπορώ να το εξηγήσω αυτό που ακούω). Τι να πω ίσως φταίει ότι δεν ακούω πολλές ανάλογες μουσικές πλέον.

Η φωνή, ναι μεν το «λέει», αλλά και δεν το «λέει»- δεν σε «ψήνει» ότι έχει τις νότες και την έκταση. Την ακούω ας πούμε «διεκπεραιωτική». 

 

Αλλά εκεί που έχω τις τεράστιες ενστάσεις είναι μετά το αργό σημείο- και στα φωνητικά που ανεβαίνουν, αλλά και στα «σολιστικά» τα οποία δεν τα είναι «καρφωμένα», αλλά ακροβατούν γύρω από την τονική. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nεστορα το ακουσες ολοκληρο το κομματι ? Αν θες ανελυσε μου λιγο τι δεν σου αρεσε... Θα ηθελα λιγο συγκεκριμενη αναλυση...Ευχαριστω !

Eίναι πολλά τα λ.. προβλήματα  Άρη.

Στα φωνητικά πρόβλημα τόνου και προφοράς, στη κιθάρα πρόβλημα χρόνου αλλά και τοποθέτησης νοτών.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα διαφωνήσω με τον Νέστορα. Χωρίς να γνωρίζω σχεδόν τίποτα από το είδος, μου φαίνεται σχετικά ΟΚ (αν εξαιρέσει κανείς τα προβλήματα χρόνου στην κιθάρα).

Ειδικά η φωνή είναι πάνω από το αναμενόμενο από μένα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α)Δεν ξερω το πρωτοτυπο

β)Δεν το ακουσα ολο..

γ)Δεν ειμαι του στυλ γενικα,μπορω να θεωρηθω ασχετος. ;)

 

Αυτο που ακουσα παντως σιγουρα δεν το συγκαταλεγω στα χειροτερα του νοιζ.

Το βρηκα συμπαθητικο,οσο μπορω να κρινω.. :-\ ;)

 

Νεστορα,ρε μηπως σε πειραξε τιποτα αλλο και ολα σου φαινονται χαλια? :P ;D

 

Αρη προχωρα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το είδος μου με τη καμία και είδα σχόλια φίλων και μπήκα .

Δεν είμαι ειδήμων ,ούτε σημείο αναφοράς  ;D

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά σε σχέση με τη δυνατότητα εγγραφής ,δεν έχω να πω κάτι άλλο

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου