Προς το περιεχόμενο

Iced Earth - Question of Heaven cover by Aris Koskinas


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρη στις χαμηλές οκτάβες η φωνή σου ακούγεται ωραία, θα πρότεινα να την δουλεψεις, καθότι πετυχαινεις αρκετά το feeling του barlow. Στις ψηλές δυστυχώς είσαι στο περίπου της νότας και ακούγεται εύκολα ότι 'ζοριζεσαι', εκεί θες μάλλον πολλή δουλειά! Όσο για το παιξιμο στα υπόλοιπα όργανα, θα πρότεινα να επιστρατευσεις κάποιον φίλο που να ξέρει λίγα περισσότερα απο programming, καθότι είναι πολλά τα σημεία όπου το κομμάτι 'φλαμμαρει' (ο ηχος του μπασσου δυστυχως ειναι πολυ κακος).Επισης, στο δεύτερο 'ακουστικο' μέρος του κομματιού, ακούγεται μια έντονη ξεκουρδιλα: φρόντισε όταν ηχογραφεις να είσαι 100% σίγουρος ότι είσαι κουρδισμενος (κατ' επέκταση, ότι δεν έχεις θέματα intonation στην κιθαρα). Γενικότερα θα πρότεινα να αναζητήσεις έναν καλο δάσκαλο κιθάρας (και ίσως φωνής) - το λέω γιατί έχω την αίσθηση ότι θα σε βοηθήσει πολύ περισσότερο απο το συνεχές gear search αλλα και οποιαδήποτε σχόλια ακούσεις για τις διασκευές που ανεβαζεις εδώ, όσο εποικοδομητικά κα να είναι.

 

Καλή συνέχεια απο μένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη στις χαμηλές οκτάβες η φωνή σου ακούγεται ωραία, θα πρότεινα να την δουλεψεις, καθότι πετυχαινεις αρκετά το feeling του barlow. Στις ψηλές δυστυχώς είσαι στο περίπου της νότας και ακούγεται εύκολα ότι 'ζοριζεσαι', εκεί θες μάλλον πολλή δουλειά! Όσο για το παιξιμο στα υπόλοιπα όργανα, θα πρότεινα να επιστρατευσεις κάποιον φίλο που να ξέρει λίγα περισσότερα απο programming, καθότι είναι πολλά τα σημεία όπου το κομμάτι 'φλαμμαρει' (ο ηχος του μπασσου δυστυχως ειναι πολυ κακος).Επισης, στο δεύτερο 'ακουστικο' μέρος του κομματιού, ακούγεται μια έντονη ξεκουρδιλα: φρόντισε όταν ηχογραφεις να είσαι 100% σίγουρος ότι είσαι κουρδισμενος (κατ' επέκταση, ότι δεν έχεις θέματα intonation στην κιθαρα). Γενικότερα θα πρότεινα να αναζητήσεις έναν καλο δάσκαλο κιθάρας (και ίσως φωνής) - το λέω γιατί έχω την αίσθηση ότι θα σε βοηθήσει πολύ περισσότερο απο το συνεχές gear search αλλα και οποιαδήποτε σχόλια ακούσεις για τις διασκευές που ανεβαζεις εδώ, όσο εποικοδομητικά κα να είναι.

 

Καλή συνέχεια απο μένα!

+1000

 

Εγω παντως ακουσα βελτιωση της προφορας απο τη τελευταια φορα και αυτο μονο θετικο ειναι!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη εμένα μου άρεσε πολύ έως πάρα πολύ..βέβαια δεν μπορώ να σχολιάσω δίκαια γιατί ότι και να μου βάλεις να ακούσω από iced earth θα σου πω οτι είναι τέλειο...

οι iced earth είναι η μπάντα που αγάπησα πιο πολύ απο οτιδήποτε εχω ακούσει...αν και πλέον δεν τους ακούω καθόλου..το συγκεκριμένο τραγούδι το έχω ακούσει άπειρες φορές.

πάντως για μένα το feeling του Barlow το πιο πιάνεις μια χαρά..στις ψηλές ζορίζεσαι και φαίνεται αλλά από οτι κατάλαβα την κα..λα σου κάνεις επειδή είσαι iced eartάκιας ..οπότε μην σκάς.. μόνο πρόσεξε λίγο τις κιθάρες να είσαι πάντα μέσα στο tempo γιατί ξέφυγες αρκετές φορές...

εγώ πάντως γούσταρα !! ;)

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κι από μένα. Το cover σε γενικές γραμμές μου άρεσε πολύ.

 

Κάποια σημεία που θα χρειάζονταν προσοχή κατά τη γνώμη μου είναι: α) οι κιθάρες στα καθαρά-ήρεμα σημεία του κομματιού έχουν πάρα πολύ βάθος και δεν ακούγονται αρκετά σε σχέση με τα υπόλοιπα όργανα και τη φωνή, β) υπάρχει ένα ψιλοθεματάκι με τους χρόνους (το παρατήρησα στην αρχή του κομματιού όταν μπαίνει η παραμόρφωση όπως επίσης και αργότερα στο σόλο), γ) η φωνή μου άρεσε πάρα πολύ στις χαμηλές νότες αλλά όταν το κομμάτι ανεβαίνει στις ψηλές, φαίνεται ότι ζορίζεσαι.

 

Γενικά όμως όπως είπα και στην αρχή μου άρεσε πολύ.  :)

Συνέχισε την καλή προσπάθεια!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ τίμια προσπάθεια αγορίνα. Δύσκολο κομμάτι διάλεξες! Συνέχισε να ηχογραφείς και θα έρθει η βελτίωση τόσο στο ηχοληπτικό επίπεδο όσο και στο κιθαριστικό.

Keep walking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε αρκετά ! (σιγά να μην  είναι από τα χειρότερα! ::) ) Άκουσα φωνή με συναίσθημα και πολύ ζεστή χροιά! οκ, είχε ατέλειες αλλά αυτό διορθώνεται με την εξάσκηση :)

Κάτι άσχετο:μήπως έχεις καταγωγή από Κέρκυρα ; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο που ηταν ενοχλητικο για μενα ειναι οι αρυθμιες σε μερικα σημεια στη ρυθμικη κιθαρα.Κατα τ'αλλα η φωνη μου αρεσε γιατι ηταν εκφραστικη,κατι που με κανει να παραβλεπω τα μικρολαθακια στον τονο.Πολυ ωραιος γκαζοηχος επισης.Ωραιο cover.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που θα το γράψω, αλλά αυτό που μόλις άκουσα είναι από τα χειρότερα που έχω ακούσει ποτέ εδώ μέσα. Και φωνητικά αλλά και κιθαριστικά (υποθέτω είσαι κιθαρίστας) είναι πολύ κάτω του αποδεκτού.

 

+1

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου