Προς το περιεχόμενο

κεφαλη λαμπατη για μεταλ ηχο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το footswitch δεν εχει τρια διαφορετικα κουμπια για clean,rythm και lead..αλλα 2..

το ενα αλλαζει το rythm/clean και το αλλο το lead..οπως ακριβως ειναι και τα κουμπια πανω στον ενισχυτη δηλ με αποτελεσμα για να χρησιμοποιησεις και τους 3 ηχους να πρεπει καποιες φορες να πατησεις 2 φορες καποια switch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 157
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γνωρίζουμε αν υπάρχει η δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις κάποιο άλλο footswitch αντί του δικού του; Όντως, μεγάλη πατάτα αυτό που έκαναν με το footswitch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να χρησιμοποιησεις αλλο footswitch μια και εκτος απο την 5pin εισοδο,εχει και ξεχωριστα 2 εισοδους για stereo jack αλλα οπως λεει και στο μανουαλ αν το διαβασεις μαλλον την ιδια δουλεια κανουν και με τον ιδιο τροπο λειτουργουν...παρ'ολλα αυτα βεβαια ολοι οσοι τον εχουν λενε πως ευκολα συνηθιζεται ο τροπος χρησης..

 

για μενα η μονη λυση ειναι το engl z11 η καποιο παρομοιο που μετατρεπει το σημα σε midi αλλιως και εγω δεν θα τον αγοραζα..ελπιζω τουλ ετσι να δουλευει οπως πρεπει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, πολύ χρήσιμες. Ξέρεις τι γίνεται; Δεν είναι θέμα συνήθειας πιστεύω το πρόβλημα, είναι θέμα χρόνου πάνω σε live καταστάσεις. Άμα θες πχ την ώρα του live από το lead κανάλι να πας στο clean και να χρειαστεί να πατήσεις 2 φορές κάποια switch, ε πάει, χάθηκε η μπάλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο και εγω δεν θα τον επαιρνα αν δεν ειχα τ λυση του z11. παντος σε γενικες γραμμες το μηχανημα πρεπει να ειναι αστερι σε σχεση τιμης αποδοσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το footswitch δεν εχει τρια διαφορετικα κουμπια για clean,rythm και lead..αλλα 2..

το ενα αλλαζει το rythm/clean και το αλλο το lead..οπως ακριβως ειναι και τα κουμπια πανω στον ενισχυτη δηλ με αποτελεσμα για να χρησιμοποιησεις και τους 3 ηχους να πρεπει καποιες φορες να πατησεις 2 φορες καποια switch...

 

Σιγα το πράγμα ενα ακόμη πάτημα είναι, ετσι και αλλιώς δυσκολα θα αλλάξεις από Crunch σε Lead και μετα σε καθαρό μεσα σε ένα κομμάτι.  Είναι μια λογικη που χρησιμοποιούν πολλοί κατασκευαστες σε πολύ πιο επιτυχημένα μοντέλα ενισχυτών πχ. peavey 6505.

 

Πάντως το κεφάλι φαίνεται να αξίζει πολύ τα λεφτά του. Περιμένουμε review απο όποιον τον πάρει πρώτος.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το πράγμα ενα ακόμη πάτημα είναι, ετσι και αλλιώς δυσκολα θα αλλάξεις από Crunch σε Lead και μετα σε καθαρό μεσα σε ένα κομμάτι.  Είναι μια λογικη που χρησιμοποιούν πολλοί κατασκευαστες σε πολύ πιο επιτυχημένα μοντέλα ενισχυτών πχ. peavey 6505.

 

Πάντως το κεφάλι φαίνεται να αξίζει πολύ τα λεφτά του. Περιμένουμε review απο όποιον τον πάρει πρώτος.

 

Για έναν bedroom player είναι "σιγά το πράμα", για κάποιον που παίζει lives και θέλει γρήγορες αλλαγές στα κανάλια δεν είναι καθόλου "σιγά το πράμα". Ότι αξίζει τα λεφτά του δεν το συζητάμε. Απλά για 'μένα τα 2 του μειονεκτήματα είναι αυτό το θέμα με το footswitch και ο σχεδιασμός του boost, που ουσιαστικά δίνει καθαρό boost με αποτέλεσμα να λασπώνει πάρα πολύ ο ήχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

ρε συ έχει τόσο γκάζι το μηχάνημα, που το μπουστ γιατι το έβαλαν δεν ξέρω...

σχετικά με τα πολλά πατήματα, πες μου τι θα κάνεις αν είσαι μια κιθάρα, το ρυθμικό έχει ας πουμε κόρους και φλάνκερ, και πρέπει να μπεις στο σόλο με ντιλέι και ουα...

 

ηταν να τον πάρω αλλα τελικά δεν αξίζει τόσο χρήμα για τους μεσάζοντες, και προχώρησα σε ρακ(μεταχειρισμένο).. λιγότερο γκάζι, αλλά ποιότητα στα άκρα.. έχει λοιπόν 4 κανάλια και μαζί με τα εφφέ που μπορεί να χρειαστώ, μαζί με δικό μου οβερντράιβ για μπουστ, έχω 5+4 κανάλια=9+2 κουμπιά το eq της προενίσχυσης, 11..

 

αυτό που έχω να πω είναι οτι το βλέπετε τελείως λάθος, γιατί ότι μηχάνημα κ να έχεις, μόνο με μιντι μπορείς να κάνεις τη ζωή σου ευκολότερη... κατα τα άλλα, το πόδι του κιθαρίστα, είναι σαν το χέρι του ''γρήγορο και ακριβές''.. τι να πουν τόσες κιθαριστικές φάτσες δηλαδή... εκτός απο το μιντι σύστημα δεν έχω δει κανέναν να μην πατάει όλη την ώρα κουμπάκια, αν το επιβάλλει το κομμάτι δεν το γλυτώνεις.

 

προσωπική άποψη, και πάντα φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου