Προς το περιεχόμενο

Unnamed Feeling cover :)


FrosT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλτατοι.

Αποφασισα να ανεβασω μια διασκευη που εκανα μεσα στις διακοπες του πασχα στο Unnamed Feeling των Metallica. Θεωρω ενα απο τα πιο δυνατα κομματια που εχουν γραψει και κριμα που ο δισκος εφαγε τοσο θαψιμο απο τον κοσμο γιατι εχει παρα πολυ potential... Ενιγουει, ριξτε μια αυτια και πειτε μου τη γνωμη σας. Δεν ειναι σε καμια περιπτωση τελικη μιξη/μαστερ αλλα μπορει καποια στιγμη να κατσω να το σενιαρω λιγο ακομη  :) .

Τυμπανα ειναι Metal Machine απο toontrack (I was feeling a bit lazy  :) ), κιθαρες & μπασσο PODfarm, και φωνες με t.bone SCT700. Ηχογραφιση/μιξη/μαστερ σε cubase.

Χμμ, αυτα, μη σας πρηζω κιολας  ;D ;D

 

http://soundcloud.com/jimimitsos/the-unnamed-feeling-mix1

 

Υ.Γ. Το ανεβασα soundcloud γιατι ειναι κ 17μισι mb αρχειο και δε χωραγε για κανενα λογο εδω  ;D ;D

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, ωραίος. Και ναι, είναι όντως κομματάρα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμώ!!!  ;D ;D ;D Μάρεσε πολυ και η -τολμώ να πώ - slipknot προσέγγιση.... Keep it up έχουμε πήξει στα blues εδω μέσα...  8)

Αστειεύομαι;D

 

Θεωρω ενα απο τα πιο δυνατα κομματια που εχουν γραψει και κριμα που ο δισκος εφαγε τοσο θαψιμο απο τον κοσμο γιατι εχει παρα πολυ potential..

+1000 πολύ potential...αλλά δεν το έφτασε  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Keep it up έχουμε πήξει στα blues εδω μέσα...  8)

Δεν αντέχεται πλέον.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ούτ' αυτό άντεξα να το ακούσω ολόκληρο. :-X

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτ' αυτό άντεξα να το ακούσω ολόκληρο. :-X

Φιλε Νεστορα επειδη το συγκεκριμενο στυλ μουσικης δεν ειναι του γουστου σου δεν παει να πει οτι η προσπαθεια δεν ειναι καλη - το παλικαρι εχει προσδωσει κατι διαφορετικο στο κομματι με την ιδιαιτερη φωνη του (εκει θα σταθω γιατι απο το παιξιμο εισαι σε ΠΟΛΥ γνωστα μονοπατια  ;) ) και τα φωνητικα του κανοντας το αρκετα καλο για home παραγωγη

 

Κυριε FrosT

Μπραβο για την προσπαθεια σου και τα συγχαρητηρια μου καθοτι εχω προσπαθησει στο παρελθον να κανω backing tracks κομματια των metallica και γνωριζω ποσο δυσκολο ειναι

 

Μερικα φωνητικα με ξενισαν λιγακι αλλα ηταν το πρωτο ακουσμα και αυτο δεν ηταν απαραιτητα κακο - πιστευω με μια σωστοτερη μιξη στις εντασεις και ενα καλο mastering θα γινοταν κορυφαιο  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ παιδες για τα καλα σας λογια  :)

 

αν και κάποια εφφέ λίγο με ξένισαν.

Ποια εφφε ακριβως?

 

Κυριε FrosT

Ε οχι και κυριε  ;D ;D

 

Μερικα φωνητικα με ξενισαν λιγακι

 

Χμμμ, δευτερος που χρησιμοποιει τη λεξη "ξενισαν". Νταξ, θα μου πεις απο το "ξινισαν" καλυτερο ειναι  :D :D . Τι ακριβως σε ξενισε στα φωνητικα?

 

Πολύ πολύ καλή δουλειά!!! Οι κιθάρες σε drοπ C;;;

 

Drop A#. Γενικα αποτι εχω δει σε αλλα covers κλπ παιζει αρκετο μπερδεμα για το κουρδισμα του κομματιου, αλλα ειμαι 99% σιγουρος οτι ειναι παιγμενο σε A# στο δισκο  :P

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου