Προς το περιεχόμενο

Fender 70's USA reissue


taq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(γιατι αν ηταν vintage και με τετοιο χρωμα θα μπορουσα να την πουλησω & να αποσυρθω... :wink: )

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Aαααχχ Jaguar!

 

Μου ξύπνισες εφηβικά αποθυμένα!:

 

 

 

kurtCobainJaguar.jpg

frusciante_3.jpg

cat1962.jpg

molko_3.jpg

cowabunga_small.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

βεβαια ετσι που την ειχε "σφαξει" ο Κομπεϊν μονο Jaguar δεν ηταν πια... :lol:

 

ειναι καταπληκτικες κιθαρες (οπως & οι Jazzmaster) απλα επειδη ελαχιστοι ξερουν να τις σεταρουν σωστα εχουν βγαλει κακο ονομα (για τριξιματα κτλ.που ΕΥΚΟΛΑ διορθωνονται χωρις καμμια μετατροπη η εξοδο)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βεβαια ετσι που την ειχε "σφαξει" ο Κομπεϊν μονο Jaguar δεν ηταν πια... :lol:

 

Όχι μόνο την είχε σφάξει' date=' σύμφωνα με τον τεχνικό του από το 1990 μέχρι και το 1993 δεν την είχε καθαρίσει ποτέ! Φυσικά την είχε κομματιάσει, πετάξει, φτύσει, πατήσει, σείρει και πάνω απ'όλα σπάσει αρκετές φορές!

 

Το 1993 άλλαξε τους dimarzio με seymour duncan και αναγκαστικά την καθάρισε και λίγο... :lol: :lol:

 

Η πλάκα είναι ότι πολύ έχουν τρέξει και αγοράσει jaguar και Jazzmaster γιατί πιστεύουν πως θα έχουν τον ήχο των nirvana έτσι!

 

Σήμερα είδα ότι η fender κυκλοφόρισε και Jaguar Bass made in Japan και στην ουσία είναι Active Jazz Bass με άλλο σώμα. Αλλά φαίνετε πολύ ενδιαφέρον μιας και έχει και passive/active switch αλλά και pickup series switch το οποίο είναι φοβερή φάση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειναι και κουκλι (ισως το ομορφοτερο μπασο που εχω δει ποτε μου!!)

 

More chrome= GOOD!!!!! :lol:

 

παντως η Jaguar ειναι εκπληκτικη,πολυ πιο ενδιαφερουσα απο τη Jazzmaster (παρολο που ειναι short scale...) :wink: Τρομερο twang!! :wink: (μετανιωνω που την περιφρονουσα τοσα χρονια :cry: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ποτέ δεν την περιφρονούσα!!! Από 14 χρονών θέλω μια!!!

 

Αλήθεια πόσο το μαλλί? Καινούργια την πήρες η μεταχειρισμένη?

 

Το jaguar bass βλέπω τώρα μπορείς να το βρείς από αμερική και με 400 ευρώ! Με ένα σετάκι rockinger jazzbass μαγνήτες (μακράααααν οι καλύτεροι που έχω ακούσει μέχρι τώρα) θα είναι τρομερή φάση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι πολύ έχουν τρέξει και αγοράσει jaguar και Jazzmaster γιατί πιστεύουν πως θα έχουν τον ήχο των nirvana έτσι!

Κλασσική περίπτωση "επιτυχημένου" marketing...:roll:

 

Σήμερα είδα ότι η fender κυκλοφόρησε και Jaguar Bass made in Japan και στην ουσία είναι Active Jazz Bass με άλλο σώμα. Αλλά φαίνετε πολύ ενδιαφέρον μιας και έχει και passive/active switch αλλά και pickup series switch το οποίο είναι φοβερή φάση!

Σνιφ σνιφ...G.A.S. μου μυρίζει.... :lol: :lol: :lol:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε θα σου το πω αλλοιως.. :lol:

 

ακουσα μια που ειχε παρει ενας φιλος & μου αρεσε,μετα ακουσα και μια αυθεντικη του 65 και μου αρεσε λιγοτερο απο την RI,

 

μετα εκανα μια γυρα και αρχισα να ρωταω ποσο κανει στην Ελλαδα,η καλυτερη "φιλικη" τιμη που βρηκα ηταν 2000 ευρω (2500 η "κανονικη")

 

μετα κοιταξα και στο γερμανο...1700 το μαλλι..(ασε που ειχε ολα τα ξενερωτα χρωματα εκτος απο αυτο το φανταστικο)

 

γι αυτο & μετα κοιταξα στο www.ebay.com & την πηρα 800 ευρω :lol: :lol: :lol: (με τα μεταφορικα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σνιφ σνιφ...G.A.S. μου μυρίζει.... :lol: :lol: :lol:

 

 

Mπαααα! Δεν μας πέρνει καθόλου! Εδώ με βαριά καρδιά αποχωρίζομαι τα 2 αγαπημένα μου πετάλια (dl4 και stereo polychorus)!

 

Καταραμένο Internet! :lol:

 

Όσο για το marketing η fender japan έχει βγάλει και Kurt Cobain Jaguar!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε θα σου το πω αλλοιως.. :lol:

 

ακουσα μια που ειχε παρει ενας φιλος & μου αρεσε' date='μετα ακουσα και μια αυθεντικη του 65 και μου αρεσε λιγοτερο απο την RI,

 

μετα εκανα μια γυρα και αρχισα να ρωταω ποσο κανει στην Ελλαδα,η καλυτερη "φιλικη" τιμη που βρηκα ηταν 2000 ευρω (2500 η "κανονικη")

 

μετα κοιταξα και στο γερμανο...1700 το μαλλι..(ασε που ειχε ολα τα ξενερωτα χρωματα εκτος απο αυτο το φανταστικο)

 

γι αυτο & μετα κοιταξα στο www.ebay.com & την πηρα 800 ευρω :lol: :lol: :lol: (με τα μεταφορικα)[/quote']

 

Στο ebay μπορείς να βρείς και vintage με 800-1000 ευρώ αλλά ξαναβαμένες!

 

Εγώ έχω παίξει μόνο με Japan και μου είχε αρέσει πάρα πολύ! Βέβαια είναι αυτό που λές ότι θέλει ένα καλό σεταπ να στώσει!

 

Ααααχ ζηλεύω, ζηλεύω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θωμάς από ό,τι είδα πάντως έχει κάποιες Japan Jaguar...Και φαίνονται πολύ καλή περίπτωση μάλιστα....Κι εγώ δηλώνω fan της Japan γενικότερα (όργανα, αυτοκίνητα, μηχανές κλπ κλπ κλπ... 8))

 

Ξέρετε τί μ'αρέσει? Που στο forum αυτό ασχολείστε (κι εγώ μαζί σας) πιο πολύ με όργανα που δεν είναι τόσο συνηθισμένα όσο πχ Ibanez, Jackson, μεταλλοκιθάρες γενικά και Gibson, αλλά κιθάρες πιο "ψαγμένες" και πρωτότυπες με κάποια ιστορία "περίεργη" και πολλές ιδιαιτερότητες τόσο στην εμφάνιση όσο και στον ήχο τους...βλ. Tele, Jaguar, Squier51, Rockinger κλπ που δεν τις βλέπεις κάθε μέρα... :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου