Προς το περιεχόμενο

Roland jp 8000, korg ms 2000, nord lead 2x για house;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλιππα ξεκινάς λάθος.

Ηλεκτρονική μουσική, house οπως την λες, μπορείς να γράψεις και με τα 3 όργανα που αναφέρεις, αλλά και με εκατοντάδες άλλα, είτε soft είτε hard.

Mουσική δεν γράφει κανένα όργανο από μόνο του.Εσύ θα την γράψεις.

Αυτή είναι η πιο κρίσιμη απόφαση.Να γράψεις μουσική.Όχι ποιο όργανο θα πάρεις.

Καλή αγορά.

Σαφέστατα.

Η σύνθεση. Ο ήχος θα έρθει.θα τον βρείς, θα τον φέρεις στα μέτρα σου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Filippas_Juno303 :

 

Παρότι δεν είναι ένδειξη εκτίμησης ως προς το θεσμό του Moderator του forum και αντιστοίχως ως προς την προσωπικότητα του ndnikola να «ανοίγεις» παράλληλα θέματα με κοινή συνάφεια, εγώ θα σου προσφέρω την επιμέρους βοήθεια μου στα ερωτήματα σου, αλλά θέλω να κατανοήσεις ότι με μια τέτοιας μορφής ενέργεια αντιβαίνεις την ορθή χρήση του  Netiquette…

 

Εδώ είναι μερικά video-clips από τα synths που προαναφερθήκαν δημιουργημένα από τον ίδιο χρήστη έτσι ώστε να υπάρξουν οι ίδιες αμερόληπτες, κοινές και ισόνομες συνθήκες παρουσίασης αυτών.

                 

Clavia Nord Lead 2x | demo (1 of 2) by syntezatory.prv.pl

 

Clavia Nord Lead 2x demo part 2 of 2 by WC Olo Garb

 

Nord Lead FX / Sound Design

 

Roland JP8000 demo (1 of 2) by syntezatory.prv.pl

 

Roland JP-8000 demo part 2 of 2 by WC Olo Garb

 

Korg MS2000 | demo (1 of 2) by syntezatory.prv.pl

 

Korg MS-2000 demo part 2 of 2 by WC Olo Garb

 

Korg Z1 | demo (1 of 2) by syntezatory.prv.pl

 

Korg Z1 demo part 2 of 2 by WC Olo Garb

 

Buying & Transporting & Playing Waldorf BLOFELD.

 

Waldorf Blofeld | demo (1 of 2) by syntezatory.prv.pl

 

Waldorf Blofeld demo part 2 of 2 by WC Olo Garb

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να αναρτηθούν απλά βίντεο, προσωπικά δεν με βρίσκει σύμφωνο.

Είναι και κανονισμός του φόρουμ :

 

Από το θέμα των κανονισμών

4. Όταν γίνεται παράθεση πηγών/links προς υποστήριξη μιας θέσης, καλό είναι να συνοδεύεται από τον σχετικό σχολιασμό του συντάκτη που θα αποτελεί ένδειξη κατανόησης, τοποθέτησης και θα επιτελεί χρέη περίληψης της πηγής. Περικοπές κειμένων δημοσιευμένες σε άλλα μέσα (περιοδικά, εφημερίδες, βιβλία, ιστοσελίδες κλπ) μπορούν να δημοσιεύονται μόνο με σαφή αναφορά της πηγής, του συγγραφέα και μέσα στα πλαίσια ενημερωτικού χαρακτήρα.

 

Δεν βλέπω κάποιον σχολιασμό. Είναι σαν να λες  (οχι προσωπικά, γενικά γράφω): ''φίλε δες και αποφάσισε''.

 

 

Δεύτερον τα περισσότερα βίντεο που έχουν αναρτηθεί, τα σύνθια έχουν ήδη επεξεργασμένους ήχους με βάση το ύφος,το στυλ,την μουσική παιδεία,το γούστο του χειριστή.

 

Δεν είναι απλά και μόνο ένα Tutorial. Που ακόμα και εκεί, δεν συμφωνώ. Δεν είναι παρών ο ενδιαφερόμενος, δεν έχει επαφή, δεν μπορεί να δοκιμάσει. Εκτός αυτού δεν ξέρεις και από τι monitors ακούγονται τα συνθ.

Το ακούς,το παίρνεις,το πας σπίτι και μένεις άναυδος...και λές γιατι;...( έτυχε σε καλό φίλο, ενώ τον είχα ενημερώσει).

 

Πάντως, κατανοώ τον ενδιαφερόμενο...και να τον ενημερώσω πως δεν θα είναι το πρώτο ή το τελευταίο του συνθ...ίσως να πέσει έξω σε κάποια αγορά..ίσως ανταλλάξει και του βγει κάτι καλύτερο..ίσως ίσως ίσως...

Απλά να τελειώσω...γράφοντας..ότι είναι μηχανές και περιμένουν εντολές και σύνθεση.

 

 

υ.γ. Το να ακοίγει κάποιος ένα θέμα...και αμέσως να κάνει log off..περιμένοντας να δει απαντήσεις όταν θα ξαναμπεί μετά από 1-2 μέρες...δεν με βρίσκει πάλι σύμφωνο. Προσωπικά σε οπποιοδήποτε δικό μου θέμα, προσπαθώ να είμαι online, να απαντώ σε όποιον μπαίνει στην διαδικασία να μου αφιερώσει χρόνο και να μου μεταδώσει την δική του γνώση.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλωςε σας βρηκα.......αν εισαι θεσσαλονικη διαθετω το nord lead x2 αλλα και juno 106 full restored για ακροαση το καλυτερο που εχεις να κανεις φιλιπ ειναι να ακουσεις.....και να επιλεξεις εσυ τι πραγματικα χρειαζεσαι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν ξέρω που έχει καταλήξει ο ενδιαφερόμενος..αλλά μιας και σχετικά με το θέμα και άλλοι ενδιαφερόμενοι υπάρχουν, από χτες δοκιμάζω το εξής πακέτο:

 

http://www.primeloops.com/loops-samples/product/aquasonica~218/

 

 

...το οποίο με έχει καταενθουσιάσει.

Παράλληλα με το atmosfere της Spectratronics....δουλειά να μην έχεις ..και να λιώνεις σε μουσικά ταξίδια.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά σε όλους!όντως κωστή πολύ καλό το πακετάκι της primeloops.κατ εμε ανώτερο από το κλασσικό essential clubsounds της vengeance....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά σε όλους!όντως κωστή πολύ καλό το πακετάκι της primeloops.κατ εμε ανώτερο από το κλασσικό essential clubsounds της vengeance....

:)

To είχα μέχρι χτες για δοκιμή.

Θα το αγοράσω τον Αύγουστο. Έμεινα κατευχαριστημένος.'Εδεσε με τον ήδη υπάρχοντα εξοπλισμό μου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου