Προς το περιεχόμενο

Διάρκεια Ζωής Πεταλιών??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται παιδιά,

 

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Έχω βρει ένα πετάλι στο φόρουμ το οποίο πωλείται μισή τιμή σε σχέση με ένα καινούργιο ( και μιλάμε για τριψήφιο νούμερο ) του οποίου η τιμή μου είναι απαγορευτική. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως είναι 8ετίας πετάλι. Υπάρχει αντιπρόσωπος εδώ, όχι ότι σημαίνει πως θα μπορεί ή θα ξέρει να το επιδιορθώσει ντε και καλά, αλλά ίσως να έχω μια βοήθεια παραπάνω. Το ερώτημα μου είναι λοιπόν:

 

1) τι μπορεί να πάθει το πετάλι με το πέρασμα των χρόνων ?

 

2)Έχουν διάρκεια ζωής τα πετάλια? Φαντάζομαι πως απλά χαλάνε συγκεκριμένα πράγματα σε αυτά τα οποία και αλλάζονται ?

 

3) Υπάρχει περίπτωση να μην επισκευάζεται ? Πόσο θα στοίχιζε περίπου μια επισκευή? 

 

4) Τελικώς αξίζει να τα σκάσω ή όχι ? :Ρ

 

Το πετάλι δίνεται και με κουτί και λειτουργικό ( θέλω να πιστεύω :Ρ ) , οπότε το ερώτημα μου έχει να κάνει σε βάθος χρόνου.

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αφού περιέχει ηλεκτρονικά εξαρτήματα, το ζήτημα είναι λίγο πολύ ίδιο με όλες τις συσκευές που τα περιέχουν.

 

Κάποια parts - πχ βλέπε πυκνωτές μπορεί να ξεραθούν, κάποιο ρεύμα να κάψει κάποια αντίσταση ή κάτι άλλο κλπ.

 

Σε γενικές γραμμές όλα επισκευάζονται, εκτός πια αν πέσεις στην απίθανη περίπτωση που (λέμε τώρα  :D) το Χ τρανζίστορ που φοράει έχει καταργηθεί και δεν μπορεί κανένα άλλο να το αντικαταστήσει - αλλά σου ξανά λέω, τότε παίξε jocker  ;D

 

Το θέμα είναι απλό: Αν είναι κάποιο πετάλι «θρύλος» από τα τότε (δεν ξέρω πάντως σε τι αναφέρεσαι), ένα «must», μοναδικό, με ΤΟΝ ήχο και δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, βούτα το  ;D

 

Πάντως, θα με συγχωρήσεις, αλλά το οκταετίας ΔΕΝ είναι και τόσο παλιό  ;) Να λέγαμε για κάνα 80ς και... βγάλε να το καταλάβω το «παλιό»  ;D       

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εχω BOSS απο το 1979 και ειναι μια χαρα ακομα... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, παιδιά, μια σχετική ερώτηση: Στα πετάλια, σέρβις γίνεται;

 

Αν εννοείς επισκευή ... φυσικά και γίνεται !

Αν εννοείς τακτική συντήρηση (λάδια,τακάκια,μπουζί κλπ) όχι δεν υπάρχει λόγος.

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου