Προς το περιεχόμενο

Fender Mustang I


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ σίγουρα πρέπει να τον ακουσεις απο κοντά και με ΤΗΝ ΔΙΚΗ σου κιθάρα! Τι στύλ παίζεις γενικά?

 

Ευτυχώς ή δυστυχώς παίζω τα πάντα..απο μπλουζ μέχρι μέταλ...οκ μη φανταστείς και κανένα death metal και ετσι,αλλά ενα έντερ σάντμαν να ξυπνησουν τα αίματα δε βλάπτει..:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Bugera έκανα την "βλακεία" και τον αγόρασα χωρίς να τον δοκιμάσω από κοντά.

 

Δεν το μετάνιωσα ούτε στο χιλιοστό.

 

Αν δεν παίζεις ακραίο μέταλ (και αν...παίζεις) να το σκεφτείς. Έχεις και συγκεκριμένο μπάτζετ. Παίζεις και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον Mustang I αν και θα προτιμούσα να είχα τον ΙΙ λόγω του 12'' ηχείου...

Ηχητικά μπορείς να το κόψεις και να τον ράψεις στα μέτρα σου τον ενισχυτή λόγω των άπειρων επιλογών που έχεις μέσα από το Fender Fuse + την δυνατότητα που σου δίνει να ηχογραφήσεις κατευθείαν μέσω USB με το Ableton...

 

Επίσης για μένα είναι χαζομάρα να χρησιμοποιείς πετάλια σε έναν ενισχυτή όπως ο Mustang ο οποίος έχει κατασκευαστεί για τον ακριβώς αντίθετο σκοπό... ;D

Το μόνο πετάλι που έχω πάνω του είναι το wah μου...

 

Γενικά σαν non-tube ενισχυτής για εξάσκηση στο σπίτι είναι αρκετά καλός...

Απλώς, επειδή ανάφερες πως το budget που θες να ξοδέψεις είναι μέχρι τα 300€ γιατί δεν κοιτάς κατευθείαν για λαμπάτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Bugera έκανα την "βλακεία" και τον αγόρασα χωρίς να τον δοκιμάσω από κοντά.

 

Δεν το μετάνιωσα ούτε στο χιλιοστό.

 

Αν δεν παίζεις ακραίο μέταλ (και αν...παίζεις) να το σκεφτείς. Έχεις και συγκεκριμένο μπάτζετ. Παίζεις και χρόνια.

 

ναι αυτό είναι που με προβληματίζει.Δε ξέρω.Θα δω αύριο τι παίζει και στην τοπική αγορά και θα δω.

 

 

Γενικά σαν non-tube ενισχυτής για εξάσκηση στο σπίτι είναι αρκετά καλός...

Απλώς, επειδή ανάφερες πως το budget που θες να ξοδέψεις είναι μέχρι τα 300€ γιατί δεν κοιτάς κατευθείαν για λαμπάτο?

 

Εκτός του bugera v22 δεν έχω βρει κάτι άλλο που να μου ταιριάζει και γι'αυτό που θέλω.Έχεις να μου προτείνεις κάτι άλλο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις προς Blackstar μερια (HT1) ή τον Blackheart (handsome devil k little giant)

Βέβαια με λαμπάτο δεν θα έχεις τη δυνατότηα να πειραματιστείς με τα διάφορα εφε και delay-reverb. Οτι θέλεις μετα κάνεις.  ;D  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις προς Blackstar μερια (HT1) ή τον Blackheart (handsome devil k little giant)

Βέβαια με λαμπάτο δεν θα έχεις τη δυνατότηα να πειραματιστείς με τα διάφορα εφε και delay-reverb. Οτι θέλεις μετα κάνεις.  ;D  ;)

 

Ναι αλλά ο Blackstar είναι τα watt δε με καλύπτουν για πρόβα-live και ο ΗΤ-5 είναι ακριβούτσικος.Τον blackheart δεν τον ξέρω καθόλου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον που εχω εγω μια χαρα προβα κανω με τον ντραμμερ.

Οχι τον 1, ειναι λιγος εκτος και αν τον θελεις μονο για την παρτυ σου.

Επισης αν ασχοληθείς με πεταλακια και πεταλιερες παρε εναν solid σου ερθει και πιο φθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου