Προς το περιεχόμενο

Ειναι τρελοι αυτοι οι βρετανοι... α ρε Marshall ξυλο που θες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guys, μιλάμε για ενισχυτές-μπιμπελό, φετίχ, είδος πολυτελείας για φραγκάτους συλλέκτες

 

Aυτο. Η συγκεκριμενη σειρα ενισχυτων ΔΕΝ ειναι σαν τον 1 watt Blackstar, δηλαδη ενας μικρος ενισχυτης για practice/recording. Εχουν καθαρα συλλεκτικο χαρακτηρα, μιλαμε για ενα ιδιαιτερο, limited run που βγηκε στα πλαισια εορτασμου της εταιρειας. Το pricing τους ακολουθει αυτην ακριβως την πολιτικη. Μπορει να σας φαινεται γελοιο να παει να δωσει καποιος 8 κατοσταρικα για ενα τετοιο ενισχυτακι, αν ομως σε κανα 2 χρονια το πουλησει για τα διπλασια (πραγμα καθολου απιθανο) ισως αλλαξετε γνωμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Guys, μιλάμε για ενισχυτές-μπιμπελό, φετίχ, είδος πολυτελείας για φραγκάτους συλλέκτες

Chris άμα βρεις κανέναν τέτοιο στην Ελλάδα στείλ'τον κατά δω, παίζει μία Charlie Christian του '41 για "σμπρώξιμο" ;D

 

αν ομως σε κανα 2 χρονια το πουλησει για τα διπλασια (πραγμα καθολου απιθανο) ισως αλλαξετε γνωμη :)

Καθόλου μα καθόλου απίθανο σενάριο και έχω ξαναδεί παλιούς ενισχυτές να πωλούνται σε εξωφρενικές τιμές, αλλά μιλάμε για ενισχυτές και όχι κιθάρες και προσωπικά, λεφτά για "ψημένα" ξύλα μπορώ να δώσω, για "ψημένους" ενισχυτές όμως όχι, το θεωρώ βλακεία.

Άποψη μου.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι κεραταδες οι αγγλοι

 

Ε οχι ρε φιλε!!!!! Ε οχι ρε φιλε!!!! Ε οχι!!! Αααα,

 

Τοσες να ειναι οι ωρες σας ρε.  

 

θα μας διωξει η γυναικα μας

 

Μπραβο σας, ωραια συμπεριφορα... ωραια ανατροφη σας εδωσαν οι γονεις σας!!!!

 

θελει κρεμασμα στο συνταγμα μαζι με τους πολιτικους μας....

 

μαζευω υπογραφες να τον διωξουμε

 

μετα πονου καρδιας να παρατησω δουλεια, οικογενεια, σπιτι, σκυλια, γυναικα .

 

Φιλως μη στεναχωριεσαι...εχει συμβει και στους καλυτερους....

 

συνηθως η καταναλωση αλκοολ και η ακροαση αναλογης μουσικης βοηθαει πολυ....

 

μια και σε λιγο τα εισαγωμενα προϊοντα θα ειναι πολυτελεια σου προτεινω τον παρακατω local συνδιασμο:

 

APALARINA.JPG

 

+

 

 

για να σε πιασει γρηγορα θα πρεπει να πιεις το ...πιοτι νταλα μεσημερι κατω απο τον ηλιο στις 19 Ιουλιου..

 

περαστικα και βαστα γερα!

 

σου αφιερωνω με αγαπη το σολο στο 2.37

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχα (ωραιος ο στελαρας....)

 

Παντως απ'οτι καταλαβαινω τωρα που η ελλαδα σωθηκε μπορουμε ολοι μας να παμε να αγορασουμε εναν μπιμπελοαμπ που ειπε και ενας φιλος ετσι για να τον βαλουμε στο σαλονι μας να τον χαζευουμε......

 

Ζητω συγνωμη για το πολιτικο σχολιο αλλα ηταν της ημερας.... Σχετικα με την τιμη παντως, δεν ξερω αν θα ειναι η κανονικη. Οντως, τα 800$ ειναι πολλα ειδικα οταν αγοραζεις εναν jtm η jcm modenr vintage (ξερω τι θα μου πειτε καμια σχεση με τους παλιους αλλα εστω και αυτους) με 1100-1300 ευρω. Δεν μπορω να καταλαβω το target group της marshall ειδικα στην ευρωπη της κρισης και της ανεχειας. Προφανως και καποιοι θα βρεθουν να τους παρουν. Αυτοι ομως θα εχουν blackface, silverface, jtm, jcm, mesa, vox 70s, lp '59, tele '52, strat custom shop κτλ κτλ κτλ........

 

Αν ειχα βεβαια 2,5 χηνες θα τους επαιρνα. Ετσι για να λεω οτι τους εχω.....

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αναβιωνω αυτο το θεμα γιατι επεσα πανω σε αυτο. Οκ θα με κραξετε για διαφημιση αλλα το ρισκαρω......

http://www.dv247.com/guitars/marshall-jcm1-h-valve-guitar-amp-head--93626

Μα ειναι δυνατον 200+ ευρω διαφορα απο τον γερμανο???? Δηλαδη ο καθενας τα βαζει οσο θελει????

 

Τελος παντων, επειδη ψαχνομαι να αλλαξω τον class 5 rat που εχω και θελω να παω σε κεφαλι, ποια ειναι η γνωμη σας για το συγκεκριμενο δεδομενου οτι κατα κυριο λογο παιζω σπιτι και τζαμαρω με εναν φιλο ντραμμερ. Οχι live κτλ κτλ. Μεγαλωσαμε για τετοια.... χαχα

 

Δεν θελω να μου πειτε ηχητικα κτλ. Απλα σαν πιο εμπειροι να μου πειτε πχ τι γινεται με την αξιοπιστια γιατι διαβασα πιο πανω οτι θα θελω πολυ συχνα λαμπες οταν παιζω τσιτες, τι γινεται με το headroom στο 1w (ο class 5 λογω των μετατροπων του rat εχει πλεον και headroom αλλα και λιιιγο γκαζι) κτλ κτλ. Γενικως δλδ τεχνικες αποψεις στο τι εχει να αντιμετωπισει καποιος παιζοντας με 1w σε το πολυ 2χ12 καμπινα.

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβιωνω αυτο το θεμα γιατι επεσα πανω σε αυτο. Οκ θα με κραξετε για διαφημιση αλλα το ρισκαρω......

http://www.dv247.com/guitars/marshall-jcm1-h-valve-guitar-amp-head--93626

Μα ειναι δυνατον 200+ ευρω διαφορα απο τον γερμανο???? Δηλαδη ο καθενας τα βαζει οσο θελει????

 

Τελος παντων, επειδη ψαχνομαι να αλλαξω τον class 5 rat που εχω και θελω να παω σε κεφαλι, ποια ειναι η γνωμη σας για το συγκεκριμενο δεδομενου οτι κατα κυριο λογο παιζω σπιτι και τζαμαρω με εναν φιλο ντραμμερ. Οχι live κτλ κτλ. Μεγαλωσαμε για τετοια.... χαχα

 

Δεν θελω να μου πειτε ηχητικα κτλ. Απλα σαν πιο εμπειροι να μου πειτε πχ τι γινεται με την αξιοπιστια γιατι διαβασα πιο πανω οτι θα θελω πολυ συχνα λαμπες οταν παιζω τσιτες, τι γινεται με το headroom στο 1w (ο class 5 λογω των μετατροπων του rat εχει πλεον και headroom αλλα και λιιιγο γκαζι) κτλ κτλ. Γενικως δλδ τεχνικες αποψεις στο τι εχει να αντιμετωπισει καποιος παιζοντας με 1w σε το πολυ 2χ12 καμπινα.

 

(α) Γνωστή η κατάσταση με τον Ντιβή, που μπορεί να βάζει χαμηλότερες τιμές λόγω διαφορετικής συναλλαγματικής ισοτιμίας και διαφορετικών συμφωνιών με τους ντίλερς. Ψάξε λίγο στο φόρουμ, είναι ένα από τα σκοτωμένα θέματα. Προσωπικά έχω πάψει εντελώς εδώ και χρόνια να τον κοιτώ λόγω κάκιστων εμπειριών.

(β) Οι γνώμες για τον συγκεκριμένο φιλοξενούνται στο παρόν θρεντ... εγώ θα έλεγα πως είναι ένας συλλεκτικός ενισχυτής-μπιμπελό που δεν διεκδικεί κανένα value for money. Συν τοις άλλοις ο εξαιρετικά αντιπαθής, τραγικού skill και μουσικά εμετικός στόκος που ντεμάρει τους Marshall για λογαριασμό της εταιρίας με ύφος μαμιά της γειτονιάς είναι ικανός να με κάνει να μην αγοράσω ποτέ στο μέλλον κάποιον εκ των ενισχυτών τους.

(γ) Δεν χρειάζεσαι πολύ συχνά λάμπες όταν παίζεις τσίτες... απολύτως καμία σχέση.

(δ) 1W θα είναι εκκωφαντικό αλλά απλά μην περιμένεις καθαρά σε εντάσεις μπάντας - απλά μια χύμα-στο-κύμα old school βρωμιά χωρίς τον έλεγχο ενός μεγαλύτερου power section.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(α) Γνωστή η κατάσταση με τον Ντιβή, που μπορεί να βάζει χαμηλότερες τιμές λόγω διαφορετικής συναλλαγματικής ισοτιμίας και διαφορετικών συμφωνιών με τους ντίλερς. Ψάξε λίγο στο φόρουμ, είναι ένα από τα σκοτωμένα θέματα. Προσωπικά έχω πάψει εντελώς εδώ και χρόνια να τον κοιτώ λόγω κάκιστων εμπειριών.

(β) Οι γνώμες για τον συγκεκριμένο φιλοξενούνται στο παρόν θρεντ... εγώ θα έλεγα πως είναι ένας συλλεκτικός ενισχυτής-μπιμπελό που δεν διεκδικεί κανένα value for money. Συν τοις άλλοις ο εξαιρετικά αντιπαθής, τραγικού skill και μουσικά εμετικός στόκος που ντεμάρει τους Marshall για λογαριασμό της εταιρίας με ύφος μαμιά της γειτονιάς είναι ικανός να με κάνει να μην αγοράσω ποτέ στο μέλλον κάποιον εκ των ενισχυτών τους.

 

a) κατι πηρε και μενα το αυτακι μου για τον Ντιβή αλλά γενικα πριν μερικους μήνες που είχα παραγγείλει κατι πράγματα...ήταν φιλικότατοι...και ενα δικό μας παιδί που δουλεύει εκεί παλι τρομερα εξυπηρετικός...γενικα μονο καλές εντυπόσεις εχω απο το μαγαζί...οτι καί να λένε..

β) o george ειναι λιγο κάπως..ειναι και αριστερος  ;D...αλλά παίζει κιθάρα..οποτε να δουμε το δικο σου "skill" φιλε sundae..ουτε και εγω τον γουσταρω φατσικά αλλα μια χαρα παίζει..μπορει να μην παιζει παπάδες αλλα οσο πάει ο κοσμος γυρναει απο τον αθλητισμο "παιζω-2000-νοτες-το-δευτερόλεπτο" στο 2 μαματες νοτες, 1 μαματο bend και αν σαρέσει..

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε που λέγατε ότι δε θα βρούμε ένα post-επιτομή του σεβασμού προς τον συνομιλιτή. Βρήκαμε.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου