Προς το περιεχόμενο

Electrified


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε διαφορετικό στυλ από αυτά που συνήθως παίζω, να τολμήσω να πω πιο AC/DC  ???

Όπως και να έχει ελπίζω να σας αρέσει  ;)

Electrified.mp3

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως στο 2:24 είναι Thunderstruck εντελώς! Δεν είμαι φαν των oldschool σολος γενικοτερα οποτε δεν θα ασκησω κριτικη στο παιξιμο σου αλλά ο ήχος φιλαράκι εινα peakαρισμένος! LOL :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως στο 2:24 είναι Thunderstruck εντελώς! Δεν είμαι φαν των oldschool σολος γενικοτερα οποτε δεν θα ασκησω κριτικη στο παιξιμο σου αλλά ο ήχος φιλαράκι εινα peakαρισμένος! LOL :P

Χρησιμοποίησα ένα καινούργιο overdrive που απέκτησα προχθές (Digitech Tone Driver) για να μπουστάρω το overdrive κανάλι του ενισχυτή (Blackstar HT-20)  ;)

Σε ευχαριστώ πολύ  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο Πάνο!  8)Το δουλεύεις το άθλημα και έχεις μεγάλη βελτίωση σε μικρό χρόνο...Αν μου επιτρέπεις μια παρατήρηση: ενώ γενικά έχεις αποκτήσει δυναμικές και φρασεολόγιο, κάποια από τα θέματά σου (κυρίως οι επαναλαμβανόμενες πεντατονικές) θυμίζουν ασκήσεις σε μετρονόμο χωρίς μεγάλο μουσικό ενδιαφέρον...Ακριβώς τα ίδια συνέβαιναν και σε εμένα και εχω καταβάλλει μεγάλο κόπο ώστε να "κόψω" τα ανούσια-περιττά και να παίζω κάτι μουσικά πιο ενδιαφέρον, έστω και με πολύ λιγότερες νότες...

Keep it up!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο Πάνο!  8)Το δουλεύεις το άθλημα και έχεις μεγάλη βελτίωση σε μικρό χρόνο...Αν μου επιτρέπεις μια παρατήρηση: ενώ γενικά έχεις αποκτήσει δυναμικές και φρασεολόγιο, κάποια από τα θέματά σου (κυρίως οι επαναλαμβανόμενες πεντατονικές) θυμίζουν ασκήσεις σε μετρονόμο χωρίς μεγάλο μουσικό ενδιαφέρον...Ακριβώς τα ίδια συνέβαιναν και σε εμένα και εχω καταβάλλει μεγάλο κόπο ώστε να "κόψω" τα ανούσια-περιττά και να παίζω κάτι μουσικά πιο ενδιαφέρον, έστω και με πολύ λιγότερες νότες...

Keep it up!!

 

Είναι λίγο δύσκολο να γεμίσεις τρια ή τέσσερα λεπτά με σόλο, οπότε οι επαναλήψεις είναι απαραίτητες  ;)

Πάντως οι παρατηρήσεις σου είναι σωστές και σε ευχαριστώ για αυτό  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς εννοώ...ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό να ΓΕΜΙΣΕΙΣ κάτι...και οι παύσεις είναι μουσική...φαντάσου οτι μιλάς : όταν δεν έχεις κάτι ενδιαφέρον να πεις, απλά το ράβεις και περιμένεις...όταν όμως έρθει η ώρα να μιλήσεις, πρέπει να ξέρεις τι λές!! Τονισμό, χρωματισμό και (το βασικότερο) πλούσιο λεξιλόγιο...

Ελπίζω να βοηθάω και να μην ακούγομαι σαν %$3άκας δάσκαλος της κακιάς ώρας  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς εννοώ...ΔΕΝ είναι υποχρεωτικό να ΓΕΜΙΣΕΙΣ κάτι...και οι παύσεις είναι μουσική...φαντάσου οτι μιλάς : όταν δεν έχεις κάτι ενδιαφέρον να πεις, απλά το ράβεις και περιμένεις...όταν όμως έρθει η ώρα να μιλήσεις, πρέπει να ξέρεις τι λές!! Τονισμό, χρωματισμό και (το βασικότερο) πλούσιο λεξιλόγιο...

Ελπίζω να βοηθάω και να μην ακούγομαι σαν %$3άκας δάσκαλος της κακιάς ώρας  :)

Kάθε καλόπιστη κριτική είναι πάντα καλοδεχούμενη  :)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου