Προς το περιεχόμενο

Σωστη σταση παιξιματος μετα απο τραυματισμο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω τα πληθη.Περασα 6 μηνες αποχης απο κιθαρα διοτι ειχα προβλημα με τα νευρα(συνδρομο καρπιαιου σωληνα)και πηγα τις προαλλες για ηλεκτρομυογραφημα και με βρηκαν σε φυσιολογικα ορια, οποτε θελω  σιγα σιγα να αρχισω να παιζω.Βασικα αυτο που μου ειπαν για να μην την ξαναπαθω ειναι πως πρεπει να προσεξω την σταση μου οταν παιζω και η αληθεια ειναι πως ηταν κατι που δεν του χα δωσει σημασια.Θα ηθελα λοιπον να μου περιγραψετε αν μπορειτε πως πρεπει να ειναι η σταση μου οταν παιζω, ωστε να επιβαρυνονται λιγοτερο τα χερια, γιατι τρομαζω και στη σκεψη μονο οτι η κατασταση μου θα γυρισει οπως πριν 6 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω τα πληθη.Περασα 6 μηνες αποχης απο κιθαρα διοτι ειχα προβλημα με τα νευρα(συνδρομο καρπιαιου σωληνα)και πηγα τις προαλλες για ηλεκτρομυογραφημα και με βρηκαν σε φυσιολογικα ορια, οποτε θελω  σιγα σιγα να αρχισω να παιζω.Βασικα αυτο που μου ειπαν για να μην την ξαναπαθω ειναι πως πρεπει να προσεξω την σταση μου οταν παιζω και η αληθεια ειναι πως ηταν κατι που δεν του χα δωσει σημασια.Θα ηθελα λοιπον να μου περιγραψετε αν μπορειτε πως πρεπει να ειναι η σταση μου οταν παιζω, ωστε να επιβαρυνονται λιγοτερο τα χερια, γιατι τρομαζω και στη σκεψη μονο οτι η κατασταση μου θα γυρισει οπως πριν 6 μηνες.

παίξε καθιστός η αγόρασε καμια γαμάτη ζώνη με μαξιλαράκια.

 

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα φιλε μου!

καταρχας σου ευχομαι καλη αναρωση!

η σωστη σταση για να παιζεις κιθαρα ειναι η σταση που εχουν οι κλασικοι κιθαριστες. αναμεσα στα ποδια και με ενα υποποδιο.

Τοσα χρονια αυτη εχει αποδειχτει η πιο σωστη, αλλιως ολοι θα αρρωσταινανε! (τρομερο επιχειρημα)

 

ορθιος δυστυχως θα πρεπει να εχεις ψηλα την κιθαρα και γιαυτο δεν υπαρχει σωτηρια.

 

Κατι τελευταιο παιζει αρκετο ρολο η κλιση της κιθαρας ενω την κρατας. Πολλοι κιθαριστες θελουν να κοιταζουν το δεξι χερι τι παιζει οποτε η κιθαρα εχει κλιση προς τα μεσα (πανω τους) αυτο ταλαιπωρει αρκετα το αριστερο χερι. αντιστοιχα πολυ σπανια (σχεδον ποτε) καποιοι παιζουν με κλιση προς τα εξω το οποιο βολευει το αριστερο χερι αλλα ταλαιπωρει το δεξι οποτε η καλυτερη σταση ειναι με την κιθαρα καθετα σε σχεση με το σωμα.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου