Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικά για Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hey guys,

Πριν κάτι μήνες είχα αρχίσει ένα projectακι, να φτίαξω μια κιθάρα τύπου Les Paul από το 0. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά και δεν δυσκολεύτηκα πολύ με το σώμα και ας ήταν και το πρώτο μου. Τώρα αυτό που έμεινα είναι να βάλω τα ηλεκτρικά(μαγνήτες,jack κτλπ) Το θέμα είναι ότι επειδή είναι η πρώτη μου και δεν έχω π "πάρει¨ το κολΑι ακόμα, δεν θέλω να τα χαλάσω εδώ. Οι μαγνήτες είναι EMG 60/80! Έχετε να μου στείλετε κάτι βίντεο,πλάνο κτλπ?

 

Ευχαριστώ!

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα αυτοι οι μαγνητες δεν ειναι solderless ? δλδ δεν ειναι με βυσματα αντι για κολλητιρι και καλλαι ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα αυτοι οι μαγνητες δεν ειναι solderless ? δλδ δεν ειναι με βυσματα αντι για κολλητιρι και καλλαι ?

 

Ναι, δεν είναι απαραίτητο να έχεις soldering iron.

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι εδώ έχει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι. Installation Information EMG H SERIES

 

Αν δεν έχεις ένα από τα μοντέλα από αυτή τη σειρά μπες στην EMG και βρες το μοντέλο του μαγνήτη σου και δεξιά στα data sheet θα έχει τις οδηγίες που χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι εδώ έχει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι. Installation Information EMG H SERIES

 

Αν δεν έχεις ένα από τα μοντέλα από αυτή τη σειρά μπες στην EMG και βρες το μοντέλο του μαγνήτη σου και δεξιά στα data sheet θα έχει τις οδηγίες που χρειάζεσαι.

 

Ευχαριστώ για το link, θα βοηθήσει πολύ. Αλλά θα με βοηθούσε ένα πλάνο που δίχνει πως συνδέονται το jack με τα knobs τους mini switcher κτλπ..

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pdf που σου έστειλα έχει "πλάνο" πως να συνδέσεις τους μαγνήτες, τα ποτενσιόμετρα, τον διακόπτη/επιλογέα, το jack, την μπαταρία, τα πάντα. Απλά δες αν τα σχέδια αντιστοιχούν  στους μαγνήτες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου